притисни ентер »

Интер ќе го даде Лаутаро само ако го добие Гризман

Интер ќе го даде Лаутаро само ако го добие Гризман

Лаутаро Маринез игра одлична сезона, има постигнато веќе 16 голови со што го привлече вниманието на Барселона и Реал Мадрид. Аргентинецот најчесто се поврзува со Барселона поради тоа што многу пофално за него зборувал колегата од репрезентацијата Лионел Меси. Мартинез во договорот има клаузула според која во периодот од 1 до 15 јули може да замине

Реал и Барса во трка за играчот кој блеска сезонава

Реал и Барса во трка за играчот кој блеска сезонава

Одличните настапи сезонава кои се само надополнување на остварувањата во минатата сезона на Лаутаро Мартинез му донесоа уште поголем интерес, а неговата цена дополнително се зголеми. Веќе познато е дека Барселона сака да го виде Аргентинецот во своите редови од идната сезона, на за тоа се прашува и Интер кој нема лесно да се откаже од својата ѕвезда

Реал заинтересиран за Лаутаро Мартинез

Реал заинтересиран за Лаутаро Мартинез

Шпанскиот гигант, Реал Мадрид е заинтересиран за услугите на напаѓачот на Интер, Лаутаро Мартинез, пренесуваат шпанските медиуми. Аргентинецот и минатото лето беше на мета на „кралевите“, но раководството на клубот на крај се одлучи за српскиот интернационалец Лука Јовиќ. Во главниот град на Шпанија размислуваат за замена на Карим Бензема, кој иако

Барселона ја активира откупната клаузула, Лаутаро Мартинез се сели во Барселона

Барселона ја активира откупната клаузула, Лаутаро Мартинез се сели во Барселона

Барселона е во директни преговори со Интер за Лаутаро Мартинез, гигантот од Шпанија е подготвен да ја плати откупната клаузула од 111 милиони евра. „Sky Sport Italia“ тврди дека договорот е извесен меѓу Интер и Барселона, 111 милиони евра свеж капитал за клубот од Милано се императив во овие преговори. Барселона според „Sky Sport Italia.“ ги победила

Интер го менува Мартинез со Обамејанг

Интер го менува Мартинез со Обамејанг

Интер го гледа напаѓачот на Арсенал, Пјер-Емерик Обамејанг како една од потенцијалните алтернативи за Лаутаро Мартинез, пренесува Goal.com. Според изворот, 30-годишниот репрезентативец на Габон би можел да премине во тимот на Антонио Конте, доколку 22-годишниот Мартинез замине во летниот преоден рок. Реал Мадрид е подготвен да плати 111 милиони евра

Интер го гледа Обамејанг како замена за Лаутаро Мартинез

Интер го гледа Обамејанг како замена за Лаутаро Мартинез

Интер го гледа напаѓачот на Арсенал, Пјер-Емерик Обамејанг како една од потенцијалните алтернативи за Лаутаро Мартинез, пренесува Goal.com. Според изворот, 30-годишниот репрезентативец на Габон би можел да премине во тимот на Антонио Конте, доколку 22-годишниот Мартинез замине во летниот преоден рок. Реал Мадрид е подготвен да плати 111 милиони евра

ИНТЕР ГО МЕРКА ОБАМЕЈАНГ: Потенцијална замена за Лаутаро Мартинез

ИНТЕР ГО МЕРКА ОБАМЕЈАНГ: Потенцијална замена за Лаутаро Мартинез

Интер го гледа нaпaѓaчoт на Арсенал, Пјер-Емерик Обамејанг како една од потенцијалните алтернативи за Лаутаро Мартинез, пренесува Goal.com. Според изворот, 30-годишниот репрезентативец на Габон би можел да премине во тимот на Антонио Конте, доколку 22-годишниот Мартинез замине во летниот преоден рок. Реал Мадрид е подготвен да плати 111 милиони евра

Обамејанг ќе биде замена за Мартинез во Интер

Обамејанг ќе биде замена за Мартинез во Интер

Интер посакува напаѓачот на англискиот фудбалски ремиерлигаш Арсенал, Пјер-Емерик Обамејанг да биде замена за Лаутаро Мартинез, пренесува Goal.com. Според изворот, 30-годишниот репрезентативец на Габон би можел да премине во тимот на Антонио Конте, доколку 22-годишниот Мартинез во летниот преоден рок се одлучи да го напушти тимот на Интер.Реал Мадрид

Интер има план: Заминува Лаутаро, доаѓа Обамејанг

Интер има план: Заминува Лаутаро, доаѓа Обамејанг

Лаутаро Мартинез „експлодира“ оваа сезона и е еден од најзаслужните за добрите резултати на Интер. 22-годишен напаѓач сезонава на 18 натпревари во сите натпреварувања постигна 11 голови и има три асистенции, па го привлече вниманието на многу европски гиганти. Веќе подолго време се шпекулира дека Барселона и Реал Мадрид сака да го донесат Лаутаро во

Интер го менува Мартинез со Обамејанг

Интер го менува Мартинез со Обамејанг

Интер го гледа напаѓачот на Арсенал, Пјер-Емерик Обамејанг како една од потенцијалните алтернативи за Лаутаро Мартинез, пренесува Goal.com. Според изворот, 30-годишниот репрезентативец на Габон би можел да премине во тимот на Антонио Конте, доколку 22-годишниот Мартинез замине во летниот преоден рок. Реал Мадрид е подготвен да плати 111 милиони евра

Доколку замине Мартинез, доаѓа Обамејанг?

Доколку замине Мартинез, доаѓа Обамејанг?

Интер го гледа напаѓачот на Арсенал, Пјер-Емерик Обамејанг како една од потенцијалните алтернативи за Лаутаро Мартинез, пренесува Goal.com. Според изворот, 30-годишниот репрезентативец на Габон би можел да премине во тимот на Антонио Конте, доколку 22-годишниот Мартинез замине во летниот преоден рок. Реал Мадрид е подготвен да плати 111 милиони евра

Интер го менува Мартинез со Обамејанг

Интер го менува Мартинез со Обамејанг

Милано, 14 февруари 2020 (МИА) – Интер го гледа напаѓачот на Арсенал, Пјер-Емерик Обамејанг како една од потенцијалните алтернативи за Лаутаро Мартинез, пренесува Goal.com. Според изворот, 30-годишниот репрезентативец на Габон би можел да премине во тимот на Антонио Конте, доколку 22-годишниот Мартинез замине во летниот преоден рок. Реал Мадрид е подготвен

Интер го менува Мартинез со Обамејанг

Интер го менува Мартинез со Обамејанг

Според изворот, 30-годишниот репрезентативец на Габон би можел да премине во тимот на Антонио Конте, доколку 22-годишниот Мартинез замине во летниот преоден рок. Реал Мадрид е подготвен да плати 111 милиони евра за аргентинскиот напаѓач. Милано, 14 февруари 2020 (МИА) – Интер го гледа напаѓачот на Арсенал, Пјер-Емерик Обамејанг како една од потенцијалните

Интер го менува Мартинез со Обамејанг

Интер го менува Мартинез со Обамејанг

– Интер го гледа напаѓачот на Арсенал, Пјер-Емерик Обамејанг како една од потенцијалните алтернативи за Лаутаро Мартинез, пренесува Goal.com. Според изворот, 30-годишниот репрезентативец на Габон би можел да премине во тимот на Антонио Конте, доколку 22-годишниот Мартинез замине во летниот преоден рок. Реал Мадрид е подготвен да плати 111 милиони евра

Барса имаат намера да платат 111 милиони евра за Лаутаро

Барса имаат намера да платат 111 милиони евра за Лаутаро

Барселона ќе се обидат во летниот преоден рок да го донесат напаѓачот на Интер Лаутаро Мартинез. Сепак Барса ќе имаат голема конкуренција бидејќи интерес за Аргентинецот покажале уште неколку други клубови. Лаутаро Мартинез зад себе има одлична сезона. Досега одиграл 26 натпревар на кои постигнал 16 голови. Интересот за него е голем бидејќи во договорот

Барса имаат намера да платат 111 милиони евра за Лаутаро

Барса имаат намера да платат 111 милиони евра за Лаутаро

Барселона ќе се обидат во летниот преоден рок да го донесат напаѓачот на Интер Лаутаро Мартинез. Сепак Барса ќе имаат голема конкуренција бидејќи интерес за Аргентинецот покажале уште неколку други клубови. Лаутаро Мартинез зад себе има одлична сезона. Досега одиграл 26 натпревар на кои постигнал 16 голови. Интересот за него е голем бидејќи во договорот

Барса имаат намера да платат 111 милиони евра за Лаутаро

Барса имаат намера да платат 111 милиони евра за Лаутаро

Барселона ќе се обидат во летниот преоден рок да го донесат напаѓачот на Интер Лаутаро Мартинез. Сепак Барса ќе имаат голема конкуренција бидејќи интерес за Аргентинецот покажале уште неколку други клубови. Лаутаро Мартинез зад себе има одлична сезона. Досега одиграл 26 натпревар на кои постигнал 16 голови. Интересот за него е голем бидејќи во договорот

Барса се заинтересира за Лаутаро, Реал ќе и го украде пред нос

Барса се заинтересира за Лаутаро, Реал ќе и го украде пред нос

Аргентинскиот репрезентативец Лаутаро Мартинес е еден од најпопуларните напаѓачи во светот во моментов, а со оглед на тоа што е релативно млад, му претстои најмалку уште една деценија на фудбалските терени. Оттука, не е изненадување што за него веќе се заинтересира Барселона која го гледа како идеална замена за Луис Суарес. Но, познато е дека, откако

Реал ова лето ќе ја активира откупната клаузула на Лаутару Мартинес

Реал ова лето ќе ја активира откупната клаузула на Лаутару Мартинес

Напаѓачот на Интер, Лаутаро Мартинес, по се изгледа ова лето ќе заврши во Реал. Според информацијата на  TyC Sports, клубот од Мадрид е подготвен во летниот преоден рок да ја активира откупната клаузула на 22-годишниот Аргентинец и да ги плати предвидените 120 милиони евра. Слична е и информацијата на влијателниот АЅ, кој го тврди истото, но сумата

Реал Мадрид во своите редови ќе го донесе најскапиот Аргентинец во историјата!

Реал Мадрид во своите редови ќе го донесе најскапиот Аргентинец во историјата!

Кралскиот клуб ќе ја плати бараната клаузула само за да го добие овој играч Реал Мадрид е во потрага по нова супер ѕвезда, бидејќи толку најавуваното засиливање Еден Азар засега не ги исполнува очекувањата. Белгискиот репрезентативец често е повреден и надвор од теренот, а кога игра, не може добро да се вклопи во играта на Кралскиот клуб. Претседателот