притисни ентер »

Зидан се скарал со новинари по мечот со Виљареал, го прашувал за Азар

Зидан се скарал со новинари по мечот со Виљареал, го прашувал за Азар

Реал, попладнево освои еден бод на гостувањето кај Виљареал. Тимот на Зидан водеше од втората минута со голот на Маријано Дијаз, а предноста на Реал ја поништи Морено со гол од пенал. По мечот, на прес-конференцијата, Зинедин Зидан влегол во жестока расправија со неколку новинари. Зидан се изнаевирал на едно од прашањата поврзани со Еден Азар. Белгиецот

Куртоа направи глупост, Реал освои само бод во Виљареал (видео)

Куртоа направи глупост, Реал освои само бод во Виљареал (видео)

Реал Мадрид освои само бод во дуелот со Виљареал во 10. коло на шпанската Ла Лига. „Кралевите“ можат да жалат затоа што имаа водство уште од 2. минута со голот на Маријано, меѓутоа во второто полувреме Тибо Куртоа направи глупост кога излезе да спречи една акција на домашните но го собори противничкиот играч. Судијата Хернандез покажа пенал по кој

Новинарите го изнервираа Зидан по ремито против Вилјареал

Новинарите го изнервираа Зидан по ремито против Вилјареал

Реал Мадрид одигра 1-1 на тешкото гостување кај Вилјареал, а тренерот Зинедин Зидан имаше причина зошто да не биде задоволен. Шпанскиот шампион имаше водство од втората минута на натпреварот благодарение на голот на Диаз, а во 76. минута Тибо Куртоа направи пенал, по што Морено израмни на 1-1. Зидан, сепак, во центар на внимание беше по мечот, кога

Куртоа направи глупост, Реал освои само бод во Виљареал (видео)

Куртоа направи глупост, Реал освои само бод во Виљареал (видео)

Реал Мадрид освои само бод во дуелот со Виљареал во 10. коло на шпанската Ла Лига. „Кралевите“ можат да жалат затоа што имаа водство уште од 2. минута со голот на Маријано, меѓутоа во второто полувреме Тибо Куртоа направи глупост кога излезе да спречи една акција на домашните но го собори противничкиот играч. Судијата Хернандез покажа пенал по кој

Мариано погоди по 100 секунди, Виљареал од пенал му откина два бода на Реал (ВИДЕО)

Мариано погоди по 100 секунди, Виљареал од пенал му откина два бода на Реал (ВИДЕО)

Виљареал и Реал Мадрид ги поделија бодовите, гостите поведоа уште во 2. минута, но домаќините изедначија од пенал во 75. минута. Дербито на „Ла Серамика“ заврши без победник. Во натпревар со малку шанси, Реал Мадрид поведе по 100 секунди игра. Мариано погоди со глава на асистенција на Карвахал, но имаше забуна откако помошникот на зачетокот од акцијата

Двајца новинари го испровоцираа Французинот, Зидан луто возврати: Продолжете да го правите ова…..

Двајца новинари го испровоцираа Французинот, Зидан луто возврати: Продолжете да го правите ова…..

Зинедин Зидан никако не можеше да биде задоволен од резултатот кој го оствари неговиот тим на гостувањето на „Ла Серамика“, стадион на кој „кралскиот клуб“ испушти уште два бода во обидот да се приближи до врвот на табелата во шпанската Примера. По високиот пораз од Валенсија пред две седмици, Реал Мадрид имаше императив да оствари победа против Вилјареал,

ВИДЕО: Виљареал е „тврд орев“ за десеткуваниот Реал Мадрид!

ВИДЕО: Виљареал е „тврд орев“ за десеткуваниот Реал Мадрид!

Во 10 коло од најквалитетната шпанска лига Реал Мадрид одиграно нерешено на тешкото гостување кај Виљареал со резултат 1:1. Уште во втората минута „кралевите“ стекнаа предност со погодокот на Мариано после асистенцијата на Карвахал. Во 76 минута се случи израмнувањето, не реагираше најдобро голманот Куртоа кој фаулираше во казнетиот простор, а сигурен

Реал Мадрис со бод се враќа од гостувањето кај Виљареал (ВИДЕО)

Реал Мадрис со бод се враќа од гостувањето кај Виљареал (ВИДЕО)

Кралевите први поведоа, но не го задржаа водството до крајот на пресметката, па составот на Зинедин Зидан ќе мора да се задоволи со еден бод од ова гостување, се чини дека отсуството на Серхио Рамос си го стори своето. Актуелниот бранител на титулата во Шпанија, Реал Мадрид ремизираше на гостувањето кај Виљареал во рамките на 10 коло од Примера,

Куртоа трагичар: Реал Мадрид прокоцка триумф против Вилјареал (ВИДЕО)

Куртоа трагичар: Реал Мадрид прокоцка триумф против Вилјареал (ВИДЕО)

Реал Мадрид има за што да жали по ремито на гостински терен кај Вилјареал (1-1) во 10. коло од шпанската Ла Лига. „Кралевите“ имаа рано водство, откако во втората минута Мариано Дијаз постигна гол за предност од 1-0. Домаќинот се обиде да израмни, но не успеаа во намерата. Во вториот дел Тибо Куртоа направи пенал, по што беше казнет од пенал во 76

Реал Мадрид освои само бод на гостувањето кај Вилјареал (Видео)

Реал Мадрид освои само бод на гостувањето кај Вилјареал (Видео)

Реал Мадрид не успеа да го победи Вилјареал (1:1) во продолжението од сезоната во шпанското фудбалско првенство, во кое тренерот Зинедин Зидан не можеше да смета на голем број важни играчи. Гостите сепак први поведоа и тоа со погодокот на Маријано уште во 2. минута, а беа поблиску до победата барем до завршната фаза. На петнаесетина минути до крајот,

ВИДЕО: Нов гостински кикс на Реал, Виљареал доби подарок пенал од Куртоа

ВИДЕО: Нов гостински кикс на Реал, Виљареал доби подарок пенал од Куртоа

Шпанскиот првак Реал Мадрид остана без триумф и на второто последователно гостување во Ла Лига, откако вечерва одигра 1-1 против Виљареал. Натпреварот имаше совршен почеток за „кралскиот клуб“, кој стигна до рано водство преку Мариано во неговиот дебитантски настап. Сепак, Виљареал со гол од пенал преку Морено во 76 минута спречи триумф на Реал, кој

Куртоа направи глупост, Реал освои само бод во Виљареал (видео)

Куртоа направи глупост, Реал освои само бод во Виљареал (видео)

Реал Мадрид освои само бод во дуелот со Виљареал во 10. коло на шпанската Ла Лига. „Кралевите“ можат да жалат затоа што имаа водство уште од 2. минута со голот на Маријано, меѓутоа во второто полувреме Тибо Куртоа направи глупост кога излезе да спречи една акција на домашните но го собори противничкиот играч. Судијата Хернандез покажа пенал по кој

ВИДЕО: Глупоста на Куртоа подари пенал, „кралевите“ се сопнаа со Виљареал

ВИДЕО: Глупоста на Куртоа подари пенал, „кралевите“ се сопнаа со Виљареал

Реал Мадрид направи чекор назад во битката за врвот во Примера , откако како гостин одигра реми (1-1) со екипата на Виљареал , во еден супер-досаден натпревар без многу шанси и атрактивни потези. Извештај од натпреварот: Првото дерби на денот во Примера не понуди премногу убавина. Се на се, двата тима шутнаа само двапати во рамки на головите и постигнаа

Зидан се соочува со проблеми во составувањето на тимот пред дуелот со Вилјареал: Без напаѓач против „подморницата“

Зидан се соочува со проблеми во составувањето на тимот пред дуелот со Вилјареал: Без напаѓач против „подморницата“

Стратегот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан се соочува со проблеми во составувањето на тимот пред тешкото гостување против Вилјареал. Францускиот тренер нема здрав напаѓач за оваа средба откако Карим Бензема заработи повреда, а Лука Јовиќ е во изолација, па составот ќе мора да го „крпи“ со принудно решение. Против Вилјареал шанса во нападот би требало

Расте бројот на српските фудбалери со Ковид-19: И Лука Јовиќ позитивен

Расте бројот на српските фудбалери со Ковид-19: И Лука Јовиќ позитивен

После репрезентавните настапи, неколку репрезентативци на Србија се позитивни на најновите тестирања на Ковид-19. Така прв беше Александар Коларов кој што прв замина од националниот тим, и се врати во Интер. Потоа коронавирус беше потврден и кај Сергеј Милинковиќ – Савиќ од Лацио. Сега Реал Мадрид повтрди дека и напаѓачот Лука Јовиќ е позитивен на

Расте бројот на српските фудбалери со Ковид-19: И Лука Јовиќ позитивен

Расте бројот на српските фудбалери со Ковид-19: И Лука Јовиќ позитивен

После репрезентавните настапи, неколку репрезентативци на Србија се позитивни на најновите тестирања на Ковид-19. Така прв беше Александар Коларов кој што прв замина од националниот тим, и се врати во Интер. Потоа коронавирус беше потврден и кај Сергеј Милинковиќ – Савиќ од Лацио. Сега Реал Мадрид повтрди дека и напаѓачот Лука Јовиќ е позитивен на