притисни ентер »

Го фатиле со кокаин - Македонската полиција приведе едно лице

Го фатиле со кокаин - Македонската полиција приведе едно лице

Тетовчанец вчера бил лишен од слобода откако полицијата го фатила на дело со кокаин. МВР информираше дека околу 16 часот и 50 минути, на улица „Вонвардарска “ во Тетово лишен од слобода е 29-годишниот И.И. од тетовско Горно Седларце, кај кого е пронајден кокаин. По документирање на случајот, против И.И. ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Тетовец приведен под сомнение за трговија со наркотици

Тетовец приведен под сомнение за трговија со наркотици

Полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово, на 15.08.2019 околу  14 часот извршиле претрес во домот на 25-годишниот Г.А, на улица „Александар Јовановски-Журчин“ во Тетово. При претресот, реализиран со судска наредба, пронајдена е марихуана, дробилка и ризла, по што Г.А. лишен е од слобода и задржан во Полициската станица Тетово. Против

Приведен тетовчанец за поседување кокаин

Приведен тетовчанец за поседување кокаин

На 15.08.2019 околу 16 часот и 50 минути,  на улица „Вонвардарска “ во Тетово лишен од слобода е 29-годишниот И.И. од тетовско Горно Седларце, кај кого е пронајден кокаин. По документирање на случајот, против И.И. ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Полицијата ги фатила на дело- гостиварци веднаш биле приведени

Полицијата ги фатила на дело- гостиварци веднаш биле приведени

Полицијата ги фатила на дело- гостиварци веднаш биле приведени Двајца гостиварци биле фатени со кокаин и уапсени од страна на македонската полиција. Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Тетово во 22:40 часот во близина на угостителски објект во тетовското село Жеровјане запреле патничко моторно возило „ауди А6“, што го управувал 36-годишниот

Уапсени двајца гостиварци кај кои бил најден кокаин

Уапсени двајца гостиварци кај кои бил најден кокаин

Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Тетово на 14.08.2019 во 22:40 часот во близина на угостителски објект во тетовското село Жеровјане запреле патничко моторно возило „ауди А6“, што го управувал 36-годишниот гостиварец Ш.Б, а во кое како совозач се наоѓал и 42-годишниот М.Ј, исто така, од Гостивар. При нивен и преглед на возилото,

Уапсени двајца гостиварци кај кои бил најден кокаин

Уапсени двајца гостиварци кај кои бил најден кокаин

Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Тетово на 14.08.2019 во 22:40 часот во близина на угостителски објект во тетовското село Жеровјане запреле патничко моторно возило „ауди А6“, што го управувал 36-годишниот гостиварец Ш.Б, а во кое како совозач се наоѓал и 42-годишниот М.Ј, исто така, од Гостивар. При нивен и преглед на возилото,

Уапсени двајца гостиварци кај кои бил најден кокаин

Уапсени двајца гостиварци кај кои бил најден кокаин

Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Тетово на 14.08.2019 во 22:40 часот во близина на угостителски објект во тетовското село Жеровјане, запреле патничко моторно возило „Ауди А6“, што го управувал 36-годишниот гостиварец Ш.Б, а во кое како совозач се наоѓал и 42-годишниот М.Ј, исто така, од Гостивар. При нивен и преглед на возилото,

Полицијата ги фатила на дело - гостиварци веднаш биле приведени

Полицијата ги фатила на дело - гостиварци веднаш биле приведени

Двајца гостиварци биле фатени со кокаин и уапсени од страна на македонската полиција. Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Тетово во 22:40 часот во близина на угостителски објект во тетовското село Жеровјане запреле патничко моторно возило „ауди А6“, што го управувал 36-годишниот гостиварец Ш.Б, а во кое како совозач се наоѓал и 42-годишниот

Тетовската полиција приведе тројца наркодилери

Тетовската полиција приведе тројца наркодилери

Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Тетово на синоќа во 22:40 часот во близина на угостителски објект во тетовското село Жеровјане, запреле патничко моторно возило „Ауди А6“ со гостиварски регистарски таблици,  што го управувал 36-годишниот гостиварец Ш.Б, а во кое како совозач се наоѓал и 42-годишниот М.Ј, исто така, од Гостивар.

Уапсени двајца гостиварци, кај нив пронајден кокаин

Уапсени двајца гостиварци, кај нив пронајден кокаин

Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Тетово вчера во 22:40 часот во близина на угостителски објект во тетовското село Жеровјане запреле патничко моторно возило „ауди А6", што го управувал 36-годишниот гостиварец Ш.Б, а во кое како совозач се наоѓал и 42-годишниот М.Ј, исто така, од Гостивар. При нивен и преглед на возилото, пронајден

Двајца гостиварци фатени со кокаин

Двајца гостиварци фатени со кокаин

Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Тетово вчеравечер во 22:40 часот во близина на угостителски објект во тетовското село Жеровјане, запреле патничко моторно возило „Ауди А6“ со гостиварски регистарски таблици, што го управувал 36-годишниот гостиварец Ш.Б, а во кое како совозач се наоѓал и 42-годишниот М.Ј, исто така, од Гостивар.

СВР Тетово поднесе кривична пријава против двајца малолетници на возраст од 17 и 16 години

СВР Тетово поднесе кривична пријава против двајца малолетници на возраст од 17 и 16 години

СВР Тетово поднесе кривична пријава против двајца малолетници на возраст од 17 и 16 години двајцата од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“  и против А.З.(19) од Тетово. На 30.04.2019 година околу 01,30 часот во Тетово

Двајца тетовци приведени откако попречувале полицајци при претреси

Двајца тетовци приведени откако попречувале полицајци при претреси

-Полицајците ги привеле четирите лица, но при тоа биле попречувани во вршење на службените дејствија околу лишување  четворицата од 23 годишник. Потоа и тој е приведе и задржан во полициска станица. Меѓу четворицата приведени се двајца малолетници на возраст од 16 и 17 години како и А.Ј (25) и К.Ш (20) од Селце, информираат од СВР Тетово. Нешто подоцна

Приведени четворица дилери во Тетово, двајца од нив се малолетни

Приведени четворица дилери во Тетово, двајца од нив се малолетни

Полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово вчера околу 22 часот и 45 минути на улица „Иво Лола Рибар“ во Тетово, ги лишиле од слобода 25-годишниот тетовец А.Ј. и 20-годишниот К.Ш. од тетовско Селце, како и двајца малолетници од Тетово на возраст од 16 и 17 години. При нивен и преглед на две возила „Сеат ибица“ со тетовски регистарски

Двајца тетовци приведени откако попречувале полицајци при претреси

Двајца тетовци приведени откако попречувале полицајци при претреси

Двајца жители на Тетово се приведени откако во два одвоени случаи попречувале полицајци да извршат претреси, информира денес СВР Тетово. Во првиот претрес на улица „Иво Лола Рибар“ при преглед на четири лица и на две возила пронајдена е марихуана. -Полицајците ги привеле четирите лица, но при тоа биле попречувани во вршење на службените дејствија

Уапсени двајца тетовци кои попречувале полицајци при претрес

Уапсени двајца тетовци кои попречувале полицајци при претрес

Еден од приведените бил во алкохолизирана состојба ги навредувал и омаловажувал полициските службеници при вршење на службени дејствија. Двајца жители на Тетово се приведени откако во два одвоени случаи попречувале полицајци да извршат претреси, информира денес СВР Тетово.  Во првиот претрес на улица „Иво Лола Рибар” при преглед на четири лица и на

Приведени четворица дилери во Тетово - меѓу нив двајца малолетници

Приведени четворица дилери во Тетово - меѓу нив двајца малолетници

Двајца жители на Тетово се приведени откако во два одвоени случаи попречувале полицајци да извршат претреси, информира денес СВР Тетово.  Во првиот претрес на улица „Иво Лола Рибар“ при преглед на четири лица и на две возила пронајдена е марихуана. -Полицајците ги привеле четирите лица, но при тоа биле попречувани во вршење на службените дејствија

Двајца тетовци приведени откако попречувале полицајци при претреси

Двајца тетовци приведени откако попречувале полицајци при претреси

Двајца жители на Тетово се приведени откако во два одвоени случаи попречувале полицајци да извршат претреси, информира денес СВР Тетово.  Во првиот претрес на улица „Иво Лола Рибар“ при преглед на четири лица и на две возила пронајдена е марихуана. -Полицајците ги привеле четирите лица, но при тоа биле попречувани во вршење на службените дејствија

Приведени четворица дилери на дрога во Тетово, двајца од нив се малолетни

Приведени четворица дилери на дрога во Тетово, двајца од нив се малолетни

Полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово вчера околу 22 часот и 45 минути на улица „Иво Лола Рибар" во Тетово, ги лишиле од слобода 25-годишниот тетовец А.Ј. и 20-годишниот К.Ш. од тетовско Селце, како и двајца малолетници од Тетово на возраст од 16 и 17 години. „При нивен и преглед на две возила „Сеат ибица“ со тетовски регистарски

Двајца тетовци приведени откако попречувале полицајци при претреси

Двајца тетовци приведени откако попречувале полицајци при претреси

Двајца жители на Тетово се приведени откако во два одвоени случаи попречувале полицајци да извршат претреси, информира денес СВР Тетово.  Во првиот претрес на улица „Иво Лола Рибар“ при преглед на четири лица и на две возила пронајдена е марихуана. -Полицајците ги привеле четирите лица, но при тоа биле попречувани во вршење на службените дејствија