Одмазда за пречекот во Приштина, Чесите ги нападнаа навивачите на Косово (ВИДЕО)

Група на Чешки навивачи на улиците во Плзењ, нападнаа фанови на Косово. Според чешките медиуми но и навивачки портали, навивачи од Брно и од Плзењ нападнаа Албанци кои седеа во паб во градот, но по само една минута со брзото доаѓање на полицијата беше спречен поголем инцидент. View this post on Instagram Brno & Plzen🇨🇿 hooligans attacked pub with