притисни ентер »

Мицкоски - Зехофер е само една од средбите, еве со кого и за што разговараше лидерот на ВМРО-ДПМНЕ (ФОТО)

Мицкоски - Зехофер е само една од средбите, еве со кого и за што разговараше лидерот на ВМРО-ДПМНЕ (ФОТО)

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски синоќа и во текот на денешниот ден, на маргините на самитот на Европската народна партија, оствари низа средби со претставници на Европската народна партија и лидери на држави од сестрински партии. Од партијата соопштуваат дека Мицкоски оствари средба со Хорст Зехофер, Вице-Кацелар на Германија, Министер

Хан се сретна со „отпишаните“ од ВМРО-ДПМНЕ

Хан се сретна со „отпишаните“ од ВМРО-ДПМНЕ

Еврокомесарот Јоханес Хан, денеска објави фотографија од средбата со поранешниот министер за здравство Никола Тодоров, реформаторот Петар Богојевски и пратеничката Емилија Александрова, кои беа исклучени од ВМРО-ДПМНЕ. Хан, кој имал средба со нив во Хелсинки, на маргините на Конгресот на Европската народна партија(ЕПП), на Твитер ја поздрави нивната

Мицкоски - Зехофер е само една од средбите, еве со кого и за што разговараше лидерот на ВМРО-ДПМНЕ (ФОТО)

Мицкоски - Зехофер е само една од средбите, еве со кого и за што разговараше лидерот на ВМРО-ДПМНЕ (ФОТО)

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски синоќа и во текот на денешниот ден, на маргините на самитот на Европската народна партија, оствари низа средби со претставници на Европската народна партија и лидери на држави од сестрински партии. Од партијата соопштуваат дека Мицкоски оствари средба со Хорст Зехофер, Вице-Кацелар на Германија, Министер

Хан се сретна со „отпишаните“ од ВМРО-ДПМНЕ

Хан се сретна со „отпишаните“ од ВМРО-ДПМНЕ

Еврокомесарот Јоханес Хан, денеска објави фотографија од средбата со поранешниот министер за здравство Никола Тодоров, реформаторот Петар Богојевски и пратеничката Емилија Александрова, кои беа исклучени од ВМРО-ДПМНЕ. Хан, кој имал средба со нив во Хелсинки, на маргините на Конгресот на Европската народна партија(ЕПП), на Твитер ја поздрави нивната

Дол на средба со Тодоров, Богојески и Александрова

Дол на средба со Тодоров, Богојески и Александрова

Претседателот на Европските народни партии, Жозеф Дол денеска по конгресот на Европската народна партија во Хелсинки, ги поканил на средба поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ Петар Богојески, поранешниот министер за здравство Никола Тодоров и поранешната членка на ВМРО-ДПМНЕ, пратеничката Емилија Александрова. Дол на својот профил

Дол бара да престанат заканите во ВМРО-ДПМНЕ

Дол бара да престанат заканите во ВМРО-ДПМНЕ

Сите закани во ВМРО-ДПМНЕ мора веднаш да престанат, вели п ретседателот на Европската народна партија (ЕПП), Жозеф Дол, кој по Конгресот во Хелсинки, имал средба со поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ Петар Богојески, поранешниот министер за здравство Никола Тодоров и поранешната членка на ВМРО-ДПМНЕ, пратеничката Емилија Александрова

Германец ќе го заземе местото на Јункер?

Германец ќе го заземе местото на Јункер?

Тој ќе биде главниот кандидат на Европската народна партија на изборите следната година. Така денеска решија 79 проценти од делегатите на самитот на ЕПП , каде противкандидат на Вебер му беше поранешниот фински премиер , Александер Стуб. Позицијата главен кандидат (Spitzenkandidat) значи и дека Вебер би требало да биде следниот претседател на Европската

Сите закани во ВМРО-ДПМНЕ мора веднаш да престанат, порача Жозеф Дол

Сите закани во ВМРО-ДПМНЕ мора веднаш да престанат, порача Жозеф Дол

Претседателот на Европската народна партија (ЕПП), Жозеф Дол, по Конгресот во Хелсинки, имал средба со поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ Петар Богојески, поранешниот министер за здравство Никола Тодоров и поранешната членка на ВМРО-ДПМНЕ, пратеничката Емилија Александрова, кои беа на Конгресот како гости на лична покана од Дол. По

Хан и Дол остварија средби со исклучените членови од ВМРО-ДПМНЕ

Хан и Дол остварија средби со исклучените членови од ВМРО-ДПМНЕ

Хан и Дол остварија средби со исклучените членови од ВМРО-ДПМНЕ Претседателот на ЕПП, Жосеф Дол, на својот Фејсбук профил објави слика и соопштение за својата средба со избрканите членови од ВМРО-ДПМНЕ, со поранешниот министер за здравство Никола Тодоров, реформаторот Петар Богојевски и пратеничката Емилија Александрова. Сите тројца беа исклучени од

Дол: Договорот од Преспа е чекор напред кон целосно членство во ЕУ и НАТО

Дол: Договорот од Преспа е чекор напред кон целосно членство во ЕУ и НАТО

„Членките на ЕПП да го почитуваат различното мсилење и внатрепартсиката демократија колку и да сум свесен за недостатоците на договорот од Преспа, како и за начинот на кој што беше постигнат, сепак, верувам дека претставува важен чекор кон полноправно членство во ЕУ и НАТО за македонските граѓани - порача претседателот на Европската народна партија,

loading...
Дол на средба со Тодоров, Александрова и Богојески

Дол на средба со Тодоров, Александрова и Богојески

Денеска по конгресот на Европската народна партија во Хелсинки, претседателот на Европските народни партии, Жозеф Дол ги поканил на средба поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ Петар Богојески, поранешниот министер за здравство Никола Тодоров и поранешната членка на ВМРО-ДПМНЕ, пратеничката Емилија Александрова. На својот профил на социјалната

Како се случи две делегации на ВМРО-ДПМНЕ да учествуваат на Конресот на ЕПП?

Како се случи две делегации на ВМРО-ДПМНЕ да учествуваат на Конресот на ЕПП?

Последниот конгрес на ЕПП ќе биде запаметен што на него учествуваа условно кажано две делегации на ВМРО-ДПМНЕ. Едната предводена од актуелното раководство, на чело со претседателот Христијан Мицкоски, доби сериозни предупредување дека процесот на ратификација на Преспанскито договор не смее да се кочи. Поранешната европратеничка од Германија и добар

Манфред Вебер избран за кандидат на ЕПП за претседател на ЕК

Манфред Вебер избран за кандидат на ЕПП за претседател на ЕК

Германскиот европратеник и актуелен шеф на пратеничката група на Европската Народна Партија (ЕПП), Манфред Вебер, е избран за кандидат на ЕПП за претседател на Европската Комисија со 79,2 отсто гласови. Неговиот противник, Финецот, Александар Стуб освоил 127 гласови. Победата на Вебер беше очекувана во европските кругови. Германецот важи за близок

(Видео) ЕПП го избра Вебер за кандидат на изборите за ЕП

(Видео) ЕПП го избра Вебер за кандидат на изборите за ЕП

Германскиот пратеник во Европскиот парламент, Манфред Вебер, денеска ја доби поддршката на партиите од десниот центар како кандидат за нов претседател на Европската комисија. Изборот за нов претседател на ЕК треба да се одржи следната година во мај. Вебер на самитот на Европската народна партија-ЕПП во Хелсинки,   го победи поранешниот премиер на Финска,

(Видео) ЕПП го избра Вебер за кандидат на изборите за ЕП

(Видео) ЕПП го избра Вебер за кандидат на изборите за ЕП

Германскиот пратеник во Европскиот парламент, Манфред Вебер, денеска ја доби поддршката на партиите од десниот центар како кандидат за нов претседател на Европската комисија. Изборот за нов претседател на ЕК треба да се одржи следната година во мај. Вебер на самитот на Европската народна партија-ЕПП во Хелсинки,   го победи поранешниот премиер на Финска,

Дол на средба со Тодоров, Богојески и Александрова

Дол на средба со Тодоров, Богојески и Александрова

Претседателот на Европските народни партии, Жозеф Дол денеска по конгресот на Европската народна партија во Хелсинки, ги поканил на средба поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ Петар Богојески, поранешниот министер за здравство Никола Тодоров и поранешната членка на ВМРО-ДПМНЕ, пратеничката Емилија Александрова. Дол на својот профил

Мицкоски со значајни средби на ЕПП

Мицкоски со значајни средби на ЕПП

Embedded video for Мицкоски со значајни средби на ЕПП ВМРО-ДПМНЕ силно ја поддржува евроинтеграцијата на Македонија, но со сите демократски алатки ќе се бори против преспанскиот договор и промена на уставното име. Вакви пораки опозицискиот лидер им пренесе на претставниците на Европската народна партија и лидери на држави на сестринските партии на

(Видео) ЕПП го избра Вебер за кандидат на изборите за ЕП

(Видео) ЕПП го избра Вебер за кандидат на изборите за ЕП

Германскиот пратеник во Европскиот парламент, Манфред Вебер, денеска ја доби поддршката на партиите од десниот центар како кандидат за нов претседател на Европската комисија. Изборот за нов претседател на ЕК треба да се одржи следната година во мај. Вебер на самитот на Европската народна партија-ЕПП во Хелсинки,   го победи поранешниот премиер на Финска,

Тодоров, Богојески и Александрова поканети како гости на ЕНП (ФОТО)

Тодоров, Богојески и Александрова поканети како гости на ЕНП (ФОТО)

Нема две делегации од ВМРО-ДПМНЕ на Конгресот на Европската народна партија во Хелсинки, како што сакаат да прикажат провладините медиуми. „Втората делегација на ВМРО-ДПМНЕ“, за која се пишува деновиве, составена од Никола Тодоров, Емилија Александрова и Петар Богојески, всушност, е составена од тројца од 3000-те гости поканети на Конгресот. На Конгресот

Тодоров и Богојески присуствувале само како гости на Конгресот на ЕПП, немало втора делегација

Тодоров и Богојески присуствувале само како гости на Конгресот на ЕПП, немало втора делегација

Тодоров и Богојески присуствувале само како гости на Конгресот на ЕПП, немало втора делегација Никола Тодоров, Петар Богојески и Емилија Александрова преку интензивно лобирање и спамирање со пораки од организаторот успеале да добијат покана како гости на Конгресот на ЕПП и да бидат меѓу 3.000 гости од кои најголем дел се студенти, објавија дел од медиумите