притисни ентер »

Србиновски ја продолжи верноста со Гостивар на уште една сезона

Србиновски ја продолжи верноста со Гостивар на уште една сезона

Поранешниот селектор, а сега предводник на Гостивар, Марјан Србиноски заздравува од собраќајната несреќа и наскоро ќе се врати на терените и ќе го предводи Гостивар во сезоната 2019/20. Тој потпиша нов едногодишен договор, со што клубот му ја искажа довербата. „Имаме голема доверба во Србиновски, Оваа сезона покрај тренерската улога, ќе има улога и

Србиноски на клупата на КК Гостивар и во наредна сезона

Србиноски на клупата на КК Гостивар и во наредна сезона

КК Гостивар започнува да се подготвува за сезоната што претстои. Клубот вечерва ја официјализира соработката со досегашниот тренер на „бело-сините“, Марјан Србиноски. – Во Марче имаме голема доверба, сакаме да ги известиме нашите навивачи дека ја продолжуваме соработката со Србиноски. Оваа сезона Марче ќе има малку поинаква улога, нешто како тим-менаџерите