притисни ентер »

Гвардиола: Не можеме да си го дозволиме Гризман

Гвардиола: Не можеме да си го дозволиме Гризман

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола ја отфрли можноста „граѓаните“ да го земат Антоан Гризман. Францускиот напаѓач отворено изјави дека го напушта Атлетико Мадрид, а неговата откупна клаузула е 120 милиони евра. – Манчестер Сити нема да го земe Гризман. Не можеме да си го дозволиме. Барселона нема за што да се грижи, изјави Пеп на прес-конференција

Гвардиола: Не можеме да си го дозволиме Гризман

Гвардиола: Не можеме да си го дозволиме Гризман

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола ја отфрли можноста „граѓаните“ да го земат Антоан Гризман. Францускиот напаѓач отворено изјави дека го напушта Атлетико Мадрид, а неговата откупна клаузула е 120 милиони евра. – Манчестер Сити нема да го земe Гризман. Не можеме да си го дозволиме. Барселона нема за што да се грижи, изјави Пеп на прес-конференција

Каталонците се побунија против Гризман: Не ни треба разгалено дете!

Каталонците се побунија против Гризман: Не ни треба разгалено дете!

Антоан Гризман дефинитивно ќе го напушти Атлетико Мадрид, но никој со сигурност не може да каже каде ќе ја продолжи кариерата. Во прв ред е Барселона и тешко дека некој друг може да биде фаворит покрај нив за ангажирањето на Гризман. Сепак, „Мундо Депортиво“ пишува дека дел од фудбалерите на Барселона се побуниле против идејата да дојде Гризман во

Гвардиола: Барселона да не се грижи, не можеме да го земеме Гризман

Гвардиола: Барселона да не се грижи, не можеме да го земеме Гризман

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола ја отфрли можноста „граѓаните“ да го земат Антоан Гризман. Францускиот напаѓач отворено изјави дека го напушта Атлетико Мадрид, а неговата откупна клаузула е 120 милиони евра. – Манчестер Сити нема да го земе Гризман. Не можеме да си го дозволиме. Барселона нема за што да се грижи, изјави Пеп на прес-конференција

Гвардиола: Не можеме да си го дозволиме Гризман

Гвардиола: Не можеме да си го дозволиме Гризман

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола ја отфрли можноста „граѓаните“ да го земат Антоан Гризман. Францускиот напаѓач отворено изјави дека го напушта Атлетико Мадрид, а неговата откупна клаузула е 120 милиони евра. – Манчестер Сити нема да го земe Гризман. Не можеме да си го дозволиме. Барселона нема за што да се грижи, изјави Пеп на прес-конференција

Гвардиола: Не можеме да си го дозволиме Гризман

Гвардиола: Не можеме да си го дозволиме Гризман

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола ја отфрли можноста „граѓаните“ да го земат Антоан Гризман. Францускиот напаѓач отворено изјави дека го напушта Атлетико Мадрид, а неговата откупна клаузула е 120 милиони евра. – Манчестер Сити нема да го земe Гризман. Не можеме да си го дозволиме. Барселона нема за што да се грижи, изјави Пеп на прес-конференција

Гвардиола: Не можеме да си го дозволиме Гризман

Гвардиола: Не можеме да си го дозволиме Гризман

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола ја отфрли можноста „граѓаните“ да го земат Антоан Гризман. Францускиот напаѓач отворено изјави дека го напушта Атлетико Мадрид, а неговата откупна клаузула е 120 милиони евра. – Манчестер Сити нема да го земe Гризман. Не можеме да си го дозволиме. Барселона нема за што да се грижи – изјави Пеп на прес-конференција

Каде ќе заврши Антоан: Два клубови ја отфрлија можноста да го ангажираат Гризман

Каде ќе заврши Антоан: Два клубови ја отфрлија можноста да го ангажираат Гризман

Францускиот репрезентативец, Антоан Гризман во текот на оваа недела објави дека сака да му стави крај на својот престој во Атлетико Мадрид и да се испроба во нова средина во наредната сезона. Тој не ја соопшти својата следна дестинација, па затоа медиумите во меѓувреме почнаа да работат на случајот и да ги издвојуваат опциите кои се реални за Гризман

Сити се откажа од Гризман

Сити се откажа од Гризман

Менаџерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола негираше дека Антоан Гризман ќе пристигне на „Етихад“. Иако „граѓаните“ беа едни од фаворитите за потписот на Французинот, сепак, од тоа нема да има ништо. „Новинари од Барселона немој да се грижите. Не можеме да си го дозволиме Гризман. Сити нема да го купи“, изјави Шпанецот. Интересно, денеска и тренерот

Гвардиола: Не можеме да си го дозволиме Гризман

Гвардиола: Не можеме да си го дозволиме Гризман

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола ја отфрли можноста „граѓаните” да го земат Антоан Гризман. Францускиот напаѓач отворено изјави дека го напушта Атлетико Мадрид, а неговата откупна клаузула е 120 милиони евра. -Манчестер Сити нема да го земe Гризман. Не можеме да си го дозволиме. Барселона нема за што да се грижи, изјави Пеп на прес-конференција

Гвардиола: Не можеме да си го дозволиме Гризман

Гвардиола: Не можеме да си го дозволиме Гризман

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола категорично ја отфрли можноста „граѓаните“ да го ангажираат Антоан Гризман. Францускиот напаѓач јавно откри дека неговата авантура во Атлетико е завршена и дека ова лето ќе ја промени средината, а неговата откупна клаузула изнесува 120 милиони евра. Барселона се смета како главен кандидат за потписот на Гризман

Пеп: Не можеме да си го дозволиме Гризман

Пеп: Не можеме да си го дозволиме Гризман

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола ја отфрли можноста „граѓаните“ да го земат Антоан Гризман. Францускиот напаѓач отворено изјави дека го напушта Атлетико Мадрид, а неговата откупна клаузула е 120 милиони евра. – Манчестер Сити нема да го земe Гризман. Не можеме да си го дозволиме. Барселона нема за што да се грижи, изјави Пеп на прес-конференција

Ривалдо: Гвардиола може да си замине од Сити ова лето, може да се врати…

Ривалдо: Гвардиола може да си замине од Сити ова лето, може да се врати…

Пеп Гвардиола може да ја заврши оваа сезона со тројна круна со Манчестер Сити (Премиер лига, Лига Куп и ФА Куп (финале со Вотфорд), но тоа според неговиот поранешен соиграч Витор Борба Фереира Ривалдо може да биде недоволно и да си замине од „Итихад“. Бразилската ѕвезда верува дека и покрај очигледно задоволство на Гаврдиола од престојот во Сити тој

Ривалдо: Гвардиола може да си замине од Сити ова лето, може да се врати…

Ривалдо: Гвардиола може да си замине од Сити ова лето, може да се врати…

Пеп Гвардиола може да ја заврши оваа сезона со тројна круна со Манчестер Сити (Премиер лига, Лига Куп и ФА Куп (финале со Вотфорд), но тоа според неговиот поранешен соиграч Витор Борба Фереира Ривалдо може да биде недоволно и да си замине од „Итихад“. Бразилската ѕвезда верува дека и покрај очигледно задоволство на Гаврдиола од престојот во Сити тој

Ривалдо: Можеби е време Гвардиола да се врати во Шпанија

Ривалдо: Можеби е време Гвардиола да се врати во Шпанија

Откако Манчестер сити по вторпат ја освоија Премиер лигата, стариот пријател на Пеп Гвардиола, бразилската легенда на Барса, Ривалдо вели дека можеме тренерот наскоро да го видиме назад во татковината. Гвардиола, кој беше прогласен за најдобар тренер во Премиер лигата, ги отфрлува шпекулациите за заминување од „Етихад“ уште од март, кога се тврдеше