притисни ентер »

Шпанците открија на кого Феликс му порачал да молчи

Шпанците открија на кого Феликс му порачал да молчи

Атлетико Мадрид, синоќа, го победи Виљареал со 2.0 и ја згоелми предноста на врвот во Ла Лига. Стрелци за „јорганџиите“ беа Педраса, кој си постигна авто-гол и Жоао Феликс. Голот на Португалецот во 69.минита, ги откажа домашните играчи дека ќе можат да го избегнат поразот. Феликс, на теренот влезе во второто полувреме, а по постигнатиот гол го крена

На кого Жоао Феликс му покажа да молчи после голот против Виљареал?

На кого Жоао Феликс му покажа да молчи после голот против Виљареал?

Жоао Феликс постигна убав гол во неделната победа од 2:0 на Атлетико Мадрид против Виљареал. После голот Феликс со гестикулација на некого му покажа да замолчи. На почетокот се сметаше дека таа гестикулации е упатена за Диего Симеоне , но не било така. Пораката на Феликс била упатена кон соиграчот Ренан Лоди кој пред тој натпревар од 25. коло во шпанското

На Симеоне му се допадна лутата прослава на Жоао Феликс: Сакам кога фудбалерите се бунтовни

На Симеоне му се допадна лутата прослава на Жоао Феликс: Сакам кога фудбалерите се бунтовни

Жоао Феликс по подолго време постигна гол за Атлетико Мадрид и прослави на посебен начин кој му се допадна на Диего Симеоне. Феликс во игра влезе на полувремето на местото од Лемар, во 69. минута постигна гол, по што го стави прстот на носот и извика нешто кон клупата на Атлетико Мадрид. По натпреварот Диего Симеоне беше запрашан што значеше таквата

Жоао Феликс го замолкнуваше Симеоне, тренерот на Атлетико му одговори со стил (Видео)

Жоао Феликс го замолкнуваше Симеоне, тренерот на Атлетико му одговори со стил (Видео)

Атлетико Мадрид им се врати на победите во шпанската Примера по двата неповолни резултати против Леванте, и тоа на многу тешко гостување кај атрактивниот Вилјареал кој е воден од Унаи Емери. „Жолтата подморница“ беше поактивна и статистички подобра во сите параметри, но сепак ефикасноста беше на страната на гостите и тоа се покажа како клучно за освојување

Симеоне го загуби трпението со Феликс

Симеоне го загуби трпението со Феликс

Жоао Феликс лошо ја почна сезоната, а потоа „експлодираше“. Беше незаменлив, но очигледно дека Португалецот влезе во криза, со оглед дека нема постигнато гол веќе еден месец. Токму од тука, поради „невидливоста“ на дуелот и со Челзи, Диего Симеоне ќе го остави на клупата за резерви на дуелот со Виљареал. Барем такви се прогнозите, иако некои шпекулации

Симеоне го загуби трпението со Феликс

Симеоне го загуби трпението со Феликс

Жоао Феликс лошо ја почна сезоната, а потоа „експлодираше“. Беше незаменлив, но очигледно дека Португалецот влезе во криза, со оглед дека нема постигнато гол веќе еден месец. Токму од тука, поради „невидливоста“ на дуелот и со Челзи, Диего Симеоне ќе го остави на клупата за резерви на дуелот со Виљареал. Барем такви се прогнозите, иако некои шпекулации