Меган Маркл стана глагол! Дали и вие меганмаркелизирате некого?

Меган Маркл, на шала, стана глагол. Британците на „големо“ се мајтапат со оваа шега која брзо стана хит на социјалните мрежи. Изборот на војвотката од Сасекс да ѝ сврти грб на кралската палата стана глагол на британскиот јазик. Иницијативата на шега ја стартувал Рајан Картер, актер, пејач, танчер и лондонски уметнички консултант, и таа веднаш станала