притисни ентер »

(ФОТО) ГО ИСПРОВОЦИРАА: Србин покажа како е да се живее во карантин

(ФОТО) ГО ИСПРОВОЦИРАА: Србин покажа како е да се живее во карантин

За Даниел Душноки oд Србија, член на екипата на крузерот Дајмонд принцес, во српските медиуми  се појави информацијата дека е заразен со коронавирус, но тој ги демантира овие наводи и објави фотографии за тоа како е во карантин. На бродот има повеќе од 3.500 луѓе. На бродот денеска се слави Свети Валентин, со цел да се подобри расположнието на патниците

Селфи од крузерот „Диамонд Принцес“: Даниел од Србија кажува за атмосферата од карантинот(фото)

Селфи од крузерот „Диамонд Принцес“: Даниел од Србија кажува за атмосферата од карантинот(фото)

„Се чувствувам добро, немам температура и не сум заразен со коронавирус. Не е вистина дека веќе три дена сум во изолација, само што пиев кафе на бифето, вели Даниел Душноки (39) од Суботица, член на екипажот на крстаречкиот брод „Диамонд Принцес“, закотвен во карантин крај брегот на Јапонија. за кого се шпекулираше дека е заразен со смртоносниот вирус

Каква е состојбата на крузерот „Дајмонд Принцес“: Даниел од Србија кажува за атмосферата во карантинот (фото)

Каква е состојбата на крузерот „Дајмонд Принцес“: Даниел од Србија кажува за атмосферата во карантинот (фото)

„Се чувствувам добро, немам температура и не сум заразен со коронавирус. Не е вистина дека веќе три дена сум во изолација, само што пиев кафе на бифето, вели Даниел Душноки (39) од Суботица, член на екипажот на крстаречкиот брод „Диамонд Принцес“, закотвен во карантин крај брегот на Јапонија. за кого се шпекулираше дека е заразен со смртоносниот вирус

(Фото) Директно од карантинот во крузерот: Ова е Даниел за кого тврдат дека има “кopoна виpyc”- Еве која е неговата изјава

(Фото) Директно од карантинот во крузерот: Ова е Даниел за кого тврдат дека има “кopoна виpyc”- Еве која е неговата изјава

Добро се чувствувам, немам температура и не сум зapaзен со kopoна-виpyc. Не е вистина дека трет ден сум во изолација, еве токму сега пијам кафе во бифето во бродот, изјави за српски Курир Даниел Душноки (39) од Суботица, член на персоналот во бродот “Дајмонд принцес”. – Направија вистинска драма, а ништо од тоа не е вистина. На крузерот сме и за сега