притисни ентер »

Захарова открива: Како да го пронајдете Лавров на големите настани?

Захарова открива: Како да го пронајдете Лавров на големите настани?

Портпаролот на Министерството за надворешни работи на Русија Марија Захарова соопшти дека постои златно правило со помош на кое лесно можете да го пронајдете шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров на големите меѓународни настани, кога салите се преполни со министри од различни земји, нивни делегации и новинари. На својот фејсбук-профил Захарова