притисни ентер »

Буфон смени дрес со Даниеле Малдини и ја зголеми колекцијата на дресови од татковци и синови против кои играл (ВИДЕО)

Буфон смени дрес со Даниеле Малдини и ја зголеми колекцијата на дресови од татковци и синови против кои играл (ВИДЕО)

Легендата на Јувентус и Италија, Џиџи Буфон од Сан Сиро замина со дрес на Даниел Малдини, синот на Паоло Малдини со кого водеше големи битки но и играше заедно во дресот на „аѕурите“. Џиџи Буфон оваа сезона се врати во Торино за да одигра уште десетина натпревари во Калчото, да собори неколку рекорди и да испише историја. За тоа колку долго е дел од

Буфон: Сега ги чекам внуците на Киеза, Турам, Веа и Малдини (ВИДЕО)

Буфон: Сега ги чекам внуците на Киеза, Турам, Веа и Малдини (ВИДЕО)

Џанлуиџи Буфон е вистинска легенда во светот на фудбалот. Легендарниот голман после вчерашниот натпревар против Милан го размени дресот со синот на Паоло Малдини, Даниеле. Даниеле Малдини веќе некој период добива шанса во Милан. После натпреварот Буфон даде интересна изјава. „Во мојата колекција имам дресови од Киеза и неговиот син, Турам и неговиот

Џиџи Буфон доби дрес од син му на Малдини, вика сега ги чека внуците

Џиџи Буфон доби дрес од син му на Малдини, вика сега ги чека внуците

Излегува Џиџи во тунелот под трибините на Сан Сиро и новинарите го застануваат. „За дресот на Даниел да ни кажеш два збора“. И Буфон со интересно излагање. Во полуфиналето на италијанскиот Куп, Милан и Јувентус одиграа 1:1. Домаќинот поведе преку Анте Ребиќ во 61’ минута, а Јуве израмни со гол од пенал во 90+1’ минута преку Кристијано Роналдо. Еден

Буфон доби дрес од синот на Малдини

Буфон доби дрес од синот на Малдини

Ветеранот Џиџи Буфон по синоќешниот натпревар со Милан во Купот на Италија дома се вратил со вреден сувенир. Буфон добил дрес од синот на поранешниот соиграч на голманот во репрезентацијата на Италија Паоло Малдини, Даниеле. Паоло веќе долго време е пензионер, сега е спортски директор на Милан, додека 18 годишниот Даниеле неодамна дебитираше за сениорскиот

Буфон доби дрес од синот на Малдини

Буфон доби дрес од синот на Малдини

Ветеранот Џиџи Буфон по синоќешниот натпревар со Милан во Купот на Италија дома се вратил со вреден сувенир. Буфон добил дрес од синот на поранешниот соиграч на голманот во репрезентацијата на Италија Паоло Малдини, Даниеле. Паоло веќе долго време е пензионер, сега е спортски директор на Милан, додека 18 годишниот Даниеле неодамна дебитираше за сениорскиот

Џиџи Буфон со урнебесна изјава откако го размени дресот со младиот Малдини: Ги чекам и нивните внуци…(Видео)

Џиџи Буфон со урнебесна изјава откако го размени дресот со младиот Малдини: Ги чекам и нивните внуци…(Видео)

Легендарниот голман на Јувентус, Џиџи Буфон, вчера во прес зоната на „Сан Сиро“ се пофали дека по натпреварот со Милан го разменил дресот со синот на легендарниот Паоло Малдини, Даниеле. Младиот Даниеле Малдини извесен период добива можност да седи на клупата на првиот тим на Милан, а неодамна го имаше и сениорското деби за „росонерите“. Буфон за новинарите

После цели четири години, Милан не загуби од Јувентус

После цели четири години, Милан не загуби од Јувентус

Милан и Јувентус одиграа н ерешено на првиот натпревар од полуфиналето на Купот на Италија, 1:1. Милан имаше водство до 91. минута, но не успеа да победи, поради голот на Роналдо од пенал. Сепак, Милан прекина една црна серија од 9 едноподруго порази против Јувентус во сите натпреварувања, на кои клубот од Торино има и огромна позитивна гол-разлика

Буфон: Ибра е шампион, Роналдо е една од причините што се вратив

Буфон: Ибра е шампион, Роналдо е една од причините што се вратив

Милан и Јувентус вчера одиграа 1:1 во првиот натпревар од полуфиналето во Купот на Италија. Ибрахимовиќ одигра добар натпревар, но доби жолт картон и тој значи дека ќе мора да го пропушти реваншот кој ќе се игра во Торино. Покрај Ибрахимовиќ за тој натпревар суспендирани ќе бидат Тео Ернандез и Кастиљехо. Голманот на Јувентус, Џанлуиџи Буфон после

Колекцијата на Буфон: Ги имам дресовите од Киеза, Малдини, Веа и нивните синови, сега чекам и од внуците

Колекцијата на Буфон: Ги имам дресовите од Киеза, Малдини, Веа и нивните синови, сега чекам и од внуците

Легендарниот голман беше фантастичен на натпреварот во Купот против Милан, кој заврши 1-1. Веројатно најдобриот играч на Јувентус во првиот полуфинален натпревар има 42 години, но тој сè уште не е подготвен да ги обеси ракавиците. Зошто би заминал во пензија, ако се уште може да ги запре ударите како што го направи тоа синоќа? „Причината зошто сè уште

Колекцијата на Буфон: Ги имам дресовите на Киеза, Малдини, Веа и нивните синови, сега чекам и од внуците

Колекцијата на Буфон: Ги имам дресовите на Киеза, Малдини, Веа и нивните синови, сега чекам и од внуците

Легендарниот голман беше фантастичен на натпреварот во Купот против Милан, кој заврши 1-1. Веројатно најдобриот играч на Јувентус во првиот полуфинален натпревар има 42 години, но тој сè уште не е подготвен да ги обеси ракавиците. Зошто би заминал во пензија, ако се уште може да ги запре ударите како што го направи тоа синоќа? „Причината зошто сè уште

Буфон: Имам дресови од синовите на Киеза, Турам, Веа, Малдини - сега ги чекам внуците!

Буфон: Имам дресови од синовите на Киеза, Турам, Веа, Малдини - сега ги чекам внуците!

Со гол од пенал во 91. минута екипата на Јувентус успеа да остане непоразена на синоќешното дерби од Купот на Италија против големиот ривал Милан . Во рамки од првиот натпревар од полуфиналната фаза, на „Сан Сиро“, Милан имаше водство од 1-0, но Кристијано Роналдо беше прецизен од белата точка и ги постави конечните 1-1, со кои Јуве во Торино ќе брка

Буфон: Постарите играчи ја прават разликата на теренот

Буфон: Постарите играчи ја прават разликата на теренот

Џиџи Буфон го чуваше голот на Јувентус против Милан на првиот полуфинален меч во Купот на Италија, средбата заврши без победник благодарение на голот на Роналдо од пенал. Легендата на Јувентус, Буфон, смета дека постарите играчи се уште ја прават разликата на теренот. „Причината поради која игра и на 42 години е тоа што верувам дека можам да настапувам

Буфон со две искрени изјави по дербито на „Сан Сиро“: Сите вртеа носеви за Ибра, Роналдо е неверојатен!

Буфон со две искрени изјави по дербито на „Сан Сиро“: Сите вртеа носеви за Ибра, Роналдо е неверојатен!

Златан Ибрахимовиќ беше навистина активен на првото полуфинале кое неговиот Милан го одигра против Јувентус, но фактот што заработи жолт картон значи дека за жал ќе мора да го пропушти реваншот кој ќе се одигра во Торино, а кој ќе го одлучи патникот во финалето на Копа Италија. Отсуството на Ибра ќе биде надополнето со Кастилјехо и Тео Ернандез кои

Малдини: Ако против Јуве не ги искористиш шансите, на крајот сѐ може да ти се случи (видео)

Малдини: Ако против Јуве не ги искористиш шансите, на крајот сѐ може да ти се случи (видео)

портскиот директор на Милан, Паоло Малдини, за разлика од фановите на „росонерите“ кои сметаа дека клубот беше ограбен при 1:1 ремито со Јувентус поради контроверзниот пенал со играње со рака во 90-тата минута, вели дека сите треба да бидат охрабрени од драстично подобрената игра на клубот. „Има правила кои се отворени за интерпретација околу пеналите

Буфон од Сан Сиро си замина со дрес на Малдини и порача: Сега чекам од нивните внуци (ВИДЕО)

Буфон од Сан Сиро си замина со дрес на Малдини и порача: Сега чекам од нивните внуци (ВИДЕО)

Легендата на Јувентус и Италија, Џиџи Буфон од Сан Сиро замина со дрес на Даниел Малдини, синот на Паоло Малдини со кого водеше големи битки но и играше заедно во дресот на „аѕурите“. Џиџи Буфон оваа сезона се врати во Торино за да одигра уште десетина натпревари во Калчото, да собори неколку рекорди и да испише историја. За тоа колку долго е дел од

Роналдо со гол од пенал ги спаси Јуве од пораз кај Милан (видео)

Роналдо со гол од пенал ги спаси Јуве од пораз кај Милан (видео)

Анте Ребиќ го постигна својот петти гол во шест меча во 2020 година за водство на Милан, но тоа беше недоволно – Јувентус успеа да израмни на 1:1 со гол на Кристијано Роналдо од пенал во 91. минута за да има мала предност пред вториот меч од полуфиналето во Копа Италија во Торино, каде што „росонерите“ ќе се без суспендираните Златан Ибрахимовиќ и

КУП НА ИТАЛИЈА: Јувентус извлече реми на „Сан Сиро“ со гол од пенал во 91. минута

КУП НА ИТАЛИЈА: Јувентус извлече реми на „Сан Сиро“ со гол од пенал во 91. минута

Екипата на Милан пропушти одлична можност да обезбеди предност во дуелот со Јувентус и да си ги зголеми шансите за пласман во финалето на Купот на Италија. Вечерва во првиот полуфинален меч на „Сан Сиро“ четата на Стефано Пиоли одигра 1:1 против Јувентус иако имаше предност до самиот финиш. Милан поведе со голот на Анте Ребиќ во 61 минута. Несфатливо

КУП НА ИТАЛИЈА: Јувентус извлече реми на „Сан Сиро“ со гол од пенал во 91. минута

КУП НА ИТАЛИЈА: Јувентус извлече реми на „Сан Сиро“ со гол од пенал во 91. минута

Екипата на Милан пропушти одлична можност да обезбеди предност во дуелот со Јувентус и да си ги зголеми шансите за пласман во финалето на Купот на Италија. Вечерва во првиот полуфинален меч на „Сан Сиро“ четата на Стефано Пиоли одигра 1:1 против Јувентус иако имаше предност до самиот финиш. Милан поведе со голот на Анте Ребиќ во 61 минута. Несфатливо

Роналдо со гол од пенал ги спаси Јуве од пораз кај Милан (видео)

Роналдо со гол од пенал ги спаси Јуве од пораз кај Милан (видео)

Анте Ребиќ го постигна својот петти гол во шест меча во 2020 година за водство на Милан, но тоа беше недоволно – Јувентус успеа да израмни на 1:1 со гол на Кристијано Роналдо од пенал во 91. минута за да има мала предност пред вториот меч од полуфиналето во Копа Италија во Торино, каде што „росонерите“ ќе се без суспендираните Златан Ибрахимовиќ и

Малдини: Одличен настап на Милан, жалиме што не победивме

Малдини: Одличен настап на Милан, жалиме што не победивме

Тимот на Милан не се избори за победа во првиот меч со Јувентус во полуфиналето на Купот на Италија, но без разлика на резултатот (1-1) директор Паоло Малдини беше задоволен од тоа како „црвено-црните“ одиграа вечерва на „Сан Сиро“. -Постојат правила кои се отворени за толкување, но јас не би се фокусирал премногу на тоа или на суспендираните играчи