притисни ентер »

Овошен пудинг од мусли и чиа семе

Овошен пудинг од мусли и чиа семе

Овој пудинг е идеален за доручек, барем јас така го јадам, повеќе како оброк отколку како десерт. Многу е здрав и многу вкусен. Количината е за двајца. Подготовка Млекото можи да го купите или сами да си го подготвите. Додадете ги чиа семето, муслите и семињата, измешајте и оставете најмалку половина час да впијат убаво и да набабрат. Одозгора ставете