притисни ентер »

Денес во Скопје затворени улици поради два протести

Денес во Скопје затворени улици поради два протести

За денеска во главниот град се најавени два протести, а поради тоа затворени за сообраќај ќе бидат и неколку булевари. Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ најави протест со затворање на Булеварот „Борис Трајковски" на крстосницата кај фабриката „Усје". Протестот е во знак на револт поради најавеното преименување на неколку улици во Скопје и ќе започне