притисни ентер »

Серена: Бев како уплашен ѕвер

Серена: Бев како уплашен ѕвер

Американката Серена Вилијамс по поразот во финалето на Вимблдон од романската тенисерка Симона Халеп (2:6, 2:6) се спореди со исплашениот ѕвер. – Таа играше како луда. Честитки за Симона. Јас бев како уплашен ѕвер. Пред играта на Халеп може само да се симне шапката, изјави Вилијамс по натпреварот. За прв пат една тенисерка од Романија стана победник

Халеп освои прв трофеј на Вимблдон

Халеп освои прв трофеј на Вимблдон

Претходно, Романката во 2018 година го освои Ролан Гарос. Романската тенисерка Симона Халеп е победничка на Грен слемот Вимблдон. Таа попладнево во два сета (6:2 и 6:2) ја совлада седумкратната победничка на турнирот Серена Вилијамс од САД. Мечот траеше 53 минути. За Халеп ова е прв трофдеј на Вимблдон и втор на Грен слем турнирите. Претходно, Романката

Вилијамс: Бев како уплашен ѕвер, таа играше како луда

Вилијамс: Бев како уплашен ѕвер, таа играше како луда

Таа играше како луда. Честитки за Симона. Јас бев како уплашен ѕвер. Пред играта на Халеп може само да се симне шапката, изјави Вилијамс по натпреварот. Американката Серена Вилијамс по поразот во финалето на Вимблдон од романската тенисерка Симона Халеп (2:6, 2:6) се спореди со исплашениот ѕвер. – Таа играше како луда. Честитки за Симона. Јас бев како

Серена: Бев како уплашен ѕвер

Серена: Бев како уплашен ѕвер

Американката Серена Вилијамс по поразот во финалето на Вимблдон од романската тенисерка Симона Халеп (2:6, 2:6) се спореди со исплашениот ѕвер. – Таа играше како луда. Честитки за Симона. Јас бев како уплашен ѕвер. Пред играта на Халеп може само да се симне шапката, изјави Вилијамс по натпреварот. За прв пат една тенисерка од Романија стана победник

Серена: Бев како уплашен ѕвер

Серена: Бев како уплашен ѕвер

Американката Серена Вилијамс по поразот во финалето на Вимблдон од романската тенисерка Симона Халеп (2:6, 2:6) се спореди со исплашениот ѕвер. – Таа играше како луда. Честитки за Симона. Јас бев како уплашен ѕвер. Пред играта на Халеп може само да се симне шапката, изјави Вилијамс по натпреварот. За прв пат една тенисерка од Романија стана победник

ХАЛЕП ШАМПИОНКА НА ВИМБЛДОН

ХАЛЕП ШАМПИОНКА НА ВИМБЛДОН

ХАЛЕП ШАМПИОНКА НА ВИМБЛДОН Феноменaлната тенисерка од Романија го одигра веројатно  најдобриот  меч  во карирета и за неполн час на централниот терен на Ол Ингалд клубот во Лондон ја порази Серена Вилијамс со 2-0, по сетови 6-2,6-2.Во освојување на  првиот ГС  трофеј на Вимблдон во кариерата, 27 годишната Халеп успеа да излезе од сенката на седмулратната

Серена Вилијамс: Бев како уплашен ѕвер

Серена Вилијамс: Бев како уплашен ѕвер

Американката Серена Вилијамс по поразот во финалето на Вимблдон од романската тенисерка Симона Халеп (2:6, 2:6) се спореди со исплашениот ѕвер. „Таа играше како луда. Честитки за Симона. Јас бев како уплашен ѕвер. Пред играта на Халеп може само да се симне шапката“, изјави Вилијамс по натпреварот. За прв пат една тенисерка од Романија стана победник

Халеп играше како луда, рече Серена Вилијамс по тешкиот пораз во финалето на Вимблдон

Халеп играше како луда, рече Серена Вилијамс по тешкиот пораз во финалето на Вимблдон

Симона Халеп ја освои својата прва титула на Вимблдон откако за помалку од еден час игра ја прегази Серена Вилијамс во финалето. Вилијамс, која уште еднаш не успеа да го израмни рекордот на Маргарет Корт од 24 гренд слем титули, не личеше на себеси и беше поразена со 2:6, 2:6 за само 56 минути. Халеп стигна до титулата со само еден загубен сет на целиот

Серена: Халеп играше како „луда“

Серена: Халеп играше како „луда“

Романката Симона Халеп ја освои својата прва титула на Вимблдон, откако за помалку од еден час игра ја совлата Американката Серена Вилијамс со 6:2, 6:2. Со ова вилијамс уште еднаш не успеа да го израмни рекордот на Маргарет Корт од 24 грен слем титули. Ова беше мојот најдобар меч. Мајка ми отсекогаш сонувала за ова. Тој ден дојде и таа беше тука, рече

Серена: Бев како уплашен ѕвер

Серена: Бев како уплашен ѕвер

Американката Серена Вилијамс по поразот во финалето на Вимблдон од романската тенисерка Симона Халеп (2:6, 2:6) се спореди со исплашениот ѕвер. – Таа играше како луда. Честитки за Симона. Јас бев како уплашен ѕвер. Пред играта на Халеп може само да се симне шапката, изјави Вилијамс по натпреварот. За прв пат една тенисерка од Романија стана победник

Loading..
Халеп ја „уништи“ Серена и го крена трофејот од Вимблдон!

Халеп ја „уништи“ Серена и го крена трофејот од Вимблдон!

Симона Халеп експресно ја победи Серена Вилијамс со 6:2/6:2 во уште едно еднострано женско финале на Вимблдон, за да ја освои својата втора гренд слем титула по трофејот од Ролан Гарос минатата година и да фрли сомнеж на способноста на Американката да стигне до рекордната 24. гренд слем титула. Романката покажа фантастична игра, како на целиот турнир,

Халеп ја „уништи“ Серена и го крена трофејот од Вимблдон!

Халеп ја „уништи“ Серена и го крена трофејот од Вимблдон!

Симона Халеп експресно ја победи Серена Вилијамс со 6:2/6:2 во уште едно еднострано женско финале на Вимблдон, за да ја освои својата втора гренд слем титула по трофејот од Ролан Гарос минатата година и да фрли сомнеж на способноста на Американката да стигне до рекордната 24. гренд слем титула. Романката покажа фантастична игра, како на целиот турнир,

Серена: Бев како уплашен ѕвер

Серена: Бев како уплашен ѕвер

Американката Серена Вилијамс по поразот во финалето на Вимблдон од романската тенисерка Симона Халеп (2:6, 2:6) се спореди со исплашениот ѕвер. – Таа играше како луда. Честитки за Симона. Јас бев како уплашен ѕвер. Пред играта на Халеп може само да се симне шапката, изјави Вилијамс по натпреварот. За прв пат една тенисерка од Романија стана победник

Прв трофеј за Халеп на Вимблдон

Прв трофеј за Халеп на Вимблдон

Романската тенисерка Симона Халеп е победничка на Грен слемот Вимблдон. Таа попладнево во два сета (6:2 и 6:2) ја совлада седумкратната победничка на турнирот Серена Вилијамс од САД. Мечот траеше 53 минути. За Халеп ова е прв трофдеј на Вимблдон и втор на Грен слем турнирите. Претходно, Романката во 2018 година го освои Ролан Гарос. Вкупен награден

Прв трофеј за Халеп на Вимблдон

Прв трофеј за Халеп на Вимблдон

Романската тенисерка Симона Халеп е победничка на Грен слемот Вимблдон. Таа попладнево во два сета (6:2 и 6:2) ја совлада седумкратната победничка на турнирот Серена Вилијамс од САД. Мечот траеше 53 минути. За Халеп ова е прв трофдеј на Вимблдон и втор на Грен слем турнирите. Претходно, Романката во 2018 година го освои Ролан Гарос. Вкупен награден

Симона Халеп го освои Вимблдон

Симона Халеп го освои Вимблдон

Симона Халеп е победничка во женска конкуренција на 133-тото издание на Вимблдон или неофицијалното Светско тениско првенство Во финалето кај дамите, Халеп експресно за само 58.минути ја победи седум кратната освојувачка на Вимблдон, Американката, Серена Вилијамс. Халеп одлично го отвори мечот и уште на почетокот направи два брејка, па првиот сет го

Халеп ја „уништи“ Серена и го крена трофејот од Вимблдон!

Халеп ја „уништи“ Серена и го крена трофејот од Вимблдон!

Симона Халеп експресно ја победи Серена Вилијамс со 6:2/6:2 во уште едно еднострано женско финале на Вимблдон, за да ја освои својата втора гренд слем титула по трофејот од Ролан Гарос минатата година и да фрли сомнеж на способноста на Американката да стигне до рекордната 24. гренд слем титула. Романката покажа фантастична игра, како на целиот турнир,