притисни ентер »

Жена е повредена во сообраќајка во Бутел

Жена е повредена во сообраќајка во Бутел

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила И.П.(48), сопатничка во возилото „рено“. Таа била пренесена во комплексот клиники „Мајка Тереза“ каде и била укажана лекарска помош. Едно лице е тешко повредено во сообраќајна несреќа која се случила вчера во 18.45 часот на улица „Бутелска“ во Скопје. Од полицијата информираат дека се случила сообраќајна

Битолчанка тешко повредена во сообраќајка

Битолчанка тешко повредена во сообраќајка

Вчера во раните утрински часови на крстосницата од улиците Арон Ароести и Минела Бабуковски во Битола се случила сообраќајна незгода во која патничко возило „мицубиши“ со битолски регистарски ознаки, управувано од 36-годишниот крушевчанец Љ.С., удрило во 58- годишен пешак од Битола. Од ударот 58-годишната битолчанка Х.Н. се здобила со тешки телесни

Битолчанка тешко повредена во сообраќајка

Битолчанка тешко повредена во сообраќајка

Вчера на крстосницата од улиците „Арон Ароести“ и „Минела Бабуковски“ во Битола се случила сообраќајна незгода во која патничко возило „мицубиши“ со битолски таблички, управувано од 36-годишниот крушевчанец Љ.С., удрило во 58- годишен пешак од Битола. Вчера на крстосницата од улиците „Арон Ароести“ и „Минела Бабуковски“ во Битола се случила сообраќајна

Битолчанка тешко повредена во сообраќајна несреќа

Битолчанка тешко повредена во сообраќајна несреќа

Вчера во раните утрински часови на крстосницата од улиците Арон Ароести и Минела Бабуковски во Битола се случила сообраќајна незгода во која патничко возило „Мицубиши“ со битолски регистарски ознаки, управувано од 36-годишниот крушевчанец Љ.С. удрило во 58- годишен пешак од Битола. Од ударот 58-годишната битолчанка Х.Н. се здобила со тешки телесни

Битолчанка тешко повредена во сообраќајна несреќа

Битолчанка тешко повредена во сообраќајна несреќа

Вчера во раните утрински часови на крстосницата од улиците Арон Ароести и Минела Бабуковски во Битола се случила сообраќајна незгода во која патничко возило „Мицубиши“ со битолски регистарски ознаки, управувано од 36-годишниот крушевчанец Љ.С. удрило во 58- годишен пешак од Битола. Од ударот 58-годишната битолчанка Х.Н. се здобила со тешки телесни

Битолчанка тешко повредена во сообраќајна несреќа

Битолчанка тешко повредена во сообраќајна несреќа

Вчера во раните утрински часови на крстосницата од улиците Арон Ароести и Минела Бабуковски во Битола се случила сообраќајна незгода во која патничко возило „Мицубиши“ со битолски регистарски ознаки, управувано од 36-годишниот крушевчанец Љ.С. удрило во 58- годишен пешак од Битола. Од ударот 58-годишната битолчанка Х.Н. се здобила со тешки телесни

Битолчанка тешко повредена по удар од автомобил

Битолчанка тешко повредена по удар од автомобил

Битолчанка тешко повредена по удар од автомобил Жена се здобила со тешки повреди откако била удрена од автомобил. Несреќата се случила вчера околу 07.30 часот на крстосница од улиците ,,Арон Ароести “ и  ,,Минела Бабуковски“ во Битола. Автомобил „Мицубиши“ со битолски регистарски ознаки, управувано од Љ.С.(36) од Крушево удрил во пешакот Х.Н (58) од

Несреќа во Битола -жена итно пренесена во болница

Несреќа во Битола -жена итно пренесена во болница

Тешка сообраќајна несреќа се случила вчера во Битола, повреден е пешак. Како што информираат од полицијата, вчера околу 07.30 часот на крстосница од улиците ,,Арон Ароести “ и  ,,Минела Бабуковски“ во Битола се случила сообраќајна незгода во која патничко возило ,,Мицубиши“ со битолски регистарски ознаки, управувано од Љ.С.(36) од Крушево удрило во

loading...
Жена тешко повредена во сообраќајка во Бутел

Жена тешко повредена во сообраќајка во Бутел

Едно лице е тешко повредено во сообраќајна несреќа која се случила вчера во 18.45 часот на улица „Бутелска“ во Скопје. Од полицијата информираат дека се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Фолксваген Туарег“ со скопски регистарски ознаки, управувано од С.П.М.(38) од Скопје и патничко возило „Рено 9“ со скопски регистарски ознаки, управувано

Прегазен пешак во Битола

Прегазен пешак во Битола

Околу 07.30 часот на крстосница од улиците ,,Арон Ароести " и ,,Минела Бабуковски" во Битола се случила сообраќајна незгода во која патничко возило ,,Мицубиши" со битолски регистарски ознаки, управувано од 36-годишниот Љ.С. од Крушево удрило во пешак. Се работи за 58-годишната Х.Н  од Битола. Од ударот Х.Н. се здобила со тешки телесни повреди и била

Жена тешко повредена во сообраќајка во Бутел

Жена тешко повредена во сообраќајка во Бутел

Жена тешко повредена во сообраќајка во Бутел Едно лице е тешко повредено во сообраќајна несреќа која се случила вчера во 18.45 часот на улица „Бутелска“ во Скопје. Од полицијата информираат дека се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Фолксваген Туарег“ со скопски регистарски ознаки, управувано од С.П.М.(38) од Скопје и патничко возило

Прегазен пешак - уште една страшна несреќа во Македонија

Прегазен пешак - уште една страшна несреќа во Македонија

Околу 07.30 часот на крстосница од улиците ,,Арон Ароести “ и ,,Минела Бабуковски“ во Битола се случила сообраќајна незгода во која патничко возило ,,Мицубиши“ со битолски регистарски ознаки, управувано од 36-годишниот Љ.С. од Крушево удрило во пешак. Се работи за 58-годишната Х.Н  од Битола. Од ударот Х.Н. се здобила со тешки телесни повреди и била

Прегазена жена во Битола

Прегазена жена во Битола

Околу 07.30 часот на крстосница од улиците ,,Арон Ароести ” и ,,Минела Бабуковски” во Битола се случила сообраќајна незгода во која патничко возило ,,Мицубиши” со битолски регистарски ознаки, управувано од 36-годишниот Љ.С. од Крушево удрило во пешак. Се работи за 58-годишната Х.Н од Битола. Од ударот Х.Н. се здобила со тешки телесни повреди и била

Тешка несреќа на снегот во Скопје: Жена итно однесена на Клиника

Тешка несреќа на снегот во Скопје: Жена итно однесена на Клиника

Во 18.45 часот на улица „Бутелска“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Фолксваген Туарег“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 38-годишниот С.П.М. од Скопје и патничко возило „Рено 9“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 18-годишниот М.П. од Скопје. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила 48-годишната

Жена тешко повредена во сообраќајка во Бутел

Жена тешко повредена во сообраќајка во Бутел

Едно лице е тешко повредено во сообраќајна несреќа која се случила вчера во 18.45 часот на улица „Бутелска“ во Скопје. Од полицијата информираат дека се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Фолксваген Туарег“ со скопски регистарски ознаки, управувано од С.П.М.(38) од Скопје и патничко возило „Рено 9“ со скопски регистарски ознаки, управувано

Тешка сообќајка во Бутел една жена повредена

Тешка сообќајка во Бутел една жена повредена

Едно лице е тешко повредено во сообраќајна несреќа која се случила вчера во 18.45 часот на улица „Бутелска“ во Скопје. Од полицијата информираат дека се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Фолксваген Туарег“ со скопски регистарски ознаки, управувано од С.П.М.(38) од Скопје и патничко возило „Рено 9“ со скопски регистарски ознаки, управувано

Сообраќајка во скопско Бутел

Сообраќајка во скопско Бутел

На 10.01.2019 годинa во 18.45 часот на улица „Бутелска” во Скопје се случила сообраќајна незгода меѓу патничко возило „Фолксваген Туарег” со скопски регистарски ознаки, управувано од С.П.М.(38) од Скопје и патничко возило „Рено 9″ со скопски регистарски ознаки, управувано од М.П.(18) од Скопје. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила И.П.(48),

Сообраќајка во Битола

Сообраќајка во Битола

На 10.01.2019 година околу 07.30 часот на крстосница од улиците ,,Арон Ароести ” и  ,,Минела Бабуковски” во Битола се случила сообраќајна незгода во која патничко возило „Мицубиши” со битолски регистарски ознаки, управувано од Љ.С.(36) од Крушево удрило во пешакот Х.Н (58) од Битола. Од ударот Х.Н. се здобила со тешки телесни повреди и била пренесена