притисни ентер »

Претседателот на Туркменистан сака да купи цела линија руски „Ауруси“

Претседателот на Туркменистан сака да купи цела линија руски „Ауруси“

Премиерот на РФ Дмитриј Медведев, кој ја предводи руската делегација на Каспискиот економски форум, го „прифати“ барањето. Пред почетокот на Првиот касписки економски форум што се одржува во Туркменбаши, премиерот на РФ Дмитриј Медведев, кој ја предводи руската делегација на овој собир, се состана со претседателот на Туркменистан Гурбангули Бердимухамедов