притисни ентер »

(ВИДЕО) Скандал во Бундеслигата: Фудбалер на Ајнтрахт го удри тренерот на Фрајбург

(ВИДЕО) Скандал во Бундеслигата: Фудбалер на Ајнтрахт го удри тренерот на Фрајбург

Финалето на натпреварот во Фрајбург го одбележа неверојатниот потег на Давид Абрахам. Фудбалерите на Фрајбург на домашен терен го совладаа Ајнтрахт со 1:0 во мечот во 11то коло од Бундеслигата кој го одбележаа црвени картони, но и потегот на Давид Абрахам кој на крајот сакајќи да дојде до топката го удри тренерот на противничкиот тим. Кога Абрахам

Играч на Ајнтрахт го разнесе противничкиот тренер (Видео)

Играч на Ајнтрахт го разнесе противничкиот тренер (Видео)

Несекојдневен инцидент се случи на натпреварот помеѓу Фрајбург и Ајнтрахт Франкфурт одигран вечерва во Бундес лигата. Мечот заврши со триумф на Фрајбург 1:0, меѓутоа германската јавност е шокирана од она што се случи во последните моменти од натпреварот. Фудбалерот на Ајнтрахт, Аргентинецот Давид Абрахам во обид што побргу да ја земе топката која заврши

(Видео) Капитенот на Ајнтрахт го „нокаутираше“ тренерот на Фрајбург

(Видео) Капитенот на Ајнтрахт го „нокаутираше“ тренерот на Фрајбург

Фрајбург го совлада Ајнтрахт Франкфурт со 1-0, а скандалот на овој меч се случи во самата завршница, кога капитенот на гостите Давид Абрахам намерно го оттурна тренерот на домашниот состав, Кристијан Штрејх. Insane ending to Freiburg v Frankfurt as David Abraham is shown a straight red for this moment of madness 👀 #SCFSGE pic.twitter.com/PToZx2AQND

ВИДЕО: Хаос на натпреварот меѓу Фрајбург и Ајнтрахт, три црвени картони и „нокаут“ на тренерот

ВИДЕО: Хаос на натпреварот меѓу Фрајбург и Ајнтрахт, три црвени картони и „нокаут“ на тренерот

Капитенот на Ајнтрахт, Давид Абрахам доби црвен картон во финишот на средбата со Фрајбург откако го удри тренерот на противничката екипа Кристијан Стрејх. По овој инцидент настана вистински хаос на натпреварот на кој повеќе играчи од двете екипи имаа директен контакт, тепачката донесе три црвени картони. Former FC Basel defender and current captain

Мајсторе што ти стана: Заработи црвен картон поради старт над противнички тренер (ВИДЕО)

Мајсторе што ти стана: Заработи црвен картон поради старт над противнички тренер (ВИДЕО)

На натпреварот од Бундес лигата помеѓу Фрајбург и Ајнтрахт (1:0) се случи несекојдневна ситуација во која капитенот на гостите заработи црвен картон поради старт на домашниот тренер. Капитенот на Ајнтрахт Давид Абрахам во судиското продолжение се обиде да дојде топката која излезе во аут и притоа го турна тренерот на домашната екипа, Кристијан Штајх

Хаос во Бундеслигата: Дефанзивецот на Ајнтрахт го патосираше тренерот на Фрајбург, Брих делеше црвени картони (Видео)

Хаос во Бундеслигата: Дефанзивецот на Ајнтрахт го патосираше тренерот на Фрајбург, Брих делеше црвени картони (Видео)

Со пресметката меѓу Фрајбург и Ајнтрахт Франкфурт беше заокружено 11-то коло во Бундеслигата, но натпреварот кој се одигра на „Шварцвалд“ стадионот донесе голем хаос на теренот во самата завршница, а воедно му донесе и доста работа на главниот судија Брих. Во ситуација кога Фрајбург имаше минимално водство од 1:0, длабоко во судиското надополнување

Три црвени картони во Фрајбург: Ајнтрахт се враќа дома со пораз (ВИДЕО)

Три црвени картони во Фрајбург: Ајнтрахт се враќа дома со пораз (ВИДЕО)

Фрајбург успеа да го добие мечот против Ајнтрахт Франкфурт со минимални 1-0 во 11. коло од Бундеслигата, но резултатот останува во сенка на црвените картони. Франкфурт од финишот на првото полувреме играше со фудбалер помалку, откако Фернандеш доби втор жолт картон и беше исклучен. Во 77. минута Фрајбург ја искористи предноста од еден фудбалер повеќе,

ВИДЕО: Скандал во Бундеслигата, капитен нокаутира тренер среде меч

ВИДЕО: Скандал во Бундеслигата, капитен нокаутира тренер среде меч

Скандал се случи на мечот меѓу Фрајбург и Ајнтрахт Франкфурт (2-1), затоа што во финишот имаше немили сцени во кои настрада капитенот на гостите и тренерот на домашните. Давид Абрахам ги загуби нервите и во судиското надополнување „удри“ по тренерот Кристијан Страјх. Топката заврши во аут, а додека Абрахам трчаше по неа, удри со телото во тренерот