притисни ентер »

Кирјос доби дебела казна поради глупирање без престан

Кирјос доби дебела казна поради глупирање без престан

Контроверзниот австралиски тенисер со грчко потекло Ник Кирјос доби жестока казна и тоа од 113.000 долари поради глупирање без престан и недолично однесување. Кирјос нема турнир на кој не направил некаков „инцидент“, па многумина се прашуваат зошто воопшто АТП му дозволува да настапува, иако според тениската умешност и игрите секако местото му е таму

(ВИДЕО) ЌЕ ЈА НАУЧИ ЛИ ЛЕКЦИЈАТА: За Кириос казна од 113.000 долари поради однесувањето кон судијата

(ВИДЕО) ЌЕ ЈА НАУЧИ ЛИ ЛЕКЦИЈАТА: За Кириос казна од 113.000 долари поради однесувањето кон судијата

Австралискиот тенисер Ник Кириос е казнет со 113.000 американски доалри поради својот последен испад кога за време на мечот од втророто коло на Мастерсот во Синсинати, кога играл против Карен Хачанов, искажал крајно непочитување кон главниот судија. Откако го изгубил вториот сет Кириос на судијата, Фергус Марфи, му рекол дека ќе оди во тоалет. Судијата

Жестока казна за Кирјос за дивеењето во Синсинати

Жестока казна за Кирјос за дивеењето во Синсинати

Контроверзниот австралиски тенисер, Ник Кирјос заработи жестока парична казна поради неспортското однесување на Мастерсот во Синсинати. Кирјос во третата рунда од натпреварувањето загуби од рускиот тенисер Карен Хачанов во три сета, а толку беше бесен што заработи казна од 113.000 американски долари. Најмногу заради неспортското однесување, поради

Кирjос казнет со 113.000 долари за своето однесување во Синсинати

Кирjос казнет со 113.000 долари за своето однесување во Синсинати

Организаторите на турнирот во Синсинати пуштија соопштение во врска со инцидентот на австралискиот тенисер Ник Кирjос. Австралиецот го плукна и го навредуваше главниот арбитар Фергус Марфи за време на натпреварот со Карен Хачанов. Во соопштението се вели дека Кириос е казнет со 113 000 долари. – Кирјос е казнет поради предупредување за злоупотреба

Рекордна казна од 113.000 долари за Кирјос, ама џабе е, памет сигурно нема да му дојде

Рекордна казна од 113.000 долари за Кирјос, ама џабе е, памет сигурно нема да му дојде

Контроверзниот тенисер од Австралија доби рекордна казна од 113.000 долари за циркузот кој го направи во второто коло во Синсинати, а може и дополнително да биде суспендиран. Ник Кирјос имаше нов испад, во второто коло во Синсинати го пцуеше судијата, го навредуваше, искрши два рекети, а на крајот наместо да му подаде рака на судијата, плукна кон неговиот

Жестока казна за Кирјос за дивеењето во Синсинати

Жестока казна за Кирјос за дивеењето во Синсинати

Контроверзниот австралиски тенисер, Ник Кирјос заработи жестока парична казна поради неспортското однесување на Мастерсот во Синсинати. Кирјос во третата рунда од натпреварувањето загуби од рускиот тенисер Карен Хачанов во три сета, а толку беше бесен што заработи казна од 113.000 американски долари. Најмногу заради неспортското однесување, поради

Кириос казнет за кршење рекети и навредување на судијата

Кириос казнет за кршење рекети и навредување на судијата

Контроверзниот тенисер ќе мора да плати 113.000 долари за недоличното однесување, а е можна и суспензија. Ник Кирјос во поразот од Карен Качанов на Мастерс турнирот во Синсинати имаше свое шоу, со кое повторно се најде во центарот на вниманието. Кирјос кршеше рекети за време на паузата за тоалет, а го навредуваше и главниот судија, Фергус Марфи. Поради

Кириос казнет со 113.000 долари за своето однесување во Синсинати

Кириос казнет со 113.000 долари за своето однесување во Синсинати

Организаторите на турнирот во Синсинати пуштија соопштение во врска со инцидентот на австралискиот тенисер Ник Кириос. Австралиецот го плукна и го навредуваше главниот арбитар Фергус Марфи за време на натпреварот со Карен Хачанов. Во соопштението се вели дека Кириос е казнет со 113 000 долари. – Кирјос е казнет поради предупредување за злоупотреба

Кириос казнет со 113.000 долари за неспортско однесување во Синсинати

Кириос казнет со 113.000 долари за неспортско однесување во Синсинати

Кирјос е казнет поради предупредување за злоупотреба на топчињата, тројно неспортско однесување, напуштање на теренот, пцуење и вербален напад, се вели во соопштението. Организаторите на турнирот во Синсинати пуштија соопштение во врска со инцидентот на австралискиот тенисер Ник Кириос. Австралиецот го плукна и го навредуваше главниот арбитар Фергус

Кириос казнет со 113.000 долари за своето однесување во Синсинати

Кириос казнет со 113.000 долари за своето однесување во Синсинати

Организаторите на турнирот во Синсинати пуштија соопштение во врска со инцидентот на австралискиот тенисер Ник Кириос. Австралиецот го плукна и го навредуваше главниот арбитар Фергус Марфи за време на натпреварот со Карен Хачанов. Во соопштението се вели дека Кириос е казнет со 113 000 долари. – Кирјос е казнет поради предупредување за злоупотреба

Кирiиос казнет со 113.000 долари за своето однесување во Синсинати

Кирiиос казнет со 113.000 долари за своето однесување во Синсинати

Организаторите на турнирот во Синсинати пуштија соопштение во врска со инцидентот на австралискиот тенисер Ник Кириос. Австралиецот го плукна и го навредуваше главниот арбитар Фергус Марфи за време на натпреварот со Карен Хачанов. Во соопштението се вели дека Кириос е казнет со 113 000 долари. – Кирјос е казнет поради предупредување за злоупотреба

АТП му ја испорача „сметката“ на Кирјос: Австралиецот доби казна со шест цифри

АТП му ја испорача „сметката“ на Кирјос: Австралиецот доби казна со шест цифри

Ник Кирјос имаше вистинско шоу на дуелот со Карен Хачанов на Мастерсот во Синсинати, претерувајќи по којзнае кој пат со своите реакции, но и навредите упатени кон судијата на стол, а вечерва дозна и каква казна ќе треба да плати за овие испади. АТП реши внимателно да ги анализира сите потези на контроверзниот автралиски тенисер и му испорача „сметка“

Киргиос повотно претера : Kршеше рекети , го пцуеше и плукаше судијата (ВИДЕО)

Киргиос повотно претера : Kршеше рекети , го пцуеше и плукаше судијата (ВИДЕО)

Не сакаше да се ракува со судијата Фергусон Марфи , кого го опцу , а потоа и плукна кон него. Претходно за врeме на натпреварот имаше повеќе нервозни моменти , кршеше рекети и дивееше , но се чини дека ги премина границите кон судијата.

Кириос казнет со 113.000 долари за своето однесување во Синсинати

Кириос казнет со 113.000 долари за своето однесување во Синсинати

Организаторите на турнирот во Синсинати пуштија соопштение во врска со инцидентот на австралискиот тенисер Ник Кириос. Австралиецот го плукна и го навредуваше главниот арбитар Фергус Марфи за време на натпреварот со Карен Хачанов. Во соопштението се вели дека Кириос е казнет со 113 000 долари. – Кирјос е казнет поради предупредување за злоупотреба

Заслужена казна: Кирјиос ќе плати 113 илјади долари поради пцуењето на судијата

Заслужена казна: Кирјиос ќе плати 113 илјади долари поради пцуењето на судијата

Испадот на Ник Кирјиос по поразот од Карен Хачанов во Синсинати ќе го чини голема сума на пари. Според последните информации, неговата каса ќе биде олеснета за 113.000 американски долари. На видеото се гледа како тој плука кон главниот судија, а потоа го навредува со пцовка. nik.jpg Ваквите санкции не се ништо ново во кариерата на еден од најконтроверзните

Тенис: Кирјос искрши два рекета и го загуби мечот со Хачанов

Тенис: Кирјос искрши два рекета и го загуби мечот со Хачанов

Австралискиот тенисер Ник Кирјос продолжува со контроверзното однесување. Тој изутринава на мечот со Русинот Хачанов, скрши два рекета. Австралиецот загуби со 1-2, по сетови 7:6, 6:7 и 2:6 и вообичаено за него емотивно реагираше на несмасната и многуте свои грешки. Во интервалот помеѓу вториот и третиот сет, Кирјос влезе во подтрибинскиот простор

Кирјос не престанува со недолично однесување, искрши два рекета на мечот со Хачанов

Кирјос не престанува со недолично однесување, искрши два рекета на мечот со Хачанов

Австралискиот тенисер Ник Кирјос продолжува со контроверзното однесување. Тој изутринава на мечот со Русинот Хачанов, скрши два рекета. Австралиецот загуби со 1-2, по сетови 7:6, 6:7 и 2:6 и вообичаено за него емотивно реагираше на несмасната и многуте свои грешки. Во интервалот помеѓу вториот и третиот сет, Кирјос влезе во подтрибинскиот простор каде

Тенис: Кирјос искрши два рекета и го загуби мечот со Хачанов

Тенис: Кирјос искрши два рекета и го загуби мечот со Хачанов

Австралискиот тенисер Ник Кирјос продолжува со контроверзното однесување. Тој изутринава на мечот со Русинот Хачанов, скрши два рекета. Австралиецот загуби со 1-2, по сетови 7:6, 6:7 и 2:6 и вообичаено за него емотивно реагираше на несмасната и многуте свои грешки. Во интервалот помеѓу вториот и третиот сет, Кирјос влезе во подтрибинскиот простор каде