притисни ентер »

Дознаваме: Од коронавирусот заразено е бебе од 27 дена во Србија

Дознаваме: Од коронавирусот заразено е бебе од 27 дена во Србија

ИЗВОР Скопје24 | март 24, 2020 Бебе старо само 27 дена е заразено со коронавирусот, потврдува српски Блиц. Во болницата „Драгана Мишовиќ“, во која што се лечат 120 пациенти, еден е на респиратори, а неколкумина се на лечат со поддршка на кислород. Како што за медиумите истакна директорот на овие установи, др. Владимир Џуковиќ, во болница во Србија