Кари покажа голема класа и му се јави на Дрејк по поразот во финалето (Видео)

Стеф Кари спортски го поднесе поразот во големото НБА финале и веднаш по крајот на шестиот меч им честираше на сите играчи на Торонто за историската титула, а истото важеше и за газдата на клубот кој беше на трибините во „Оракл арената“. Кари веќе има доволно големо искуство и знае која е разликата кога се добива и кога се губи едно финале, па поради