притисни ентер »

Redmi K30 Pro: Буџетски уред со импресивни карактеристики

Redmi K30 Pro: Буџетски уред со импресивни карактеристики

Веќе е тешко да се следат сите нови телефони кои работат на Snadpragon 865. Но, изгледа дека го најдовме најевтиниот таков уред кој беше најавен досега:. Станува збор за Redmi, компанија која неодмна го претстави својот нов буџетски уред со Snapdragon 720G. По него, новиот уред е Redmi K30 Pro. Кај Redmi K30 Pro има многу работи кои ни се допаѓаат

Redmi K30 Pro поседува одлични спецификации за прифатлива цена

Redmi K30 Pro поседува одлични спецификации за прифатлива цена

Xiaomi ги претстави Redmi K30 Pro и K30 Pro Zoom смартфоните, кои се уникатни по кружниот модул на задната камера и поп-ап камерата за селфи фотогорфафии. Redmi K30 Pro има Snapdragon 865 процесор и 5G мрежа. AMOLED дисплејот има големина од 6,67 инчи, HDR10+ технологија и 60Hz освежување на екранот. Задната камера изнесува 64MP+13MP+5MP+2MP сензор

Redmi K30 Pro нуди одлични перформанси по достапна цена

Redmi K30 Pro нуди одлични перформанси по достапна цена

Xiaomi ги претстави Redmi K30 Pro/K30 Pro Zoom телефоните. Во прашање е наследникот на K20 Pro (во Азија) / Mi 9T Pro (во Европа) моделите. Уредите ги карактеризира кружниот систем на камери на задната страна и pop-up селфи камера. Redmi K30 Pro го покренува Snapdragon 865 чипсет, заедно со 5G поддршка. Екранот од 6,67 инчи е од AMOLED тип, со 1080p

Redmi K30 Pro нуди одлични перформанси по достапна цена

Redmi K30 Pro нуди одлични перформанси по достапна цена

Xiaomi ги претстави Redmi K30 Pro/K30 Pro Zoom телефоните. Во прашање е наследникот на K20 Pro (во Азија) / Mi 9T Pro (во Европа) моделите. Уредите ги карактеризира кружниот систем на камери на задната страна и pop-up селфи камера. Redmi K30 Pro го покренува Snapdragon 865 чипсет, заедно со 5G поддршка. Екранот од 6,67 инчи е од AMOLED тип, со 1080p

Redmi Note 9S е ребрендиран Note 9 Pro за меѓународните пазари

Redmi Note 9S е ребрендиран Note 9 Pro за меѓународните пазари

Xiaomi денеска одржа онлајн презентација, во текот на која кинеската компанија ја претстави глобалната верзија на Redmi Note 9 Pro телефонот – Redmi Note 9S. Redmi Note 9S користи 6.67-инчен IPS LCD панел со 1080 x 2400p (20:9) резолуција. Xiaomi истакнува дека екранот може да достигне осветлување до 450 нита, поддржува HDR10 и TÜV Rheinland стандарди

Redmi Note 9S е ребрендиран Note 9 Pro за меѓународните пазари

Redmi Note 9S е ребрендиран Note 9 Pro за меѓународните пазари

Xiaomi денеска одржа онлајн презентација, во текот на која кинеската компанија ја претстави глобалната верзија на Redmi Note 9 Pro телефонот – Redmi Note 9S. Redmi Note 9S користи 6.67-инчен IPS LCD панел со 1080 x 2400p (20:9) резолуција. Xiaomi истакнува дека екранот може да достигне осветлување до 450 нита, поддржува HDR10 и TÜV Rheinland стандарди