притисни ентер »

Баерн работи на трансфер на Кулибали од Наполи

Баерн работи на трансфер на Кулибали од Наполи

Дефанзивецот на Наполи, Калиду Кулибали, е во преговори со првите луѓе на баерн (М), тврдат дел од италијанските медиуми. Според информациите, германскиот клуб е подготвен да плати 45 милиони евра за 29-годишниот Сенегалец, кој минатото лето беше на мета на англиските гиганти, но Наполи не му дозволи да си замине. Оваа сезона Кулибали одигра 28 натпревари

Баерн: 45 милиони евра за Кулибали

Баерн: 45 милиони евра за Кулибали

Дефанзивецот на Наполи, Калиду Кулибали, својата кариера може да ја продолжи во Германија. Според „Tuttomercatoweb“, 29-годишниот Сенегалец се најде во сфреата на интереси кај  Баерн Минхен, кој е подготвен да плати 45 милиони евра за фудбалерот. Во тековната сезона, Кулибали одигра 28 натпревари на сите турнири, на кои постигна еден гол, заработи

Баерн подготвен да понуди 45 милиони евра за Кулибали

Баерн подготвен да понуди 45 милиони евра за Кулибали

– Дефанзивецот на Наполи, Калиду Кулибали, својата кариера може да ја продолжи во Германија. Според „Tuttomercatoweb“, 29-годишниот Сенегалец се најде во сфреата на интереси кај  Баерн Минхен, кој е подготвен да плати 45 милиони евра за фудбалерот. Во тековната сезона, Кулибали одигра 28 натпревари на сите турнири, на кои постигна еден гол, заработи

Баерн работи на трансфер на Кулибали од Наполи

Баерн работи на трансфер на Кулибали од Наполи

Дефанзивецот на Наполи, Калиду Кулибали, е во преговори со првите луѓе на баерн (М), тврдат дел од италијанските медиуми. Според информациите, германскиот клуб е подготвен да плати 45 милиони евра за 29-годишниот Сенегалец, кој минатото лето беше на мета на англиските гиганти, но Наполи не му дозволи да си замине. Оваа сезона Кулибали одигра 28 натпревари