притисни ентер »

Пулев ќе го предизвика Џошуа во Истанбул во мај

Пулев ќе го предизвика Џошуа во Истанбул во мај

Кубрат Пулев преку својата официјална Фејсбук страница објави дека ќе боксува за титулите во тешка категорија на Ентони Џошуа во Истанбул во мај. 38-годишниот бугарски боксер постави линк кој потврдува дека мечот ќе се оддржи на „Водафон арената“, домот на фудбалскиот клуб Бешикташ, откако Пулев стана задолжителен предизвикувач за ИБФ  титулата на

Пулев ќе го предизвика Џошуа во Истанбул во мај

Пулев ќе го предизвика Џошуа во Истанбул во мај

Кубрат Пулев преку својата официјална Фејсбук страница објави дека ќе боксува за титулите во тешка категорија на Ентони Џошуа во Истанбул во мај. 38-годишниот бугарски боксер постави линк кој потврдува дека мечот ќе се оддржи на „Водафон арената“, домот на фудбалскиот клуб Бешикташ, откако Пулев стана задолжителен предизвикувач за ИБФ  титулата на

Познат е следниот предизвикувач на Џошуа

Познат е следниот предизвикувач на Џошуа

Шампионот во тешка категорија Ентони Џошуа ќе ги брани трите појаси во „кралската“ класа против Бугаринот  Кубрат Пулев. Бугарскиот боксер објави дека токму тој е ривалот на британскиот боксер и тоа на 20.мај оваа година, а борбата на изненадување на сите ќе се одржи во Истанбул на стадионот на Бешикташ. Оваа вест ја објавија само бугарските медиуми,

Џошуа доби нов противник: Бугарски боксер го напаѓа светскиот трон!

Џошуа доби нов противник: Бугарски боксер го напаѓа светскиот трон!

Ентони Џошуа ќе го брани појасот во тешка категорија против бугарскиот боксер Кубрат Пулев. Бугарскиот боксер објави дека оваа година во мај ќе се бори против Џошуа . Борбата ќе биде одржана во Инстанбул на стадионот на Бешикташ. Засега оваа вест ја објавија бугарските медиуми и се чека потврда од кампот на светскиот шампион, меѓутоа не би требало