притисни ентер »

Независните бараат оставка од Мицкоски, Канческа Милевска вели дека не била консултирана

Независните бараат оставка од Мицкоски, Канческа Милевска вели дека не била консултирана

Пратеничката Емилија Александрова во име на осуммината независни пратеници од ВМРО-ДПМНЕ денеска побара оставка од лидерот на оваа партија Христијан Мицкоски, обвинувајќи го за лицемерие поради тоа што ќе побарал од пратеничката група на неговата партија да поднесе иницијатива за ратификација на протоколот за НАТО со одложено дејство. На ова регираше

Некој овде лaжe… Од Независната пратеничка група тврдат дека тоа е Канческа-Милевска

Некој овде лaжe… Од Независната пратеничка група тврдат дека тоа е Канческа-Милевска

54 Споделувања Share Tweet На ист ден кога пратениците од Независната пратеничка група од ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференција изразија револт од, како што велат, „зенитот на лицемepието“ од страна на Христијан Мицкоски и побараа негова оставка, пратеничката Елизабета Канческа-Милевска, која е дел од седуммината „Независни“ (беа осум пред да ги напушти

Канчевска Милеска: Не сум консултирана за ставот со кој се бара оставка од Мицкоски

Канчевска Милеска: Не сум консултирана за ставот со кој се бара оставка од Мицкоски

Сега од вас слушам за пресот на колешката Емилија Александрова, не сум запознаена ниту консултирана. Јас денес не бев во Собрание, бидејќи имав некои други обврски, вели за Вечер, пратеничката Елизабета Канчевска Милеска. Пратеничката Емилија Александрова денеска даде изјава, зборувајќи во мнозинство, во која го осудува лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан

Елизабета Канческа Милевска за „Вечер“: Не сум консултирана за изјавата на Емилија Александрова

Елизабета Канческа Милевска за „Вечер“: Не сум консултирана за изјавата на Емилија Александрова

Елизабета Канческа Милевска за „Вечер“: Не сум консултирана за изјавата на Емилија Александрова Пратеничката Емилија Александрова денес даде изјава, зборувајќи во име на мнозинство, во која го осудува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кој бара уште сега Собранието да ратафикува влез на Македонија во НАТО. Во осумте независни пратеници кои потекнуваат

Канческа Милевска: Не сум консултирана за изјавата на Александрова

Канческа Милевска: Не сум консултирана за изјавата на Александрова

Пратеничката Емилија Александрова денес даде изјава, зборувајќи во име на мнозинство, во која го осудува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кој бара уште сега Собранието да ратафикува влез на Македонија во НАТО. Во осумте независни пратеници кои потекнуваат од ВМРО-ДПМНЕ спаѓа и пратничката Елизабета Канческа Милевска. Порталот Вечер ја праша

Елизабета Канчевска за Вечер: Не сум консултирана за изјавата на Емилија Александрова

Елизабета Канчевска за Вечер: Не сум консултирана за изјавата на Емилија Александрова

Пратеничката Емилија Александрова денес даде изјава, зборувајќи во мнозинство, во која го осудува лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицковски кој бара уште сега собранито да ратафикува влез на Македонија во НАТО. Во осумте независни пратеници кои потекнуваат од ВМРО ДПМНЕ спаѓа и пратничката Елизабета Канчевска Милевска. Порталот Вечер ја праша пратеничката

Елизабета Канчевска за Вечер: Не сум консултирана за изјавата на Емилија Александрова

Елизабета Канчевска за Вечер: Не сум консултирана за изјавата на Емилија Александрова

Пратеничката Емилија Александрова денес даде изјава, зборувајќи во мнозинство, во која го осудува лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицковски кој бара уште сега собранито да ратафикува влез на Македонија во НАТО. Во осумте независни пратеници кои потекнуваат од ВМРО ДПМНЕ спаѓа и пратничката Елизабета Канчевска Милевска. Порталот Вечер ја праша пратеничката

Независната пратеничка група бара оставка од Мицкоски, Канческа-Милевска првпат слуша

Независната пратеничка група бара оставка од Мицкоски, Канческа-Милевска првпат слуша

45 Споделувања Share Tweet Независната пратеничка група денеска побара оставка од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ – Христијан Мицкоски. Ваквото барање, велат, следува откако Мицкоски го достигнал врвот на лицeмepието со тоа што најавил поднесување на иницијатива, по примерот на Црна Гора, за ратификација на протоколот за НАТО со одложено дејство, односно пред

Канчевска Милеска не се согласува со Александрова: Не сум консултирана за ставот со кој се бара оставка од Мицкоски

Канчевска Милеска не се согласува со Александрова: Не сум консултирана за ставот со кој се бара оставка од Мицкоски

Пратеничката Емилија Александрова денеска даде изјава, зборувајќи во мнозинство, во која го осудува лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицковски кој бара уште сега Собранието да ратафикува влез на Македонија во НАТО. Во осумтте независни пратеници кои потекнуваат од ВМРО ДПМНЕ спаѓа и пратеничката Елизабета Канчевска Милеска. Порталот Вечер ја праша пратеничката

Во чие име настапува пратеничката Александрова?

Во чие име настапува пратеничката Александрова?

Откако медиумите ја објавија веста дека осуммината независни пратеници од ВМРО-ДПМНЕ денеска побарале оставка од лидерот на оваа партија Христијан Мицкоски, обвинувајќи го за лицемерие поради тоа што ќе побарал од пратеничката група на неговата партија да поднесе иницијатива за ратификација на протоколот за НАТО со одложено дејство, пратеничката Елизабета

Канческа Милевска : Немам зошто да барам оставка од Мицкоски

Канческа Милевска : Немам зошто да барам оставка од Мицкоски

Пратеничката Елизабета Канческа Милевска, една од осумтемината независни пратеници кои беа исфрлени од ВМРО-ДПМНЕ, за Вечер рече дека не била запознаена ниту консултирана за пресот на колешката Емилија Александрова , која го обвини Хистијан Мицкоски за лицемерие и побара од него оставка. Таа смета дека Мицкоски не направил лош чекор со тоа што најави

КАНЧЕВСКА-МИЛЕВСКА: Не сум консултирана за изјавата на Александрова

КАНЧЕВСКА-МИЛЕВСКА: Не сум консултирана за изјавата на Александрова

Пратеничката Елизабета Канческа Милевска, една од осумте независни пратеници кои потекнуваат од ВМРО ДПМНЕ не била консултирана за изјавата која ја дала нејзината колешка Емилија Александрова, објави порталот „Вечер“. Александрова денес зборувајќи во име на мнозинство го осудува лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски кој бара уште сега Собранието

Независните од ВМРО-ДПМНЕ бараат оставка од Мицкоски

Независните од ВМРО-ДПМНЕ бараат оставка од Мицкоски

ристијан Мицкоски кој неколку пати го негира и потценува генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, дека промената на името е неопходна, сега ќе наложи пратениците да потпишат иницијатива за Северна Македонија да отпочне ратификација за членство во НАТО., реагираат осуммината независни пратеници. Пратениците од Независната пратеничка група на

Канческа-Милевска вчера се согласила со прес-конференцијата на Александрова

Канческа-Милевска вчера се согласила со прес-конференцијата на Александрова

Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата вчера заеднички ја донела одлуката на прес конференција да се реагира на изјавата на лидерот на опозциската партија, Христијан Мицкоски дека ќе побара од пратеничката група на неговата партија да поднесе иницијатива за ратификација на протоколот за НАТО со одложено дејство, по примерот на Црна

Канческа-Милевска: Не сум консултирана за изјавата на Александрова

Канческа-Милевска: Не сум консултирана за изјавата на Александрова

Пратеничката Емилија Александрова денеска даде изјава, зборувајќи во мнозинство, во која го осудува лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицковски, кој бара уште сега собранието да ратафикува влез на Македонија во НАТО. Во осумте независни пратеници кои потекнуваат од ВМРО ДПМНЕ спаѓа и пратничката Елизабета Канчевска Милевска, која пак порталот Вечер

Мицкоски ги тераше пратениците да стојат до ѕид, сега ги тера да почнат иницијатива за ратификација на членството во НАТО, велат од Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ

Мицкоски ги тераше пратениците да стојат до ѕид, сега ги тера да почнат иницијатива за ратификација на членството во НАТО, велат од Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ

Независната пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ вели дека е многу чудно што лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ќе ѝ наложи на неговата пратеничка група да поднесе иницијатива за ратификација на протоколот за НАТО со одложено дејство, откако на истата пратеничка група ѝ наложи да стои покрај ѕидот кога отпочна постапката за додавање на географската

Независните пратеници порачаа дека нема простор за враќање во ВМРО-ДПМНЕ

Независните пратеници порачаа дека нема простор за враќање во ВМРО-ДПМНЕ

Пратеничката, Емилија Александрова, од независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ, рече дека не постои простор за помирување и враќање во редовите на ВМРО-ДПМНЕ, со ова раководство. Таа не кажа како пратениците од ова група ќе настапат на избори и дали се подготвува терен за нова партија со вмровски предзнак. „Помирувањето е долготраен процес, но во

Александрова: Не е можно помирување со ова раководство на ВМРО-ДПМНЕ

Александрова: Не е можно помирување со ова раководство на ВМРО-ДПМНЕ

Пратеничката Емилија Александрова од независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ, рече дека не постои простор за помирување и враќање во редовите на ВМРО-ДПМНЕ, со ова раководство. Таа не кажа како пратениците од ова група ќе настапат на избори и дали се подготвува терен за нова партија со вмровски предзнак. „Помирувањето е долготраен процес, но во

Независните пратници од ВМРО-ДПМНЕ побараа оставка од Мицкоски

Независните пратници од ВМРО-ДПМНЕ побараа оставка од Мицкоски

Пратениците од Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ побараа оставка од лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Хирстијан Мицкоски бидејќи како што велат, тој бил обезличен. Нивната реакција доаѓа по најавата на Мицкоски дека ќе побара од пратеничката група на неговата партија да поднесе иницијатива за ратификација на протоколот за НАТО со одложено

Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Мицкоски да поднесе оставка!

Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Мицкоски да поднесе оставка!

Независната ПГ на ВМРО-ДПМНЕ со длабоко чудење ја прими најавата на Христијан Мицкоски дека ќе и наложи на пратеничката  група да поднесе иницијатива за ратификација на протоколот за НАТО, со одложено дејство, велат оттаму. „Таа истата пратеничка група на која и наложи да стои покрај ѕидот, кога отпочна постапката за додавање на географската одредница