притисни ентер »

(Видео) Голема песочна бура проголта град во Тексас

(Видео) Голема песочна бура проголта град во Тексас

Американец со дрон сними застрашувачко видео од песочна бура во округот Коахома, Тексас. На видеото се гледа како песочната бура полека се шири и го голта градот. Како што е наведено во описот на видеото, снимателот морал брзо да го крене дронот во воздух, но и брзо да го приземји за ветерот да не го сруши. извор: Makfax

(Видео) Голема песочна бура проголта град во Тексас

(Видео) Голема песочна бура проголта град во Тексас

Американец со дрон сними застрашувачко видео од песочна бура во округот Коахома, Тексас. На видеото се гледа како песочната бура полека се шири и го голта градот. Како што е наведено во описот на видеото, снимателот морал брзо да го крене дронот во взодух, но и брзо да го приземји за ветерот да не го сруши.

Песочна бура голтна цел град во Тексас (ВИДЕО)

Песочна бура голтна цел град во Тексас (ВИДЕО)

Сопственик на беспилотно летало од гратчето Коахома во американската држава Тексас успеал да сними морбидни моменти од песочна бура, која полека, но сигурно го голтала неговиот град. „Песочна бура низ Коахома, Тексас. Го кренав дронот најбрзо што можам, а потоа брзо го симнав пред ветерот да го зафати“, напишал тој како коментар за видеото. Неверојатната

Голема песочна бура зафати град во Тексас

Голема песочна бура зафати град во Тексас

Американец со дрон сними застрашувачко видео од песочна бура во округот Коахома, Тексас. На видеото се гледа како песочната бура полека се шири и го голта градот. Како што е наведено во описот на видеото, снимателот морал брзо да го крене дронот во воздух, но и брзо да го приземји за ветерот да не го сруши.

Песочна бура проголта град во Тексас (видео)

Песочна бура проголта град во Тексас (видео)

На социјални мрежи се појави видео каде е снимена песочна бура во американската држава Тексас во песочна бура,при што целосно исчезнува градот Кохома. Видеото е направено на 5и јуни, од дрон, и тоа покажува дека градот Кохома во Тексас „го проголтува” песочна бура. „Го вклучив дронот што побрзо, а потоа се вратив во куќата пред ветерот да се засили”,

(Видео) Голема песочна бура проголта град во Тексас

(Видео) Голема песочна бура проголта град во Тексас

Американец со дрон сними застрашувачко видео од песочна бура во округот Коахома, Тексас. На видеото се гледа како песочната бура полека се шири и го голта градот. Како што е наведено во описот на видеото, снимателот морал брзо да го крене дронот во взодух, но и брзо да го приземји за ветерот да не го сруши.