притисни ентер »

Никој не го сака Алексис Санчез заради високата плата

Никој не го сака Алексис Санчез заради високата плата

Напаѓачот на Манчестер јунајтед, Алексис Санчез не може да најде нов клуб во летниот преоден рок. Според „Дејли мејл“ високата плата е причината поради која нема заинтересирани екипи з ауслигите на Чилеанецот. Платата на Санчез е 300 000 фунти неделно. Тој добива уште 100 илјади за користење на неговиот имиџ. Ќе добие и бонус од пет милиони фунти ако

Никој не го сака Алексис Санчез заради високата плата

Никој не го сака Алексис Санчез заради високата плата

Никој не го сака Алексис Санчез заради високата плата Напаѓачот на Манчестер јунајтед, Алексис Санчез не може да најде нов клуб во летниот преоден рок. Според „Дејли мејл“ високата плата е причината поради која нема заинтересирани екипи з ауслигите на Чилеанецот. Платата на Санчез е 300 000 фунти неделно. Тој добива уште 100 илјади за користење на

Никој не го сака Алексис Санчез заради високата плата

Никој не го сака Алексис Санчез заради високата плата

Напаѓачот на Манчестер јунајтед, Алексис Санчез не може да најде нов клуб во летниот преоден рок. Според „Дејли мејл“ високата плата е причината поради која нема заинтересирани екипи за услигите на Чилеанецот. Платата на Санчез е 300 000 фунти неделно. Тој добива уште 100 илјади за користење на неговиот имиџ. Ќе добие и бонус од пет милиони фунти ако

Манчестер јунајтед: Никој не го сака Санчез заради високата плата

Манчестер јунајтед: Никој не го сака Санчез заради високата плата

Напаѓачот на Манчестер јунајтед, Алексис Санчез не може да најде нов клуб во летниот преоден рок. Според „Дејли мејл“ високата плата е причината поради која нема заинтересирани екипи з ауслигите на Чилеанецот. Платата на Санчез е 300 000 фунти неделно. Тој добива уште 100 илјади за користење на неговиот имиџ. Ќе добие и бонус од пет милиони фунти

Манчестер јунајтед: Никој не го сака Санчез заради високата плата

Манчестер јунајтед: Никој не го сака Санчез заради високата плата

Напаѓачот на Манчестер јунајтед, Алексис Санчез не може да најде нов клуб во летниот преоден рок. Според „Дејли мејл“ високата плата е причината поради која нема заинтересирани екипи з ауслигите на Чилеанецот. Платата на Санчез е 300 000 фунти неделно. Тој добива уште 100 илјади за користење на неговиот имиџ. Ќе добие и бонус од пет милиони фунти ако

Никој не го сака Алексис Санчез заради високата плата

Никој не го сака Алексис Санчез заради високата плата

Напаѓачот на Манчестер јунајтед, Алексис Санчез не може да најде нов клуб во летниот преоден рок. Според „Дејли мејл“ високата плата е причината поради која нема заинтересирани екипи з ауслигите на Чилеанецот. Платата на Санчез е 300 000 фунти неделно. Тој добива уште 100 илјади за користење на неговиот имиџ. Ќе добие и бонус од пет милиони фунти ако

Никој не го сака Санчез поради високата плата

Никој не го сака Санчез поради високата плата

Напаѓачот на англискиот фудбалски премиерлигаш Манчестер јунајтед, Алексис Санчез не може да најде нов клуб во летниот преоден рок поради високата плата. Та е причината според „Дејли мејл” зошто нема заинтересирани екипи за услигите на Чилеанецот. Платата на Санчез во Манчестер јунајтед е 300 000 фунти неделно. Тој добива уште 100 илјади за користење

Три клуба од Серија А во трка за Алексис Санчез

Три клуба од Серија А во трка за Алексис Санчез

Клубовите од Серија А покажуваат се поголем интерес за ангажирање на Алексис Санчез, откако во јавноста се појави информација дека фудбалерот треба да си бара нов тим. Според „Дејли Мејл“ за 30 годишниот фудбалер интерес пројавиле Наполи, Милан и Јувентус, а наводно од „Старата дама“ веќе оствариле средба со агентот на Санчез. Сепак, платата на Санчез

Нема мир за Оле: Инцидент на тренингот на Јунајтед, главен актер Санчез

Нема мир за Оле: Инцидент на тренингот на Јунајтед, главен актер Санчез

Манчестер Јунајтед на фантастичен начин ја отвори новата сезона на Премиер лигата, откако со 4-0 пред својата публика славеше над големиот ривал Челзи. Оле Гунер Солскјер имаше многу причини за задоволство по дуелот на „Олд Трафорд“, но не за долго, затоа што на еден од последните тренинзи на тимот мораше да спречува поголем инцидент. Алексис Санчез

Санчез може да му биде соиграч на Несторовски?

Санчез може да му биде соиграч на Несторовски?

Санчез би можел да се врати во Удинезе каде настапуваше пред да направи трансфер во Барселона пред осум години, за три години потоа да ги засили редовите на Арсенал, калчолигашот е еден од петте клубови заинтересирани за неговиот потпис во Италија. Иднината на Алексис Санчез во редовите на Манчестер јунајтед се уште не е позната, Чилеанецот од доаѓањето

Санчез може да му биде конкуренција на Несторовски во Удинезе

Санчез може да му биде конкуренција на Несторовски во Удинезе

Алексис Санчез од редовите на Манчестер јунајтед би можел да му биде конкуренција на македонскиот репрезентативен фудбалски напаѓач Илија Нестороски за место во тимот на калчолигашот Удинезе, доколку се обистинат најавите на медиумите дека за Чилеанецот е заинтересиран клубот од Удине, каде настапуваше пред  осум години. Санчез од Удинезе замина во

Главоболки за Солшер: Двајца фудбалери се скараа на тренинг на Јунајтед

Главоболки за Солшер: Двајца фудбалери се скараа на тренинг на Јунајтед

Манчестер јунајтед го совлада Челси на свој терен во првото коло од Премиерлигата со 4-0 и така на одличен начин ја почна сезоната. Тренерот Оле Гунар Солшер може да биде задоволен, но очигледно не за долво. Англиските медиуми пишуваат дека на тренинг на Јунајте се скарале Алексис Санчез и Мејсон Гринвуд и дека тие размениле тешки зборови. Чилеанецот

Санчез во небрано, по конфликтот со Гринвуд добил наредба да си бара клуб

Санчез во небрано, по конфликтот со Гринвуд добил наредба да си бара клуб

Алексис Санчез до крајот на август ќе си замине од Манчестер Јунајтед. Ова е одлуката на Оле Гунар Солскјер откако чилеанецот не успеа да го убеди дека има квалитет за да добие нова шанса во првиот тим. Островски медиуми потврдија дека имало вербален и физички конфликт во тренинг центарот на Јунајтед, Карингтон меѓу Санчез и младата ѕвезда, Мејсон

Солскјер го брка Санчез, инцидентот со Гринвуд ја „прелил чашата“

Солскјер го брка Санчез, инцидентот со Гринвуд ја „прелил чашата“

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер има намера да го продаде напаѓачот Алексис Санчез. Тоа е тешко изводлива опција затоа што неделната плата на Чилеанецот е високи 550.000 евра, па тешко дека ќе се појави заинтересиран клуб кој би го довел во своите редови. Италијанска Рома е заинтересирана да дојде до искусниот напаѓач, ама проблем

Солскјер го брка Санчез, инцидентот со Гринвуд ја „прелил чашата“

Солскјер го брка Санчез, инцидентот со Гринвуд ја „прелил чашата“

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер има намера да го продаде напаѓачот Алексис Санчез. Тоа е тешко изводлива опција затоа што неделната плата на Чилеанецот е високи 550.000 евра, па тешко дека ќе се појави заинтересиран клуб кој би го довел во своите редови. Италијанска Рома е заинтересирана да дојде до искусниот напаѓач, ама проблем

Солскјер со драстичен чекор околку Санчез: Или премин во Рома, или…

Солскјер со драстичен чекор околку Санчез: Или премин во Рома, или…

Медиумите во Англија пишуваат дека од таборот на Манчестер Јунајтед донеле одлука околу иднината на Алексис Санчез. Имено, „Сна“ пишува дека Оле Гунар Солскјер му посочил на Санчез да си обезбеди трансфер во Рома, клуб кој е единствен заинтересиран за него, во спротивно ќе игра со у23 тимот на „ѓаволите“. Манчестер Јунајтед наводно се согласил да го

Санчез ќе се степал на тренингот на Јунајтед!?

Санчез ќе се степал на тренингот на Јунајтед!?

Најскапо платениот играч на Манчестер Јунајтед кој заработува неверојатни 26 милиони фунти по сезона е во нов проблем. Чилеанецот се опоравува од повредата која ја заработи во текот на Копа Америка, денес тренираше со екипата, но тоа не се заврши добро. Според пишувањето на англиските медиуми младиот Мејсон Гринвуд имал еден невнимателен старт над

Еден гол на Санчез во Јунајтед вреди цело богатство

Еден гол на Санчез во Јунајтед вреди цело богатство

Дефинитивно Алексис Санчез е едно од најголемите промашувања во историјата на Манчестер Јунајтед. Санчез во Јунајтед дојде од Арсенал, но апсолутно не ги оправда очекувањата на клубот и навивачите, иако тој добива пола милион евра неделно. Во таборот на „црвените ѓаволи“ Санчез пристигна во размената со Хенрик Микхтаријан во 2018 година и ако се пресмета