притисни ентер »

Несторовски: Среќен сум за голот – конечно по подолго време да дадам придонес за победа!

Несторовски: Среќен сум за голот – конечно по подолго време да дадам придонес за победа!

Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски после скоро три месеци повторно даде гол за Удинезе, овојпат решавачки за триумф против Фиорентина со 1-0, со што црно-белите дојдоа на двоцифрена предност во однос на опасната зона, предност која ги носи на половина пат од зацртаната цел опстанок на 14 кола до крајот на Калчото. За Несторовски ова беше

„Несторовски е голем професионалец, го заслужи голот“

„Несторовски е голем професионалец, го заслужи голот“

Илија Несторовски вчера беше стрелец на единствениот гол во натпреварот помѓу Удинезе и Фиорентина. Пред крајот на натпреварот Несторовски со глава по едно нафрлување ја смести топката во мрежата на Фиорентина и донесе важни три бода за својот тим. После натпреварот тренерот на Удинезе, Лука Готи имаше пофални зборови за Нестор. „Несторовски добива

Готи: Несторовски е вистински професионалец, тренира со ентузијазам на дете

Готи: Несторовски е вистински професионалец, тренира со ентузијазам на дете

Илија Несторовски денеска беше главна фигура во победата на Удинезе на мечот со Фиорентина. Неговиот гол им донесе големи три бода на момците од „Фриули“, а за начинот на кој го одигра мечот, тренерот на Удинезе Лука Готи имаше само пофални зборови. „Победата дојде во итен случај за нас, бидејќи имавме многу отсуства и само неколку алтернативи. Им

Несторовски донесе победа за Удинезе

Несторовски донесе победа за Удинезе

Екипата на Удинезе со голот на македонскиот репрезентативец Илија Несторовски триумфираше попладнево на домашен терен над Фиорентина со 1:0 во рамки на 24 коло во Серија А. Несторовски, кој го одигра целиот натпревар, му донесе победа на својот тим со прецизен удар со глава во 86 минута. За Несторовски ова е втор гол сезонава во италијанското првенство

Илија Несторовски: Дадов важен гол и многу сум среќен

Илија Несторовски: Дадов важен гол и многу сум среќен

Илија Несторовски: Дадов важен гол и многу сум среќен Македонскиот напаѓач Илија Несторовски постигна гол на мечот со Фиорентина , а голот беше многу важен, бидејќи со него му донесе минимална победа на тимот на Удинезе. Тренерот Лука Готи, со пофални зборови за својот играч по завршување на средбата. „Несторовски тренира со ентузијазам како на некој

Готи: Несторовски е вистински професионалец, тренира со ентузијазам на дете

Готи: Несторовски е вистински професионалец, тренира со ентузијазам на дете

Илија Несторовски денеска беше главна фигура во победата на Удинезе на мечот со Фиорентина. Неговиот гол им донесе големи три бода на момците од „Фриули“, а за начинот на кој го одигра мечот, тренерот на Удинезе Лука Готи имаше само пофални зборови. „Победата дојде во итен случај за нас, бидејќи имавме многу отсуства и само неколку алтернативи. Им

ВИДЕО: Тренерот на Удинезе со пофални зборови за Несторовски

ВИДЕО: Тренерот на Удинезе со пофални зборови за Несторовски

Илија Несторовски со гол во финишот на средбата против Фиорентина, донесе значајна победа за својата екипа со минимални 1-0. Ова беше важна победа за тимот од Удине, Несторовски добива на сигурност, го одигра целиот натпревар, тренерот Лука Готи со пофални зборови за играта на македонскиот репрезентативец. „Несторовски тренира многу посветено и со

Готи: Нестор го заслужи овој гол, тој е голем професионалец!

Готи: Нестор го заслужи овој гол, тој е голем професионалец!

Македонскиот репрезентативец, Илија Несторовски донесе три бода на Удинезе во денешниот дуел против Фиорентина (1-0), постигнувајќи го решавачкиот и единствен гол. По натпреварот, предводникот на екипата од Удине, Лука Готи имаше комплименти за играта на прилепчанецот. Тој истакна дека Нестор не добил премногу шанси, но и покрај тоа користи колку што

Несторовски донесе победа за Удинезе

Несторовски донесе победа за Удинезе

Екипата на Удинезе со голот на македонскиот репрезентативец Илија Несторовски триумфираше попладнево на домашен терен над Фиорентина со 1:0 во рамки на 24 коло во Серија А. Несторовски, кој го одигра целиот натпревар, му донесе победа на својот тим со прецизен удар со глава во 86 минута. За Несторовски ова е втор гол сезонава во италијанското првенство

ВИДЕО: Несторовски донесе победа за Удинезе

ВИДЕО: Несторовски донесе победа за Удинезе

Екипата на Удинезе со голот на македонскиот репрезентативец Илија Несторовски триумфираше попладнево на домашен терен над Фиорентина со 1:0 во рамки на 24 коло во Серија А. Несторовски, кој го одигра целиот натпревар, му донесе победа на својот тим со прецизен удар со глава во 86 минута. За Несторовски ова е втор гол сезонава во италијанското првенство

Нестороски му донесе победа на Удинезе против Фиорентина

Нестороски му донесе победа на Удинезе против Фиорентина

Македонскиот репрезентативец Илија Нестороски е јунакот на Удинезе во мечот против Фиорентина која црно-белите го добија со 1:0, а токму Нестороски беше стрелец на победничкиот гол. Горан Пандев пак ги одигра завршните 30-тина  минути за Џенова која на гостувањето во Милано кај неговиот поранешен тим Интер загуби со 3:0. По овие натпревари што беа

Несторовски донесе победа за Удинезе, Интер лесно преку Џенова

Несторовски донесе победа за Удинезе, Интер лесно преку Џенова

Илија Несторовски ги искористи ретките минути кои ги добива во Удинезе да го постигне победничкиот гол во 1:0 триумфот над Фиорентина на „Дачија арената“. Македонскиот напаѓач доби одлична топка од Родриго де Паул во 86. минута, за од близина да го совлада Бартоломеј Драговски за три поени за клубот од Удине. Со победата Удинезе се искачи на 12. место

Нестор погоди и донесе триумф против Фиорентина (ВИДЕО)

Нестор погоди и донесе триумф против Фиорентина (ВИДЕО)

Илија Несторовски ја дочека својата шанса во дресот на Удинезе и возврати на најдобар можен начин. Со гол кој значи три бода за тимот. Нашиот репрезентативец успеа да погоди во дуелот на домашен терен против тимот на Фиорентина во 86. минута откако целиот меч мина во голема борба. Несторовски ја искористи шансата со глава и одлично заби за гол кој

Несторовски донесе победа за Удинезе

Несторовски донесе победа за Удинезе

Екипата на Удинезе со голот на македонскиот репрезентативец Илија Несторовски триумфираше попладнево на домашен терен над Фиорентина со 1:0 во рамки на 24 коло во Серија А. Несторовски, кој го одигра целиот натпревар, му донесе победа на својот тим со прецизен удар со глава во 86 минута. За Несторовски ова е втор гол сезонава во италијанското првенство

Несторовски херој на Удинезе против Фиорентина!

Несторовски херој на Удинезе против Фиорентина!

Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски денес постигна гол за Удинезе и донесе победа овој тим во мечот против Фиорентина. Несторовски постигна гол во самиот финиш во 87. минута од мечот.

Иле ја реши Фиорентина во 86-та минута

Иле ја реши Фиорентина во 86-та минута

Илија Несторовски конечно доби шанса во прв тим како ретко сезонава и ја реши на најдобар можен начин. Удинезе и Фиорентина одиграа мирољубив натпревар до 86-та минута, а потоа на сцена стапи македонскиот репрезентативец кој му донесе 3 бода на својот тим.