притисни ентер »

Роси со емотивна изјава по шокантното повлекување на Лоренцо од мотоциклизмот

Роси со емотивна изјава по шокантното повлекување на Лоренцо од мотоциклизмот

Хорхе Лоренцо ја изненади комплетната мото јавност со денешната прес-конференција која ја одржа во Валенсија, на која најави дека овој викенд ќе ја вози својата последна трка во богата кариера исполнета со многу освоени трофеи. Петкратниот шампион пред очите на своите колеги и новинарите потврди дека донел тешка одлука за повлекување од мотоциклизмот,

Трикратниот Мото ГП шампион Хорхе Лоренцо заминува во пензија!

Трикратниот Мото ГП шампион Хорхе Лоренцо заминува во пензија!

2Шпанскиот Мото ГП возач Хорхе Лоренцо потврди дека се повлекува од шампионатот по завршната трка во Валенсија овој викенд, ставајќи крај на кариерата во која освои три светски титули, но заминува по катастрофална сезона со Хонда. Неговата трета титула дојде во единствената сезона во која Марк Маркез не ја освои титулата од своето деби во Мото ГП во

Трикратниот Мото ГП шампион Хорхе Лоренцо заминува во пензија!

Трикратниот Мото ГП шампион Хорхе Лоренцо заминува во пензија!

2Шпанскиот Мото ГП возач Хорхе Лоренцо потврди дека се повлекува од шампионатот по завршната трка во Валенсија овој викенд, ставајќи крај на кариерата во која освои три светски титули, но заминува по катастрофална сезона со Хонда. Неговата трета титула дојде во единствената сезона во која Марк Маркез не ја освои титулата од своето деби во Мото ГП во

Хорхе Лоренцо става крај на кариерата

Хорхе Лоренцо става крај на кариерата

Хорхе Лоренцо ќе ја заврши кариерата во мототрките. 32-годишниот Шпанец се откажува по завршувањето на оваа сезона, откако остана само една трка до крајот, онаа во Валенсија. Лоренцо е трикратен МотоГП шампион и го прекинува учеството поради една година полна со повреди. Шпанскиот возач е шампион во кралската класа за 2010, 2012 и 2015 година. Во 202

Лоренцо со солзи во очите објасни зошто става крај на кариерата (Видео)

Лоренцо со солзи во очите објасни зошто става крај на кариерата (Видео)

Лоренцо со солзи во очите објасни зошто става крај на кариерата (Видео) Претстојниов викенд на програмата е завршната трка во Мото ГП шампионатот за оваа сезона, а како по традиција, завесата ќе се спушти на Рикардо Тормо патеката во Валенсија. Претстојната трка која ќе се вози во недела ќе има уште поголемо значење во историски рамки за Мото ГП, бидејќи

Хорхе Лоренцо ја завршува кариерата

Хорхе Лоренцо ја завршува кариерата

Шпанскиот возач е шампион во кралската класа за 2010, 2012 и 2015 година. Во 202 трки, Хорхе има 47 победи, вкупно 114 пласмани во првите три, како и 43 пол-позиции. Хорхе Лоренцо ќе ја заврши кариерата во мототрките. 32-годишниот Шпанец се откажува по завршувањето на оваа сезона, откако остана само една трка до крајот, онаа во Валенсија. Лоренцо е

Лоренцо со солзи во очите објасни зошто става крај на кариерата (Видео)

Лоренцо со солзи во очите објасни зошто става крај на кариерата (Видео)

Претстојниов викенд на програмата е завршната трка во Мото ГП шампионатот за оваа сезона, а како по традиција, завесата ќе се спушти на Рикардо Тормо патеката во Валенсија. Претстојната трка која ќе се вози во недела ќе има уште поголемо значење во историски рамки за Мото ГП, бидејќи денеска стана јасно дека Хорхе Лоренцо ќе стави крај на својата блескава

Хорхе Лоренцо става крај на кариерата

Хорхе Лоренцо става крај на кариерата

Хорхе Лоренцо ќе ја заврши кариерата во мототрките. 32-годишниот Шпанец се откажува по завршувањето на оваа сезона, откако остана само една трка до крајот, онаа во Валенсија. Лоренцо е трикратен МотоГП шампион и го прекинува учеството поради една година полна со повреди. Шпанскиот возач е шампион во кралската класа за 2010, 2012 и 2015 година. Во 202

Хорхе Лоренцо се повлекува од Мото ГП

Хорхе Лоренцо се повлекува од Мото ГП

Трката во Валенсија ќе биде последна во кариерата на Хорхе Лоренцо во Мото ГП шампионатот. Трикратниот шампион во Мото ГП, Хорхе Лоренцо денеска објави дека по заврпување на трката во Валенсија заминува во пензија. – Најважните денови за еден возач се кога ќе дебитира, кога ќе победи, кога ќе ја освои титулата и кога ќе се пензионира. Тука сум да објавам

Мото ГП останува без голем шампион, Хорхе Лоренцо оди во пензија на 32 години

Мото ГП останува без голем шампион, Хорхе Лоренцо оди во пензија на 32 години

Петкратниот шампион, од кои три титули се во кралската класа, Хорхе Лоренцо денеска соопшти дека става крај на кариерата, Шпанецот оди во пензија на 32 години поради големите проблеми кои му ги создадоа честите повреди. Во пресрет на финалната трка во Валенсија, Хорхе Лоренцо попладнево се појави пред медиумите за да соопшти дека повеќе нема да го

Хорхе Лоренцо става крај на кариерата

Хорхе Лоренцо става крај на кариерата

Хорхе Лоренцо става крај на кариерата Хорхе Лоренцо ќе ја заврши кариерата во мототрките. 32-годишниот Шпанец се откажува по завршувањето на оваа сезона, откако остана само една трка до крајот, онаа во Валенсија. Лоренцо е трикратен МотоГП шампион и го прекинува учеството поради една година полна со повреди. Шпанскиот возач е шампион во кралската класа

Хорхе Лоренцо става крај на кариерата

Хорхе Лоренцо става крај на кариерата

– Хорхе Лоренцо ќе ја заврши кариерата во мототрките. 32-годишниот Шпанец се откажува по завршувањето на оваа сезона, откако остана само една трка до крајот, онаа во Валенсија. Лоренцо е трикратен МотоГП шампион и го прекинува учеството поради една година полна со повреди. Шпанскиот возач е шампион во кралската класа за 2010, 2012 и 2015 година. Во

Трикратниот светски шампион Лоренцо се пензионира од Мото ГП

Трикратниот светски шампион Лоренцо се пензионира од Мото ГП

Трката во Валенсија ќе биде последна во кариерата на Хорхе Лоренцо во Мото ГП шампионатот. Трикратниот светски шампион денеска на прес-конференција објави повлекување од спортот. „Ова ќе биде мојата последна трка во Мото ГП шампионатот и на крајот од трката ќе е повлечам од професионалното тркање“, изјави Шпанецот. Лоренцо дебитираше во најсилната

ОФИЦИЈАЛНО: Хорхе Лоренцо ја заврши кариерата во Мото ГП

ОФИЦИЈАЛНО: Хорхе Лоренцо ја заврши кариерата во Мото ГП

Шпанскиот мотоциклист и светски шампион од минатото, Хорхе Лоренцо, на денешната прес-конференција објави дека неговата кариера е завршена. Лоренцо пред своите претпоставени, колеги возачи и медиуми даде изјава со која ги потврди шпекулациите. „Многу ми значи што дојдовте сите. Важни денови за еден возач се кога дебитира, кога ќе победи, кога ќе освои

Лоренцо денес во Валенсија ќе објави крај на кариерата?

Лоренцо денес во Валенсија ќе објави крај на кариерата?

Возачот на Репсол Хонда, Хорхе Лоренцо денес од 15 часот ќе одржи прес-конференција на која според последните информаци ќе објави крај на својата кариера. Трикратниот светски првак последните две сезони вози во очајна форма, а доказ за тоа е што најдобар резултат годинава му беше 11.место. Лоренцо притоа зарабори повреда на грбот која го оневозможува

Крај на една блескава кариера: Хорхе Лоренцо во 15:00 часот ќе најави повлекување од мотоциклизмот

Крај на една блескава кариера: Хорхе Лоренцо во 15:00 часот ќе најави повлекување од мотоциклизмот

Ветеранот во Мото ГП натпреварувањата, Хорхе Лоренцо свика специјална прес конференција за денес во 15:00 часот на која веројатно ќе објави дека се повлекува од возењето и дека става крај на богатата кариера. Шпанскиот мотоциклист зад себе има кошмарна сезона во која постојано беше некаде кон дното на табелата, а во која имаше и еден инцидент и го

Шок за навивачите: Лоренцо размислува да се повлече од Мото ГП?

Шок за навивачите: Лоренцо размислува да се повлече од Мото ГП?

Денес е закажана прес-конференција на која Хорхе Лоренцо би можел да објави дека се повлекува од Мото ГП шампионатот. Поранешниот светски првак никако не може да се врати на победничките патеки. Постојано е во сенка на Марк Маркез, кој доминира и е прв возач на екипата на Хонда. Се шпекулира дека Шпанецот би можел да ја промени натпреварувачката средина,