Брз кекс (посно, без печење)

1. Во сад ги кршиме бисквитите, ги ставаме интегралниот сусам, брусницата, сечканите ореви, миксот од овошје и јатки (сите од Натура). 2. Го тураме сокот од портокал (јас користев купечки, а може и свежо исцеден). 3. Во тенџерче ги топиме маргаринот и чоколадото (се топи без да проврие), и смесата ја истураме во претходното. 4. Со лажица мешаме убаво