притисни ентер »

Путин: Првпат во историјата Русија стана водечка земја во сферата на вооружувањето

Путин: Првпат во историјата Русија стана водечка земја во сферата на вооружувањето

И покрај тоа, Москва никого не загрозува и никому не му ја наметнува својата волја, нагласи рускиот претседател. Русија за прв пат во историјата стана светски лидер во сферата на вооружувањето областа, изјави во средата претседателот на РФ Владимир Путин во годишното обраќање пред Федералното собрание. „Ние никому не му се закануваме и не тежнееме