притисни ентер »

Јасна Мандиќ вечерва ќе биде донесена во Кривичен

Јасна Мандиќ вечерва ќе биде донесена во Кривичен

Шефицата на јавното обвинителство, Вилма Рускоска за „Слободен печат“ вели дека сеуште пред судијата за претходна постапка за случајот „Рекет“ не е донесен никој, но неофицијално се очекува после 7 часот да ја донесат Јасна Мандиќ, заменик претседателот на Меѓународниот Сојуз, невладината организација на Боки 13. Од Кривичен суд ја потврдуваат изјавата

Ексклузивно: Вилма Рускоска за Сител

Ексклузивно: Вилма Рускоска за Сител

Шефицата на ЈО за организиран криминал потврди дека во текот на вечерва едно лице од осомничените 4 ќе биде изведено пред судија на претходна постапка. За ова лице е побарана мерка притвор а  според  сознанијата се работи за потпретседателката на хуманитарниот меѓународен сојуз Јасна Мандиќ- Ерцеговиќ. За останатите три осомничени лица меѓу кои е висок

Вилма Рускоска потврди дека Јасна Мандиќ ќе биде изведена пред судија

Вилма Рускоска потврди дека Јасна Мандиќ ќе биде изведена пред судија

Вилма Рускоска од обвинителството за организиран криминал и корупција за „Сител“ потврди дека вечерва едно лице од новоосомничените во случајот „Рекет“ ќе биде изведено пред судија на претходна постапка, кој ќе треба да одреди дали ќе биде прифатено барањето за притвор. Неофицијално, станува збор за Јасна Мандиќ - Ерцеговиќ, инаку потпретседателка

Рускоска: Еден од четворицата осомничени  вечерва ќе биде изведен пред судија

Рускоска: Еден од четворицата осомничени вечерва ќе биде изведен пред судија

Шефицата на Јавното обвинителство за организиран криминал Вилма Рускоска за Сител потврди дека вечерва едно лице од четворицата осомничени во новата истрага поврзана со случајот „Рекет“ ќе биде изведено пред судија на претходна постапка. Како што дознава Сител станува збор за потпретседателката на хуманитарниот меѓународен сојуз Јасна Мандиќ- Ерцеговиќ,

Рускоска побарала мерка притвор за Ерцеговиќ

Рускоска побарала мерка притвор за Ерцеговиќ

27 Споделувања Share Tweet Вилма Рускоска, шефицата на ЈО за организиран криминал потврди дека во текот на вечерва едно лице од новите осомничени за случајот рекет ќе биде изведено пред судија. Станува збор за потпретседателката на хуманитарниот меѓународниот сојуз Јасна Мандиќ Ерцеговиќ. Останатите осомничени лица меѓу кои е висок функционер од редовите