притисни ентер »

Често ме изненадува, иако не изгледа така: Мијалкова за сопругот Сашо

Често ме изненадува, иако не изгледа така: Мијалкова за сопругот Сашо

Примабалерината Александра Мијалкова, сопругата на поранешниот шеф на УБК, Сашко Мијалков пред камерата на „Бекстејџ“ откри дел од љубовната приказна со својот сакан со кого е 25 години во брак. - Ме освои со неговиот шарм и харизма што ја има, тоа беше многу одамна, излегувавме заедно, се дружевме со моите колешки балерини, одевме по дискотеки како

Сопругата на Сашо Мијалков, Александра: Ме освои со неговиот шарм и харизма (ВИДЕО)

Сопругата на Сашо Мијалков, Александра: Ме освои со неговиот шарм и харизма (ВИДЕО)

Во интервјуто Мијалкова зборуваше за својата кариера, за идните планови, а за првпат сподели и детали од својот приватен живот. Естрадниот магазин „ Бекстејџ “ направи интервју со примабалерината Александра Мијалкова , инаку на јавноста позната и како сопруга на поранешниот директор на Агенцијата за разузнавање – Сашо Мијалков . Во интервјуто Мијалкова

Александра Мијалкова: „Сашо е голем романтичар, иако не изгледа како таков!“

Александра Мијалкова: „Сашо е голем романтичар, иако не изгледа како таков!“

Цели 28 години успешно опстојува на домашната балетска сцена. Потекнува од уметничко семејство, и нејзината мајка исто така била балерина, а со балет се занимава уште од својата 9 – та година. Повеќе од 25 години е во брак со екс директорот на УБК, Сашо Мијалков и е мајка на синовите Јордан и Александар. Нејзиното име е Александра Мијалкова . Иако