притисни ентер »

Сончево со услови за локален дожд и температура до 34 степени

Сончево со услови за локален дожд и температура до 34 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Попладне и кон крајот на денот во западните делови ќе има услови за слаб локален дожд. Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 19, а максималната од 26 до 34 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала облачност и со умерен северен ветер. Температурата ќе се движи од

Сончево со умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер

Сончево со умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер

Времето во земјава ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне и кон крајот на денот ќе има услови за локален дожд. Утринската температура ќе се движи од 10 до 19 степени, а дневната температура од 24 до 34 степени. Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне и кон

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала и до умерена локална облачност

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала и до умерена локална облачност

Попладне и кон крајот на денот во западните делови ќе има услови за слаб локален дожд. Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 19, а максималната од 26 до 34 степени. Во Скопје сончево со мала облачност и со умерен северен ветер. Температурата ќе се движи од 16  до 30 степени.

Сончево со услови за локален дожд и температура до 34 степени

Сончево со услови за локален дожд и температура до 34 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Попладне и кон крајот на денот во западните делови ќе има услови за слаб локален дожд. Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 19, а максималната од 26 до 34 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала облачност и со умерен северен ветер. Температурата ќе се движи од

Сончево со умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер

Сончево со умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер

Времето во земјава ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне и кон крајот на денот ќе има услови за локален дожд. УВ=7 Утринската температура ќе се движи од 10 до 19 степени, а дневната температура од 24 до 34 степени. Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне и

Сончево со умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер

Сончево со умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер

Скопје, 16 август 2019 (МИА) – Времето во земјава ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне и кон крајот на денот ќе има услови за локален дожд. Утринската температура ќе се движи од 10 до 19 степени, а дневната температура од 24 до 34 степени. Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен

Времето целосно се менува - Викенд временска прогноза

Времето целосно се менува - Викенд временска прогноза

Сончево со мала до умерена локална облачност ќе биде времето во текот на денешниот ден. Попладне и кон крајот на денот во западните делови ќе има услови за слаб локален дожд. Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 19 , а максималната од 26 до 34 степен и . В о Скопје сончево со мала облачност и со умерен северен ветер. Т емпературите

Попладне дожд, а еве какво време не` очекува од утре

Попладне дожд, а еве какво време не` очекува од утре

Попладне дожд, а еве какво време не` очекува од утре Времето во земјава ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне и кон крајот на денот ќе има услови за локален дожд. УВ=7. Утринската температура ќе се движи од 10 до 19 степени, а дневната температура од 24 до 34 степени. Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност

Сончево со умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер

Сончево со умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер

Времето во земјава ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне и кон крајот на денот ќе има услови за локален дожд. УВ=7 Утринската температура ќе се движи од 10 до 19 степени, а дневната температура од 24 до 34 степени. Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне и

Температурата до 34 степени со локален дожд

Температурата до 34 степени со локален дожд

Времето во земјава ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне и кон крајот на денот ќе има услови за локален дожд. УВ=7 Утринската температура ќе се движи од 10 до 19 степени, а дневната температура од 24 до 34 степени. Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне и

Прогноза за времето денеска

Прогноза за времето денеска

Во Македонија денеска ќе преовладува сончево време со умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне и кон крајот на денот ќе има услови за локален дожд. Температурата ќе достигне до 34 степени. Во Скопје слично време со максимална температура до 30 степени. Loading...

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Еве какво време не очекува денес

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Еве какво време не очекува денес

За последниот ден од работната недела метеоролозите предвидуваат сончево време со умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне и кон крајот на денот со услови за локален дожд. УВ индексот ќе биде 7. Дневните температури на воздухот ќе се движат од 24 до 34 степени целзиусови. Дождови се очекуваат во западниот дел од земјава. Oд утре

Сончево со слаб ветер – од утре повторно промена на времето

Сончево со слаб ветер – од утре повторно промена на времето

Времето во земјава ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне и кон крајот на денот ќе има услови за локален дожд. УВ=7. Утринската температура ќе се движи од 10 до 19 степени, а дневната температура од 24 до 34 степени. Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне

Времето денеска: сончево со локална облачност

Времето денеска: сончево со локална облачност

Ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со услови за слаб локален дожд. Ќе дува умерен ветер претежно од северен праве, вдолж Повардарието повремено ќе се засилува. Утринската температура ќе биде од 11 до 19, а дневната од 26 до 34 степени. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу 16, а дневната ќе достигне

Сончево со температура до 34 степени

Сончево со температура до 34 степени

Времето во земјава ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне и кон крајот на денот ќе има услови за локален дожд. УВ=7 Утринската температура ќе се движи од 10 до 19 степени, а дневната температура од 24 до 34 степени. Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне и

Сончево со умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер

Сончево со умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер

Времето во земјава ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне и кон крајот на денот ќе има услови за локален дожд. УВ=7 Утринската температура ќе се движи од 10 до 19 степени, а дневната температура од 24 до 34 степени. Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне и

Време: Сончево со температура до 34 степени

Време: Сончево со температура до 34 степени

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне и кон крајот на денот ќе има услови за локален дожд. УВ индекс 7. Утринската температура ќе се движи од 10 до 19 степени, а дневната температура од 24 до 34 степени. Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер

Чудна временска прогноза до крај на август: Следат пресврти со времето

Чудна временска прогноза до крај на август: Следат пресврти со времето

Чудна временска прогноза до крај на август: Следат пресврти со времето Времето денеска ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд и грмежи, претежно во јужните делови. Ќе биде значително посвежо и ветровито со умерен, а долж Повардарието со засилен северен ветер. Максималната температура ќе се двужи од 26 до 33 степени. Во Скопје променливо

До вчера 40 степени, денеска 19: Температурен шок, ова е состојбата попладнево

До вчера 40 степени, денеска 19: Температурен шок, ова е состојбата попладнево

Времето денеска ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд и грмежи, претежно во јужните делови. Ќе биде значително посвежо и ветровито со умерен, а долж Повардарието со засилен северен ветер. Максималната температура ќе се двужи од 26 до 33 степени. Во Скопје променливо облачно и ветровито со засилен северен ветер и температура до 28 степени