притисни ентер »

ГОЛ ЗА ПАМЕТЕЊЕ: Погодокот на Лазаров против Украина во топ-10 во групната фаза на ЕП (ВИДЕО)

ГОЛ ЗА ПАМЕТЕЊЕ: Погодокот на Лазаров против Украина во топ-10 во групната фаза на ЕП (ВИДЕО)

По завршувањето на групната фаза на ЕП 2020 во кое Македонија и го заврши својот настап во Виена, ЕХФ направи избор на десетте најдобри погодоци во прелиминарната рунда. Меѓу нив е погодокот на Кирил Лазаров против Украина, кој долго ќе се памети. Капитенот превзема се во свои раце и на неколку секунди пред звукот на сирената упати „бомба“ од далечина

Голот на Лазаров за единствената победа на Евро2020 во „топ 10“ од првата фаза (ВИДЕО)

Голот на Лазаров за единствената победа на Евро2020 во „топ 10“ од првата фаза (ВИДЕО)

Македонија експресно за шест дена ја заврши авантурата на годинешното Европско првенство во ракомет, кое се одржува во Австрија, Норвешка и Шведска, па за нашиот најлош настап после повеќе од деценија ќе остане запишано само дека највозбудливо победивнме на еден меч – со гол во последната секунда преку Кире Лазаров. Погодокот на Лазаров на отворањето

Мајсторијата на Лазаров во Топ 10 најдобри голови на ЕП! (ВИДЕО)

Мајсторијата на Лазаров во Топ 10 најдобри голови на ЕП! (ВИДЕО)

Фантастичната низа на погодоци од првиот дел на шампионатот започнува токму со решавачкиот победнички погодок на капитенот против Украина. Полека стивнува разочарувањето од раната елиминација на македонската репрезентација од Европското првенство , но ќе остане запишано дека беше освоено слабото 15. место од 24 учесници. Остануваат да се направат анализи

ГОЛ ЗА ПАМЕТЕЊЕ: Погодокот на Лазаров против Украина во топ-10 во групната фаза на ЕП (ВИДЕО)

ГОЛ ЗА ПАМЕТЕЊЕ: Погодокот на Лазаров против Украина во топ-10 во групната фаза на ЕП (ВИДЕО)

По завршувањето на групната фаза на ЕП 2020 во кое Македонија и го заврши својот настап во Виена, ЕХФ направи избор на десетте најдобри погодоци во прелиминарната рунда. Меѓу нив е погодокот на Кирил Лазаров против Украина, кој долго ќе се памети. Капитенот превзема се во свои раце и на неколку секунди пред звукот на сирената упати „бомба“ од далечина

ВИДЕО: Проектилот на Лазаров меѓу најатрактивните ДЕСЕТ во првиот дел од ЕП

ВИДЕО: Проектилот на Лазаров меѓу најатрактивните ДЕСЕТ во првиот дел од ЕП

Македонската ракометна селекција не успеа да ги оправда очекувањата на ракометната јавност и забележа неочекувана елиминација уште по првата фаза на Европското првенство во Австрија , Норвешка и Шведска . Нашите избраници Виена ја напушти со само една победа, на стартот од шампионатот против Украина , откако во клучниот момент Лазаров испрати проектил