притисни ентер »

Ренова го потврди Гавазај

Ренова го потврди Гавазај

Она што го најави „Спортмедиа“ вчера сега доби официјална потврда од клубот од Џепчиште. Косовскиот фудбалер Алуш Гавазај е нов фудбалер на Ренова. Гавазај доаѓа од клубот на Вуштрија, има 24 години, а претходно настапувал во екипите на Фероникели каде тренер му беше нашиот стратег Зекирија Рамадан, а играше и за Лирија, Кораби, Тирана, Билис Бјалш

Ренова го потврди Гавазај

Ренова го потврди Гавазај

Она што го најави „Спортмедиа“ вчера сега доби официјална потврда од клубот од Џепчиште. Косовскиот фудбалер Алуш Гавазај е нов фудбалер на Ренова. Гавазај доаѓа од клубот на Вуштрија, има 24 години, а претходно настапувал во екипите на Фероникели каде тренер му беше нашиот стратег Зекирија Рамадан, а играше и за Лирија, Кораби, Тирана, Билис Бјалш

„Гипсарите“ се разделија со Скендери и Беќири

„Гипсарите“ се разделија со Скендери и Беќири

Љавдрим Скендери и Илбер Беќири, од денеска не се повеќе фудбалери на Ренова. Како што информираат од раководството на клубот, и со двајцата раскинати се договорите на обострано задоволство, па така ќе можат и двајцата да си побараат нова средина без ниаков проблем. Во текот на денот „гипсарите“ ќе го промовираат својот нов играч, а тоа е, како што

Ренова го претстави косовскиот интернационалец Алуш Гавазај

Ренова го претстави косовскиот интернационалец Алуш Гавазај

Откако објави дека ја завршува соработката со Скендери и Беќири, екипата на Ренова се пофали со својот второ зимско засилување. <<< ПОВРЗАНО - Ренова се раздели со Скендери и Беќири И официјално од денес нов член на „гипсарите“ е косовскиот интернационалец Алуш Гавазај. 24-годишниот играч за врска во редовите на Ренова пристигнува од Вуштрија, а во

„Гипсарите“ се разделија со Скендери и Беќири

„Гипсарите“ се разделија со Скендери и Беќири

Љавдрим Скендери и Илбер Беќири, од денеска не се повеќе фудбалери на Ренова. Како што информираат од раководството на клубот, и со двајцата раскинати се договорите на обострано задоволство, па така ќе можат и двајцата да си побараат нова средина без ниаков проблем. Во текот на денот „гипсарите“ ќе го промовираат својот нов играч, а тоа е, како што

Ренова го потврди Гавазај

Ренова го потврди Гавазај

Она што го најави „Спортмедиа“ вчера сега доби официјална потврда од клубот од Џепчиште. Косовскиот фудбалер Алуш Гавазај е нов фудбалер на Ренова. Гавазај доаѓа од клубот на Вуштрија, има 24 години, а претходно настапувал во екипите на Фероникели каде тренер му беше нашиот стратег Зекирија Рамадан, а играше и за Лирија, Кораби, Тирана, Билис Бјалш

„Гипсарите“ се разделија со Скендери и Беќири

„Гипсарите“ се разделија со Скендери и Беќири

Љавдрим Скендери и Илбер Беќири, од денеска не се повеќе фудбалери на Ренова. Како што информираат од раководството на клубот, и со двајцата раскинати се договорите на обострано задоволство, па така ќе можат и двајцата да си побараат нова средина без ниаков проблем. Во текот на денот „гипсарите“ ќе го промовираат својот нов играч, а тоа е, како што

Ренова се раздели со Скендери и Беќири

Ренова се раздели со Скендери и Беќири

Македонскиот прволигаш Ренова остана без двајца фудбалери од својот ростер, откако тимот од Џепчиште го напуштија Љавдрим Скендери и Илбер Беќири. Скендери и  Беќири спогодбено ги раскинаа своите договори со „гипсарите“ и оваа зима како слободни фудбалери можат да се преселат во нови клубови. Ренова најави дека ќе биде активна оваа зима на трансфер-пазарот,

Косоварот Гавазај блиску до потпис со Ренова!

Косоварот Гавазај блиску до потпис со Ренова!

Како што дознаваме, косоварот Алуш Гавазај, играч за врска е многу блиску до потпис со Ренова. Преговорите биле во завршна фаза и тој, ако се биде како што треба, би требало наскоро да биде промовиран во дресот на нашиот некогашен шампион. Инаку Гавазај доаѓа од клубот на Вуштрија, има 24 години, а претходно настапувал во екипите на Фероникели каде

Косоварот Гавазај блиску до потпис со Ренова!

Косоварот Гавазај блиску до потпис со Ренова!

Како што дознаваме, косоварот Алуш Гавазај, играч за врска е многу блиску до потпис со Ренова. Преговорите биле во завршна фаза и тој, ако се биде како што треба, би требало наскоро да биде промовиран во дресот на нашиот некогашен шампион. Инаку Гавазај доаѓа од клубот на Вуштрија, има 24 години, а претходно настапувал во екипите на Фероникели каде

Косоварот Гавазај блиску до потпис со Ренова!

Косоварот Гавазај блиску до потпис со Ренова!

Како што дознаваме, косоварот Алуш Гавазај, играч за врска е многу блиску до потпис со Ренова. Преговорите биле во завршна фаза и тој, ако се биде како што треба, би требало наскоро да биде промовиран во дресот на нашиот некогашен шампион. Инаку Гавазај доаѓа од клубот на Вуштрија, има 24 години, а претходно настапувал во екипите на Фероникели каде

Ренова поразена од Феризај на првиот „тест“

Ренова поразена од Феризај на првиот „тест“

Денеска во Урошевац, Ренова го одигра првиот контролен натпревар во текот на зимските подготовки против екипата на Феризај. Косовскиот тим славеше убедлив триумф над нашиот прволигаш со 4:0. За три дена „гипсарите“ ќе ги одмерат силите со Гостивар. sportmedia.mk

Ренова поразена од Феризај на првиот „тест“

Ренова поразена од Феризај на првиот „тест“

Денеска во Урошевац, Ренова го одигра првиот контролен натпревар во текот на зимските подготовки против екипата на Феризај. Косовскиот тим славеше убедлив триумф над нашиот прволигаш со 4:0. За три дена „гипсарите“ ќе ги одмерат силите со Гостивар. sportmedia.mk

Ренова со убедлив пораз од косовски Феризај ги започна зимските подготовки

Ренова со убедлив пораз од косовски Феризај ги започна зимските подготовки

Екипата на Ренова со пораз ги стартуваше зимските подготовки за вториот дел од сезоната во Првата македонска фудбалска лига. Во премиерниот тест-меч оваа зима, „гипсарите“ беа надиграни и убедливо совладани од косовскиот тим Феризај со 4-0, во натпревар кој се одигра во Урошевац. Следен предизвик за македонскиот прволигаш ќе биде пријателскиот натпревар

Ренова поразена од Феризај на првиот „тест“

Ренова поразена од Феризај на првиот „тест“

Денеска во Урошевац, Ренова го одигра првиот контролен натпревар во текот на зимските подготовки против екипата на Феризај. Косовскиот тим славеше убедлив триумф над нашиот прволигаш со 4:0. За три дена „гипсарите“ ќе ги одмерат силите со Гостивар.