притисни ентер »

Малку беа 13 одбрани на Мрква, Шпанија ја „разнесе“ Чешка

Малку беа 13 одбрани на Мрква, Шпанија ја „разнесе“ Чешка

Шпанија со победа над Чешка, 31:25 (14:9) ја отвори главната фаза во Виена на Европското првенство 2020. Противникот на Македонија во групната фаза пружи силен отпор во првите 15-тина минути од мечот, а одличен на голот беше и нивниот голман Мрква, кој натпреварот го затвори со 13 интервенции, но тие не беа доволни да се запре „фуријата“. Чесите беа

Малку беа 13 одбрани на Мрква, Шпанија ја „разнесе“ Чешка

Малку беа 13 одбрани на Мрква, Шпанија ја „разнесе“ Чешка

Шпанија со победа над Чешка, 31:25 (14:9) ја отвори главната фаза во Виена на Европското првенство 2020. Противникот на Македонија во групната фаза пружи силен отпор во првите 15-тина минути од мечот, а одличен на голот беше и нивниот голман Мрква, кој натпреварот го затвори со 13 интервенции, но тие не беа доволни да се запре „фуријата“. Чесите беа

Европскиот првак ја суреди Чешка без преголема мака

Европскиот првак ја суреди Чешка без преголема мака

Актуелниот европски ракометен шампион Шпанија очекувано тргна победнички во главната фаза на Европското првенство во Австрија, Норвешка и Шведска, откако денеска ја суреди Чешка во првиот меч од групата 1 во втората рунда на Евро 2020 обедувајќи убедливо со 31-25. Шпанците ја оправдаа улогата на фаворит на мечот, па од самиот старт го контролираа мечот

Шпанија е од друга планета – лесна и убедлива победа против Чешка

Шпанија е од друга планета – лесна и убедлива победа против Чешка

На ЕП во Австрија, Норвешка и Шведска почна главната фаза на натпреварувањето. Денеска на програмата се три средби од групата „1“, а на првата од нив се сретнаа репрезентациите на Шпанија и на Чешка. Чесите, кои во главната фаза се пласираа преку грбот на Македонија, на овој натпревар немаа никаква шанса. Наидоа на одлично подготвен и расположен противник,

Малку беа 13 одбрани на Мрква, Шпанија ја „разнесе“ Чешка

Малку беа 13 одбрани на Мрква, Шпанија ја „разнесе“ Чешка

Шпанија со победа над Чешка, 31:25 (14:9) ја отвори главната фаза во Виена на Европското првенство 2020. Противникот на Македонија во групната фаза пружи силен отпор во првите 15-тина минути од мечот, а одличен на голот беше и нивниот голман Мрква, кој натпреварот го затвори со 13 интервенции, но тие не беа доволни да се запре „фуријата“. Чесите беа