притисни ентер »

Вучиќ: „Путин ме советуваше кое оружје да го купиме и јас го послушав“

Вучиќ: „Путин ме советуваше кое оружје да го купиме и јас го послушав“

Претседателот на Србија Александар Вучиќ изјави дека Белград го купил она руско оружје кое Путин му го покажал на парадата на 9 мај на Црвениот плоштад. „Што се однесува до армијата, имаме одлична воено-техничка соработка. Му благодарам на министерот за одбрана Шојгу за поддршката на нашата армија. Разговаравме за тоа, купивме многу важни и потребни