притисни ентер »

Славна олимпијка го шокира светот: Ковид-19 е божја казна за суспензијата на Русија!

Славна олимпијка го шокира светот: Ковид-19 е божја казна за суспензијата на Русија!

Руската двојна олимписка шампионка, славната гимнастичарка Светлана Коркина го шокираше целиот свет со нејзината теорија за страшната пандемија која го погоди светот и чија бројка на заразени надмина половина милион, а преку 20 илјади луѓе починаа од новиот вирус, од кој половина се само во Италија и Шпанија. Според Коркина, која освои две злата во

Коркина: Вирусот е Божја казна за постапките против Русија

Коркина: Вирусот е Божја казна за постапките против Русија

Поранешната репрезентативка на Русија во гимнастика Светлана Коркина има „интересно“ и бизарно размислување за пандемијата шо е прогласена поради ширењето на вирусот КОВИД-19. Кокркина која е двократна олимписка шампионка во гимнастика (1996 Атланта и 2000 Сиднеј) смета дека пандемијата била Бог го казнил Западот за постапките против Русија. „Мислам

Руска гимнастичарка: Коронавирусот е божја казна за сите кои ги суспендираа руските спортисти (ФОТО)

Руска гимнастичарка: Коронавирусот е божја казна за сите кои ги суспендираа руските спортисти (ФОТО)

Поранешната олимписка шампионка во гимнастика, Светлана Хоркина предизвика многу бура со изјавата дека Бог ги казнил сите кои ги стопираа спортистите од Русија да се натпреваруваат на Олимписките игри. Хоркина изјави дека коронавирусот е божја казна за сите кои ги омаловажуваа руските спортисти со суспензии и кои претрпеа многу неправди. Хоркина мислеше

Руска гимнастичарка: Коронавирусот е божја казна за сите кои ги суспендира руските спортисти (ФОТО)

Руска гимнастичарка: Коронавирусот е божја казна за сите кои ги суспендира руските спортисти (ФОТО)

Поранешната олимписка шампионка во гимнастика, Светлана Хоркина предизвика многу бура со изјавата дека Бог ги казнил сите кои ги стопираа спортистите од Русија да се натпреваруваат на Олимписките игри. Хоркина изјави дека коронавирусот е божја казна за сите кои ги омаловажуваа руските спортисти со суспензии и кои претрпеа многу неправди. Хоркина мислеше

„Бог ве казнува со коронавирусот поради вашиот третман на руските спортисти“

„Бог ве казнува со коронавирусот поради вашиот третман на руските спортисти“

Коронавирусот беше причината поради која Летните Олимписки Игри кои требаше да се одржат ова лето се одложени за наредната година. Контроверзна изјава во врска со оваа одлука даде поранешната двојна олимписка шампионка и руска гимнастичарка, Светлана Хоркина. Според неа, ова е еден вид божја казна за тоа што претрпеа руските спортисти во изминатите

Руска олимписка шампионка има луда теорија за пандемијата на коронавирусот

Руска олимписка шампионка има луда теорија за пандемијата на коронавирусот

Светлана Коркина, легендарна руска гимнастичарка стана предмет на потсмевање по изјавата за причината за појавувањето на коронавирусот. Таа е двојна олимписка и деветкратна светска шампионка во гимнастика, а во кариерата има освоено дури 40 медали на големи настани. Коркина има девет медали од Олимписките игри, од кои два се златни, од Атланта (1996)