притисни ентер »

Тенискиот свет е шокиран од изјавата на Федерер за Кирјос: “Што направи, ја повреди столицата?”

Тенискиот свет е шокиран од изјавата на Федерер за Кирјос: “Што направи, ја повреди столицата?”

Австралискиот тенисер Ник Кирјос е дисквалификуван од Мастерсот во Рим, откако на мечот против Каспер Руд направи хаос на теренот. Контроверзниот Австралијанец дивеел на теренот и фрлал сè што му се нашло при рака – шутирал шишиња, столчиња, се расправал со судијата, а на крајот ги спакувал работите и излегол од теренот. Федерер на интересен начин

Кирјос се извини за столчето фрлено на теренот

Кирјос се извини за столчето фрлено на теренот

Контроверзниот австралиски тенисер Ник Кирјос се извини за своето однесување за време на мечот од вториот круг на турнирот во Рим против Норвежанецот Каспер Руд. – Емоциите се огромни. Жал ми е, се извинувам Рим. Можеби ќе се видиме во иднина, изјави Кирјос. Во еден момент Кирјос емоционално реагираше на предупредувањето издадено од судијата. Тој го

Федерер за Кирјос: Што тој направи, го повреди столот? Не треба да…

Федерер за Кирјос: Што тој направи, го повреди столот? Не треба да…

Еден од најголемите тенисери на сите времиња, Рожер Федерер даде коментар, односно го искажа својот став за Ник Кирјос и неговото однесување на Мастерсот во Рим. Кирјос имаше „шоу“ во италијанската престолнина, „шоу“ за кое според многумина треба да заработи суспензија од АТП, но со ова не се согласува освојувачот на 20 грен слем титули кој смета дека

Видео:Скандал - Кирјос дивееше на теренот и заработи дисквалификација на турнирот во Рим

Видео:Скандал - Кирјос дивееше на теренот и заработи дисквалификација на турнирот во Рим

Киријос откако дивееше на теренот и се караше со публиката е дисквалификуван од турнирот. Сега бесните навивачи бараат АТП  доживотно да го дисквалификува Кирјос од тенисот. Австралискиот тенисер полуде поради публиката откако го загуби гемот на почетокот на третиот решавачки сет. unbelievable #Ibi19 pic.twitter.com/8YMtEpK3YA — andre  (@andreopines)

Кирјос се извини за столчето фрлено на теренот

Кирјос се извини за столчето фрлено на теренот

Контроверзниот австралиски тенисер Ник Кирјос се извини за своето однесување за време на мечот од вториот круг на турнирот во Рим против Норвежанецот Каспер Руд. – Емоциите се огромни. Жал ми е, се извинувам Рим. Можеби ќе се видиме во иднина, изјави Кирјос. Во еден момент Кирјос емоционално реагираше на предупредувањето издадено од судијата. Тој го

Контроверзниот тенисер кој фрли столче на теренот се извини, но веќе е доцна (ВИДЕО)

Контроверзниот тенисер кој фрли столче на теренот се извини, но веќе е доцна (ВИДЕО)

Контроверзниот тенисер кој фрли столче на теренот се извини, но веќе е доцна (ВИДЕО) Контроверзниот австралиски тенисер Ник Кирјос се извини за своето однесување за време на мечот од вториот круг на турнирот во Рим против Норвежанецот Каспер Руд. – Емоциите се огромни. Жал ми е, се извинувам Рим. Можеби ќе се видиме во иднина, изјави Кирјос. Во еден

Контроверзниот австралиски тенисер се извини за столчето фрлено на теренот

Контроверзниот австралиски тенисер се извини за столчето фрлено на теренот

Емоциите се огромни. Жал ми е, се извинувам Рим. Можеби ќе се видиме во иднина, изјави Кирјос. Контроверзниот австралиски тенисер Ник Кирјос се извини за своето однесување за време на мечот од вториот круг на турнирот во Рим против Норвежанецот Каспер Руд. – Емоциите се огромни. Жал ми е, се извинувам Рим. Можеби ќе се видиме во иднина – изјави Кирјос

Кирјос се извини за столчето фрлено на теренот

Кирјос се извини за столчето фрлено на теренот

Контроверзниот австралиски тенисер Ник Кирјос се извини за своето однесување за време на мечот од вториот круг на турнирот во Рим против Норвежанецот Каспер Руд. – Емоциите се огромни. Жал ми е, се извинувам Рим. Можеби ќе се видиме во иднина, изјави Кирјос. Во еден момент Кирјос емоционално реагираше на предупредувањето издадено од судијата. Тој го

Loading..
Австрискиот тенисер Кирјос се извини откако фрли столче на терен

Австрискиот тенисер Кирјос се извини откако фрли столче на терен

Во еден момент Кирјос емоционално реагираше на предупредувањето издадено од судијата. Тој го скрши рекетот и фрли стол на теренот, а потоа замина. Контроверзниот австралиски тенисер Ник Кирјос се извини за своето однесување за време на мечот од вториот круг на турнирот во Рим против Норвежанецот Каспер Руд. – Емоциите се огромни. Жал ми е, се извинувам

Кирјос се извини за столчето фрлено на теренот

Кирјос се извини за столчето фрлено на теренот

Контроверзниот австралиски тенисер Ник Кирјос се извини за своето однесување за време на мечот од вториот круг на турнирот во Рим против Норвежанецот Каспер Руд. – Емоциите се огромни. Жал ми е, се извинувам Рим. Можеби ќе се видиме во иднина, изјави Кирјос. Во еден момент Кирјос емоционално реагираше на предупредувањето издадено од судијата. Тој го

АТП не го суспендира Кирјос, само го казни со 20.000 долари за испадот во Рим

АТП не го суспендира Кирјос, само го казни со 20.000 долари за испадот во Рим

Светската тениска асоцијација (АТП) реши да не го суспендира Ник Кирјос од Австралија. Темпераментниот тенисер направи несекојдневен инцидент на терените во Рим. За време на мечот со Каспер Руд од Норвешка тој беше незадоволен од некои гледачи, па започна да го крши рекетот, да шутира шишиња, а на крај и фрли столица на теренот. Тоа му донесе дисквалификација

Контроверзниот тенисер кој фрли столче на теренот се извини, но веќе е доцна (ВИДЕО)

Контроверзниот тенисер кој фрли столче на теренот се извини, но веќе е доцна (ВИДЕО)

Контроверзниот австралиски тенисер Ник Кирјос се извини за своето однесување за време на мечот од вториот круг на турнирот во Рим против Норвежанецот Каспер Руд. – Емоциите се огромни. Жал ми е, се извинувам Рим. Можеби ќе се видиме во иднина, изјави Кирјос. Во еден момент Кирјос емоционално реагираше на предупредувањето издадено од судијата. Тој го

Кирјос го прекина молкот откако направи незапаметен хаос во Рим (Фото)

Кирјос го прекина молкот откако направи незапаметен хаос во Рим (Фото)

Одговорниот човек од АТП организацијата во соработка со главниот судија одлучи да го дисквалификува Ник Кирјос од второто коло на Мастерсот во Рим, откако контроверзниот австралиски тенисер почна да фрла столчиња во една незапаметена сцена на престижните тениски турнири. Кирјос ги загуби нервите во моментите кога загуби еден гејм во третиот сет на

Дивеење на Кирјос во Рим: Фрлаше рекет, шишиња, столчиња и доби дисквалификација (Видео)

Дивеење на Кирјос во Рим: Фрлаше рекет, шишиња, столчиња и доби дисквалификација (Видео)

Ден по вербалниот напад врз Новак Ѓоковиќ, Ник Кирјос со физички испад што го чинеше дисквалификација на Мастерсот во Рим. Австралискиот тенисер во еден момент во мечот од второто коло против Норвежанецот Каспер Руд почна да удира со рекетот во подлогата, шутира и фрла шишиња и столчиња, а ги навредуваше и судиите. „Сигурно не сум единствен кој смета

Скандал во Рим: Кирјос збесна и фрли столче сред терен, па го напушти турнирот! (ВИДЕО)

Скандал во Рим: Кирјос збесна и фрли столче сред терен, па го напушти турнирот! (ВИДЕО)

Австралискиот тенисер Нико Кирјос го напушти Мастерсот во Рим сред мечот со Каспер Руд и предизвика голем скандал. Контроверзниот тенисер по резултат 3-6, 7-6 и 1-2 влезе во вербална пресметка со линискиот судија, по што доби казна од главниот судија. Тогаш Кирјос целосно полуде, па шутна со шишето кон судијата, а потоа столчето го фрли на теренот,

Кирјос загуби гејм, па полуди во Рим: Скрши рекет, фрли стол на теренот, па се спакува и си замина (Видео)

Кирјос загуби гејм, па полуди во Рим: Скрши рекет, фрли стол на теренот, па се спакува и си замина (Видео)

Контроверзниот Ник Кирјос повторно е во центарот на вниманието, а причината за тоа е неговото скандалозно однесување на дуелот против Каспер Руд на АТП Мастерсот од серијата 1000 во Рим. При резултат 1-1 во сетови тој го загуби својот сервис во вториот гејм со што резултатот беше 1-1. Тука почна шоуто на тенисерот од Австралија кој се изнервира и жестоко