притисни ентер »

Од кај се појави детево кое импресионираше со шрауба, а потоа даде луд гол со топовски удар?

Од кај се појави детево кое импресионираше со шрауба, а потоа даде луд гол со топовски удар?

Што рака ќе имаше бе? Мислевме дека голот на Кире од слободен што го даде скоро е врвот, ама ремек дело како ова многу ретко се гледа во ракометот. Го испука како од катапулт. За него допрва ќе се слуша. Поранешниот светски и европски првак Франција нема да треба воопшто да се грижи за позицијата лев бек во наредните 10-15 години, бидејќи во репрезентација

Пранди има „топ“ во рацете, ракометна бомба од 12 метри! (ВИДЕО)

Пранди има „топ“ во рацете, ракометна бомба од 12 метри! (ВИДЕО)

Елохим Пранди во текот на натпреварот меѓу екипите на Кретеј и Ним го постигна еден од своите најдобрите голови во неговата кариера. Вистинско ремек дело на францускиот ракометар, да се реализира преку живиот „ѕид“ во ракометот не е воопшто лесно… Елохим Пранди во текот на натпреварот меѓу екипите на Кретеј и Ним го постигна еден од своите најдобрите

Како од катапулт: Со топовски удар од дванаесет метри погоди низ „живиот“ ѕид (ВИДЕО)

Како од катапулт: Со топовски удар од дванаесет метри погоди низ „живиот“ ѕид (ВИДЕО)

Францускиот ракометар Елохим Пранди го постигна еден од најдобрите голови во неговата кариера за време на натпреварот меѓу Кретил и Ним. После истекот на времето во првото полувреме, беше досуден слободен удар он околу 12 метри, а Пранди меѓу рацете на противничките ракометари со моќен и прецизен шут ја смести топката во мрежата. Инаку, овој 21-годишен

ВИДЕО: Проектилите на Елохим Пранди

ВИДЕО: Проектилите на Елохим Пранди

Франција има нова ѕвезда. Можеби сте слунале за Елохим Пранди, можеби не. Има само 21 година и настапува за екипата на Нимс и бее носител на сите генерации француски играчи во младинските категории. Поточно од него зависеа соиграчите меѓу кои има доста познати имиња. Неделава е „негова“. Прво на мечот со РНЛ испрати шрауба која ќе се прераскажува,

Кога имате „топ“ во рацете, џабе е жив ѕид и 12 метри далечина (Видео)

Кога имате „топ“ во рацете, џабе е жив ѕид и 12 метри далечина (Видео)

Нова ракометна магија со која се поместуваат границите на нормалното. Ракометарот на Ним, Елоим Пранди, ги надмина мајсториите на Кирил Лазаров и некои други кои во последна секунда даваа голови од девет метри со жив ѕид пред себе. Вистинска реткост се таквите голови преку рацете на целата противничка одбрана, а Пранди тоа го стори со шут од 12 метри,