притисни ентер »

(Видео) Мајсториите на кошаркарите и публиката на натпреварот КК Гостивар – Кожув

(Видео) Мајсториите на кошаркарите и публиката на натпреварот КК Гостивар – Кожув

Мајсториите на гостиварските кошаркари и на гостиварската публика на натпреварот против Kожув. Тројката на Арсеније Вучковиќ за делириум на трибините, а и на теренот: Гостивар ле, але.. за четврта победа на „бело-сините“: The post (Видео) Мајсториите на кошаркарите и публиката на натпреварот КК Гостивар – Кожув appeared first on Gostivarpress.mk .

Дерби на колото се игра во „Младост“: КК Гостивар – Кожув

Дерби на колото се игра во „Младост“: КК Гостивар – Кожув

Кошаркарската публика во Гостивар по одличното отворање на сезоната на „бело-сините“ (3 победи, 1 пораз) со нетрпение го чека утрешниот натпревар против екипата на Кожув. Во „Младост“ гостува екипа која претендира пласман помеѓу првите четири екипи на табелета и може да се рече дека е директен конкурент на КК Гостивар. Гевгеличани за оваа сезона имаат