притисни ентер »

Скопјанец фатен додека истоварал бегалци од Сирија кај „Табановце“

Скопјанец фатен додека истоварал бегалци од Сирија кај „Табановце“

Четириесет и седумгодишен скопјанец вчера бил приведен на автопатот Куманово – Скопје. МВР јави дека на автопатот кај Граничниот премин „Табановце“ од неговото возило приведениот истоварал 10 мигранти од Сирија. Бегалците заедно со возачот се предадени на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка. Се работи на расчистување на случајот

Скопјанец фатен додека истоварал бегалци од Сирија кај „Табановце“

Скопјанец фатен додека истоварал бегалци од Сирија кај „Табановце“

Четириесет и седумгодишен скопјанец вчера бил приведен на автопатот Куманово – Скопје. МВР јави дека на автопатот кај Граничниот премин „Табановце“ од неговото возило приведениот истоварал 10 мигранти од Сирија. Бегалците заедно со возачот се предадени на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка. Се работи на расчистување на случајот

Скопјанец фатен додека истоварал бегалци од Сирија кај „Табановце“

Скопјанец фатен додека истоварал бегалци од Сирија кај „Табановце“

Четириесет и седумгодишен скопјанец вчера бил приведен на автопатот Куманово – Скопје. МВР јави дека на автопатот кај Граничниот премин „Табановце“ од неговото возило приведениот истоварал 10 мигранти од Сирија. Бегалците заедно со возачот се предадени на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка. Се работи на расчистување на случајот

Фатен скопјанец кај Табановце, од „ауди“ истоварил 10 Сиријци

Фатен скопјанец кај Табановце, од „ауди“ истоварил 10 Сиријци

Вчера утро во 04.40 часот на автопатот Куманово – Скопје полициски службеници го привеле Б.И.(47) од Скопје поради тоа што во 04.30 часот на автопатот Куманово – Граничен премин „Табановце“ од неговото возило „ауди С-8“ со скопски регистарски ознаки, истоварал 10 мигранти од Сирија. Мигрантите заедно со возачот предадени на полициски службеници од

Скопјанец фатен додека истовара бегалци кај „Табановце“

Скопјанец фатен додека истовара бегалци кај „Табановце“

Четириесет и седумгодишен скопјанец вчера бил приведен на автопатот Куманово – Скопје. МВР јави дека на автопатот кај Граничниот премин „Табановце“ од неговото возило приведениот истоварал 10 мигранти од Сирија. Бегалците заедно со возачот се предадени на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка. Се работи на расчистување на случајот

Приведен скопјанец кај ГП Табановце, скрил 10 мигранти во „ауди“

Приведен скопјанец кај ГП Табановце, скрил 10 мигранти во „ауди“

Жител на Скопје бил приведен вчера, откако бил фатен со 10 мигранти на ГП Табановце. „На автопатот Куманово – Скопје вчера во 4:40 часот полициски службеници го привеле Б.И.(47) од Скопје поради тоа што во 4:30 часот на автопатот Куманово – Граничен премин „Табановце“ од неговото возило „ауди С-8“ со скопски регистарски ознаки, истоварал 10 мигранти

Скопјанец приведен поради криумчарење мигранти

Скопјанец приведен поради криумчарење мигранти

На автопатот Куманово-Табановце полицијата привела 47 годишен скопјанец откако било забележано дека во неговото возило превезува мигранти Според полицискиот билтен: На 10.09.2019 во 04.40 часот на автопатот Куманово – Скопје полициски службеници го привеле Б.И.(47) од Скопје поради тоа што во 04.30 часот на автопатот Куманово – Граничен премин „Табановце“

Скопјанец фатен додека истоварал мигранти кај „Табановце“

Скопјанец фатен додека истоварал мигранти кај „Табановце“

Вчера утро во 04.40 часот на автопатот Куманово – Скопје полициски службеници го привеле Б.И.(47) од Скопје поради тоа што во 04.30 часот на автопатот Куманово – Граничен премин „Табановце“ од неговото возило „ауди С-8“ со скопски регистарски ознаки, истоварал 10 мигранти од Сирија. „Мигрантите заедно со возачот предадени на полициски службеници од

На автопатот Куманово – Табановце истоварил мигранти, но уапсен е во Скопје

На автопатот Куманово – Табановце истоварил мигранти, но уапсен е во Скопје

На автопатот Куманово – Скопје вчера околу 04:00 часот полициски службеници го привеле Б.И.(47) од Скопје поради тоа што во 04.30 часот на автопатот Куманово – Граничен премин „Табановце“ од неговото возило „ауди С-8“ со скопски регистарски ознаки, истоварал 10 мигранти од Сирија, информираат од Министерството за внатрешни работи. Мигрантите заедно

Истоварил десет мигранти кај Табановце па го уапсиле

Истоварил десет мигранти кај Табановце па го уапсиле

На 10.09.2019 во 04.40 часот на автопатот Куманово – Скопје полициски службеници го привеле Б.И.(47) од Скопје поради тоа што во 04.30 часот на автопатот Куманово – Граничен премин „Табановце“ од неговото возило „ауди С-8“ со скопски регистарски ознаки, истоварал 10 мигранти од Сирија. Мигрантите заедно со возачот предадени на полициски службеници

Апсење ноќеска на Табановце

Апсење ноќеска на Табановце

Ноќеска околу 02 часот на Граничниот премин Табановце на излез од Македонија, бил лишен од слобода Г.К. (33) од Р. Албанија затоа што при проверка во оперативна евиденција евидирал на Стоп-листа по барање на Интерпол од Р. Грција, со мерка да се лиши од слобода. Г.К. бил предаден на полициски службеници од СВР-Куманово за натамошна постапка.

На Табановце уапсено лице барано преку Интерпол

На Табановце уапсено лице барано преку Интерпол

Во 2 часот после полноќ на Граничниот премин Табановце на излез од РСМакедонија бил лишен од слобода Г.К.(33) од Р.Албанија затоа што при проверка во оперативна евиденција евидирал на Стоп-листа по барање на Интерпол од Р. Грција, со мерка да се лиши од слобода. Г.К. бил предаден на полициски службеници од СВР- Куманово за натамошна постапка.

На Табановце уапсено лице барано преку Интерпол

На Табановце уапсено лице барано преку Интерпол

Во 2 часот после полноќ на Граничниот премин Табановце на излез од РСМакедонија бил лишен од слобода Г.К.(33) од Р.Албанија затоа што при проверка во оперативна евиденција евидирал на Стоп-листа по барање на Интерпол од Р. Грција, со мерка да се лиши од слобода. Г.К. бил предаден на полициски службеници од СВР- Куманово за натамошна постапка.

Македонската полиција приведе лице барано од Интерпол

Македонската полиција приведе лице барано од Интерпол

Македонската полиција приведе лице барано од Интерпол На 09.09.2019 во 02,00 часот на Граничниот премин Табановце на излез од државава бил лишен од слобода Г.К.(33) од Р.Албанија затоа што при проверка во оперативна евиденција евидирал на Стоп-листа по барање на Интерпол од Р.Грција, со мерка да се лиши од слобода. Г.К. бил предаден на полициски службеници

Албанец уапсен на преминот Табановце

Албанец уапсен на преминот Табановце

На 09.09.2019 во 02,00 часот на Граничниот премин Табановце на излез од РСМакедонија бил лишен од слобода Г.К.(33) од Р.Албанија затоа што при проверка во оперативна евиденција евидирал на Стоп-листа по барање на Интерпол од Р.Грција, со мерка да се лиши од слобода. Г.К. бил предаден на полициски службеници од СВР- Куманово за натамошна постапка.

Македонската полиција приведе лице барано од Интерпол

Македонската полиција приведе лице барано од Интерпол

На 09.09.2019 во 02,00 часот на Граничниот премин Табановце на излез од Македонија бил лишен од слобода Г.К.(33) од Р. Албанија затоа што при проверка во оперативна евиденција евидирал на Стоп-листа по барање на Интерпол од Р. Грција, со мерка да се лиши од слобода. Г.К. бил предаден на полициски службеници од СВР- Куманово за натамошна постапка. Преземањето

Албански државјанин баран преку Интерпол уапсен на Табановце

Албански државјанин баран преку Интерпол уапсен на Табановце

Рано изутринава, на граничниот премин, Табановце, уапсен е државјанин на Албанија кој бил баран со потерница издадена од Интерпол, а по барање на Република Грција. Како што се наведува во билтенот на МВР: На 09.09.2019 во 02,00 часот на Граничниот премин Табановце на излез од РСМакедонија бил лишен од слобода Г.К.(33) од Р.Албанија затоа што при проверка

Лице барано од Интерпол приведено на Табановце

Лице барано од Интерпол приведено на Табановце

Рано утринава во 02,00 часот на Граничниот премин Табановце на излез од Македонија бил лишен од слобода Г.К.(33) од Албанија затоа што при проверка во оперативна евиденција евидирал на Стоп-листа по барање на Интерпол од Грција, со мерка да се лиши од слобода, информираат од Министерството за внатрешни работи. Г.К. бил предаден на полициски службеници