притисни ентер »

Шкендија во плеј – офот оди на Ростов или Макаби Хаифа

Шкендија во плеј – офот оди на Ростов или Макаби Хаифа

Македонскиот пртеставник во квалификациите за Лигата на Европа тимот на Шкендија на 24 септември во Скопје го докчекува тимот на Тотенхем. Доколку пак, Тетовци го минат огромниот фаворит, односно направат сензација тогаш во плеј – оф дуелот ќе се сретнат со победникот од дуелот помеѓу Рускиот пртеставник Ростов, односно Израелскиот Макаби Хаифа. Ова

Шкендија во плеј – офот оди на Ростов или Макаби Хаифа

Шкендија во плеј – офот оди на Ростов или Макаби Хаифа

Македонскиот пртеставник во квалификациите за Лигата на Европа тимот на Шкендија на 24 септември во Скопје го докчекува тимот на Тотенхем. Доколку пак, Тетовци го минат огромниот фаворит, односно направат сензација тогаш во плеј – оф дуелот ќе се сретнат со победникот од дуелот помеѓу Рускиот пртеставник Ростов, односно Израелскиот Макаби Хаифа. Ова

ЛЕ: Ако го помине Тотенхем, Шкендија ќе игра со подобриот од Ростов – Макаби Хаифа

ЛЕ: Ако го помине Тотенхем, Шкендија ќе игра со подобриот од Ростов – Макаби Хаифа

ЛЕ: Ако го помине Тотенхем, Шкендија ќе игра со подобриот од Ростов – Макаби Хаифа Денешната жрепка на УЕФА одлучи победникот од дуелот Шкендија – Тотенхем да биде домаќин на победникот од дуелот помеѓу Ростов и Макаби Хаифа. Победникот од тој дуел, кој е закажан за 1 октомври, ќе избори пласман во фазата по групи од новата сезона на Лига Европа. Шкендија

Невозможна мисија – ако го победи Тотенхем, Шкендија ќе игра со подобриот од Ростов – Макаби Хаифа

Невозможна мисија – ако го победи Тотенхем, Шкендија ќе игра со подобриот од Ростов – Макаби Хаифа

Денешната жрепка на УЕФА одлучи победникот од дуелот Шкендија – Тотенхем да биде домаќин на победникот од дуелот помеѓу Ростов и Макаби Хаифа. Победникот од тој дуел, кој е закажан за 1 октомври, ќе избори пласман во фазата по групи од новата сезона на Лига Европа. Шкендија сепак има речиси невозможна задача за пласман во плеј-офот, откако претходно

ЛЕ: Ако го помине Тотенхем, Шкендија ќе игра со подобриот од Ростов – Макаби Хаифа

ЛЕ: Ако го помине Тотенхем, Шкендија ќе игра со подобриот од Ростов – Макаби Хаифа

Нион, 18 септември 2020 () – Денешната жрепка на УЕФА одлучи победникот од дуелот Шкендија – Тотенхем да биде домаќин на победникот од дуелот помеѓу Ростов и Макаби Хаифа. Победникот од тој дуел, кој е закажан за 1 октомври, ќе избори пласман во фазата по групи од новата сезона на Лига Европа. Шкендија сепак има речиси невозможна задача за пласман

Шкендија го дозна противникот за плеј-офот доколку по елиминира Тотенхем

Шкендија го дозна противникот за плеј-офот доколку по елиминира Тотенхем

Екипата на Шкендија која остана единствен македонски претставник во квалификациите за Лигата на Европа, доби вистинска премија за противник во наредното коло во името на англискиот Тотенхем, а денеска го дозна и последниот противник пред групната фаза. Шкендија на 24. септември на Националната Арена „Тодор Проески“ ќе ги пречека Тотенхем и менаџерот

Ривал за плејофот во ЛЕ: Шкендија знае што ја чека ако го мине Тотенхем

Ривал за плејофот во ЛЕ: Шкендија знае што ја чека ако го мине Тотенхем

Шкендија остана да ја брани честа на македонските екипи во Европа и тоа во ЛЕ каде во првите две квалификациски рунди издвојува гостински триумфи над Ботошани (Романија) и  Сумгајит (Азербејџан). Сега за поранешниот македонски шампион следува битка со премиерлигашот Тотенхем предводен од легендарниот Жозе Мурињо. Во случај да „црвено-црните“ направат

Шкендија го дозна противникот во случај да го мине Тотенхем

Шкендија го дозна противникот во случај да го мине Тотенхем

Откако вчера Шкендија успеа да победи во Романија и да го елиминира Ботошани пред клубот од Тетово е голем натпревар во третото квалификациско коло во кое ќе играат против англискиот гигант Тотенхем. Тотенхем е огромен фаворит и би била една од најголемите сензации во македонскиот фудбал ако Шкендија ги елиминира „петлите“. Денес во седиштето на УЕФА

Шкендија го дозна потенцијалниот ривал во плејофот за Лигата на Европа

Шкендија го дозна потенцијалниот ривал во плејофот за Лигата на Европа

Шкендија доколку успее да направи сензација и на 24 септември во Скопје го елиминира премиерлигашот Тотнем во плејофот за пласман во групната фаза во Лигата на Европа ќе игра со подобриот од дуелот помеѓу руски Ростов и Макаби Хаифа. Исто како и во претходни рунди така и во плејофот ќе се игра само еден натпревар и тоа на 1 октомври, а добрата вест

Шкендија ја дозна и последната пречка за групите во Лига Европа

Шкендија ја дозна и последната пречка за групите во Лига Европа

Шкендија попладнево ја дозна последната потенцијална пречка пред настап во групната фаза во Лигата на Европа, откако жрепката во седиштето на УЕФА одлучи победникот од мечот Шкендија – Тотенхем во плеј офот да игра против подобриот од дуелот меѓу руски Ростов и израелски Макаби Хаифа. Плеј оф натпреварите ќе се играат на 1 октомври, а победниците ќе

Шкендија во плеј – офот оди на Ростов или Макаби Хаифа

Шкендија во плеј – офот оди на Ростов или Макаби Хаифа

Македонскиот пртеставник во квалификациите за Лигата на Европа тимот на Шкендија на 24 септември во Скопје го докчекува тимот на Тотенхем. Доколку пак, Тетовци го минат огромниот фаворит, односно направат сензација тогаш во плеј – оф дуелот ќе се сретнат со победникот од дуелот помеѓу Рускиот пртеставник Ростов, односно Израелскиот Макаби Хаифа. Ова

ЛЕ: Ако го помине Тотенхем, Шкендија ќе игра со подобриот од Ростов – Макаби Хаифа

ЛЕ: Ако го помине Тотенхем, Шкендија ќе игра со подобриот од Ростов – Макаби Хаифа

Денешната жрепка на УЕФА одлучи победникот од дуелот Шкендија – Тотенхем да биде домаќин на победникот од дуелот помеѓу Ростов и Макаби Хаифа. Победникот од тој дуел, кој е закажан за 1 октомври, ќе избори пласман во фазата по групи од новата сезона на Лига Европа. Шкендија сепак има речиси невозможна задача за пласман во плеј-офот, откако претходно

Ако Шкендија го мине Тотенхем, ќе игра со руски или израелски тим!

Ако Шкендија го мине Тотенхем, ќе игра со руски или израелски тим!

Тетовска Шкендија го доби можниот ривал во плејофот од Лигата на Европа, ако успее да направи изненадување и да го мине англискиот премиерлигаш Тотенхем . Ждрепката посака во евентуалната последна рунда македонскиот тим да се соочи со подобриот од натпреварот меѓу Ростов и Макаби Хаифа . Мечот против тимот на Жозе Мурињо ќе се игра на 24 септември во

Ако го мине Тотенхем, Шкендија ја чекаат Николов и Муслиу, а можеби и Тошевски со Ростов

Ако го мине Тотенхем, Шкендија ја чекаат Николов и Муслиу, а можеби и Тошевски со Ростов

Во пресрет на денешната ждрепка во УЕФА за последната квалификациска рунда до групната фаза во Лигата на Европа, стана јасно кој се потенцијалните ривали на тетовска Шкендија, во случај сензационално да го мине Тотенхем на дуелот во Скопје следната недела. Пред Шкендија стојат четири интересни опции. Првата е победникот од пресметката меѓу Ростов на

Ако го мине Тотенхем, Шкендија ја чекаат Николов и Муслиу, а можеби и Тошевски со Ростов

Ако го мине Тотенхем, Шкендија ја чекаат Николов и Муслиу, а можеби и Тошевски со Ростов

Во пресрет на денешната ждрепка во УЕФА за последната квалификациска рунда до групната фаза во Лигата на Европа, стана јасно кој се потенцијалните ривали на тетовска Шкендија, во случај сензационално да го мине Тотенхем на дуелот во Скопје следната недела. Пред Шкендија стојат четири интересни опции. Првата е победникот од пресметката меѓу Ростов на