притисни ентер »

Откриени детали: Познато е зошто Меган и Хари се повлекуваат од кралскиот живот, а еве што вели кралицата

Откриени детали: Познато е зошто Меган и Хари се повлекуваат од кралскиот живот, а еве што вели кралицата

Откриени детали: Познато е зошто Меган и Хари се повлекуваат од кралскиот живот, а еве што вели кралицата Кралицата Елизабета вчера одржала состанок со внукот Хари и принцовите Чарлс и Вилијам, а нејзината снаа Меган се вклучила преку видео-повик од Канада. Принцот на неговата баба ѝ ги објаснил причините поради кои тој и сопругата повеќе не сакаат

Меган Маркл конечно прозборе - еве што вели сопругата на принцот Хари

Меган Маркл конечно прозборе - еве што вели сопругата на принцот Хари

Сопругата на британскиот принц Хари, Меган Маркл денеска изјави дека не и било забрането да учествува на состанокот во Сандригем, туку дека таа и Хари одлучиле дека не е неопходно да се вклучува од Ванкувер. Со тоа таа ги негираше медиските написи дека и било забрането од Канада телефонски да се вклучи во состанокот, пренесува Дејли меил.

КОНЕЧНО СЕ ОГЛАСИ И МЕГАН: Еве што имаше да каже за состанокот на Хари и кралицата

КОНЕЧНО СЕ ОГЛАСИ И МЕГАН: Еве што имаше да каже за состанокот на Хари и кралицата

Сопругата на британскиот принц Хари , Меган Маркл изјави дека денес не и било забрането да учествува на состанокот во Сандрингем помеѓу Хари и кралицата, туку дека таа и нејзиниот сопруг  одлучиле дека не е неопходно само за тој состанок таа да се вклучи дури од Ванкувер. Притоа, Меган ги негираше написите дека имала забрана телефонски да се вклучи

КОНЕЧНО СЕ ОГЛАСИ И ММЕГАН: Еве што имаше да каже за состанокот на Хари и кралицата

КОНЕЧНО СЕ ОГЛАСИ И ММЕГАН: Еве што имаше да каже за состанокот на Хари и кралицата

Сопругата на британскиот принц Хари , Меган Маркл изјави дека денес не и било забрането да учествува на состанокот во Сандрингем помеѓу Хари и кралицата, туку дека таа и нејзиниот сопруг  одлучиле дека не е неопходно само за тој состанок таа да се вклучи дури од Ванкувер. Притоа, Меган ги негираше написите дека имала забрана телефонски да се вклучи

Канада има „отворени прашања“ за Хари и Меган

Канада има „отворени прашања“ за Хари и Меган

Канадскиот премиер Џастин Трудо бара расчистување на финансиските прашања пред принцот Хари и неговата сопруга Меган да се сместат во Канада. Хари и Меган се многу омилени во Канада, но сепак - мора да бидат заштитувани. Посетата на спортски настан во Торонто во 2017 година беше еден од првите настапи на Хари и Меган како двојка Исто како во случајот

Меган не смеела да присуствува на состанокот помеѓу Хари и кралицата САМО ПОРАДИ ЕДНА ПРИЧИНА

Меган не смеела да присуствува на состанокот помеѓу Хари и кралицата САМО ПОРАДИ ЕДНА ПРИЧИНА

Кралицата Елизабета по вчерашниот состанок се согласила на „период на транзиција“ во кој војводата и војвотката од Сасекс, Хари и Меган ќе поминат еден дел во Канада, а еден во Велика Британија. Но, британските медиуми пишуваат што се случувало зад затворените врати на состанокот на кралското семејство. Хари стигнал два часа порано за да се сретне

Меган не смеела да присуствува на состанокот помеѓу Хари и кралицата САМО ПОРАДИ ЕДНА ПРИЧИНА

Меган не смеела да присуствува на состанокот помеѓу Хари и кралицата САМО ПОРАДИ ЕДНА ПРИЧИНА

Кралицата Елизабета по вчерашниот состанок се согласила на „период на транзиција“ во кој војводата и војвотката од Сасекс, Хари и Меган ќе поминат еден дел во Канада, а еден во Велика Британија. Но, британските медиуми пишуваат што се случувало зад затворените врати на состанокот на кралското семејство. Хари стигнал два часа порано за да се сретне

По целата драма во кралското семејство се огласи и Меган Маркл

По целата драма во кралското семејство се огласи и Меган Маркл

Сопругата на британскиот принц Хари, Меган Маркл изјавила денеска дека не ѝ било забрането да учествува на состанокот во Сандрингем, туку таа и Хари одлучиле дека не е неопходно да се вклучува од Ванкувер. Таа со тоа ги негирала медиумските натписи дека ѝ било забрането преку телефон од Канада да се вклучи во состанокот, пренесува Дејли Меил. Портпаролот

Џонсон: Не се сомневам дека кралското семејство ќе ги реши проблемите

Џонсон: Не се сомневам дека кралското семејство ќе ги реши проблемите

Британскиот премиер Борис Џонсон  денеска изјави дека не се сомнева дека кралското семејство ќе ги реши проблемите што ги има, откако вчера кралицата Елизабета Втора му даде благослов на принцот Хари и на неговата сопруга Меган Меркл да се повлечат од вишите кралски должности. Џонсон за Би-Би-Си кажа дека е голем фан на кралицата и кралското семејство,

Џонсон: Кралското семејство ќе си ги реши проблемите

Џонсон: Кралското семејство ќе си ги реши проблемите

Британскиот премиер Борис Џонсон  денеска изјави дека не се сомнева дека кралското семејство ќе ги реши проблемите што ги има, откако вчера кралицата Елизабета Втора му даде благослов на принцот Хари и на неговата сопруга Меган Меркл да се повлечат од вишите кралски должности. Џонсон за Би-Би-Си кажа дека е голем фан на кралицата и кралското семејство,

Џонсон: Не се сомневам дека кралското семејство ќе ги реши проблемите

Џонсон: Не се сомневам дека кралското семејство ќе ги реши проблемите

Британскиот премиер Борис Џонсон денеска изјави дека не се сомнева дека кралското семејство ќе ги реши проблемите што ги има, откако вчера кралицата Елизабета Втора му даде благослов на принцот Хари и на неговата сопруга Меган Меркл да се повлечат од вишите кралски должности. Џонсон за Би-Би-Си кажа дека е голем фан на кралицата и кралското семејство,

Џонсон: Не се сомневам дека кралското семејство ќе ги реши проблемите

Џонсон: Не се сомневам дека кралското семејство ќе ги реши проблемите

Британскиот премиер Борис Џонсон денеска изјави дека не се сомнева дека кралското семејство ќе ги реши проблемите што ги има, откако вчера кралицата Елизабета Втора му даде благослов на принцот Хари и на неговата сопруга Меган Меркл да се повлечат од вишите кралски должности. Џонсон за Би-Би-Си кажа дека е голем фан на кралицата и кралското семејство,

Кралицата Елизабета се согласила со одлуката на Хари и Меган

Кралицата Елизабета се согласила со одлуката на Хари и Меган

Кралицата во соопштението наведува дека вчерашниот состанок на највисоките членови на кралското семејство на приватниот имот Сандригнем бил конструктивен. Таа додава дека е договорен преоден период во текот на кој војводата и војвотката од Сасекс времето ќе го минуваат во Канада и Велика Британија, пренесуваат американските медиуми. Кралицата напоменува

Џонсон: Не се сомневам дека кралското семејство ќе ги реши проблемите

Џонсон: Не се сомневам дека кралското семејство ќе ги реши проблемите

Џонсон: Не се сомневам дека кралското семејство ќе ги реши проблемите Британскиот премиер Борис Џонсон денеска изјави дека не се сомнева дека кралското семејство ќе ги реши проблемите што ги има, откако вчера кралицата Елизабета Втора му даде благослов на принцот Хари и на неговата сопруга Меган Меркл да се повлечат од вишите кралски должности. Џонсон

Џонсон: Не се сомневам дека кралското семејство ќе ги реши проблемите

Џонсон: Не се сомневам дека кралското семејство ќе ги реши проблемите

– Британскиот премиер Борис Џонсон  денеска изјави дека не се сомнева дека кралското семејство ќе ги реши проблемите што ги има, откако вчера кралицата Елизабета Втора му даде благослов на принцот Хари и на неговата сопруга Меган Меркл да се повлечат од вишите кралски должности. Џонсон за Би-Би-Си кажа дека е голем фан на кралицата и кралското семејство,

Џонсон: Апсолутно сум уверен дека кралското семејство ќе ги реши проблемите

Џонсон: Апсолутно сум уверен дека кралското семејство ќе ги реши проблемите

Џонсон за Би-Би-Си кажа дека е голем фан на кралицата и кралското семејство, кое го нарече „ фантастична предност за нашата земја”, пренесоа британските медиуми. Британскиот премиер Борис Џонсон денеска изјави дека не се сомнева дека кралското семејство ќе ги реши проблемите што ги има, откако вчера кралицата Елизабета Втора му даде благослов на принцот

ФОТО: Дали оваа фотографија го најави Мегзит?

ФОТО: Дали оваа фотографија го најави Мегзит?

ФОТО: Дали оваа фотографија го најави Мегзит? Принцот Хари и војвотката од Сасекс, Меган Маркл одлучија да се повлечат од кралското семејство, а медиумите со денови пишуваат за оваа нивна одлука, реакцијата на кралицата Елизабета Втора, но и за тоа што следува. Сепак една фотографира не престанува да ја бранува јавноста. Станува збор за фотографира

Заврши „кризниот состанок“ во кралското семејство, кралицата Елизабета ја даде првата изјава по повод одлуката на Меган и Хари

Заврши „кризниот состанок“ во кралското семејство, кралицата Елизабета ја даде првата изјава по повод одлуката на Меган и Хари

фото: афф Меган Маркл и принцот Хари одлучија да се повлечат од кралските должности и да бидат финасиски независни. Како што пренесуваа медиумите, кралицата Елизабета повикала „кризен состанок“ на кој се дискутирала одлуката на војводата и војвотката. Бекингемската палата ја објави првата изјава на кралицата Елизабета по одлуката на Меган и Хари. фото:

Џонсон: Не се сомневам дека кралското семејство ќе ги реши проблемите

Џонсон: Не се сомневам дека кралското семејство ќе ги реши проблемите

Британскиот премиер Борис Џонсон денеска изјави дека не се сомнева дека кралското семејство ќе ги реши проблемите што ги има, откако вчера кралицата Елизабета Втора му даде благослов на принцот Хари и на неговата сопруга Меган Меркл да се повлечат од вишите кралски должности. Џонсон за Би-Би-Си кажа дека е голем фан на кралицата и кралското семејство,

Џонсон: Не се сомневам дека кралското семејство ќе ги реши проблемите

Џонсон: Не се сомневам дека кралското семејство ќе ги реши проблемите

Британскиот премиер Борис Џонсон денеска изјави дека не се сомнева дека кралското семејство ќе ги реши проблемите што ги има, откако вчера кралицата Елизабета Втора му даде благослов на принцот Хари и на неговата сопруга Меган Меркл да се повлечат од вишите кралски должности. Џонсон за Би-Би-Си кажа дека е голем фан на кралицата и кралското семејство,