Десерт без глутен: Мафини со чоколадо

Десерт без глутен: Мафини со чоколадо Што ви е потребно да подготвите мафини без глутен? Состојки: ¼ шолја интегрално оризово брашно ½ шолји бадемово брашно ¼ лажичка сода бикарбона Половина лажичка сол 140 гр. темно чоколадо 115 гр. путер Три лажици какао Три јајца Шолја кафеав шеќер Две лажици екстракт од ванила Начин на подготовка: Загрејте ја рерната