притисни ентер »

Алонсо се враќа во Формула-1

Алонсо се враќа во Формула-1

Двојниот светски шампион Фернадо Алонсо од наредната сезона повторно ќе вози во Формула 1 објави Би-би-си. Шпанецот ќе го вози болидот на Рено. Алонсо пред две години ја напушти Формула 1, тој во кариерата два пати возеше за францускиот тим. 39 годишниот возач во кариерата возел и за Минарди, Мекларен и Ферари. Со Рено, Алонсо, во 2005 и 2006 година

ПОТВРДЕНО: Фернандо Алонсо се враќа во Формула 1

ПОТВРДЕНО: Фернандо Алонсо се враќа во Формула 1

Шпанскиот возач Фернандо Алонсо ќе се врати во Формула 1 и ќе вози за Рено во 2021 година, а таму ќе го замени Даниел Рикиардо. 38-годишниот Алонсо потпиша со Рено трет пат, а со нив освои две титули во 2005 и 2006 година. Алонсо е еден од најуспешните во Формула 1, но и една од најполемичните ѕвезди, а во 2018 година го напушти овој спорт и Мекларен

ПОТВРДЕНО: Фернандо Алонсо се враќа во Формула 1

ПОТВРДЕНО: Фернандо Алонсо се враќа во Формула 1

Шпанскиот возач Фернандо Алонсо ќе се врати во Формула 1 и ќе вози за Рено во 2021 година, а таму ќе го замени Даниел Рикиардо. 38-годишниот Алонсо потпиша со Рено трет пат, а со нив освои две титули во 2005 и 2006 година. Алонсо е еден од најуспешните во Формула 1, но и една од најполемичните ѕвезди, а во 2018 година го напушти овој спорт и Мекларен

Алонсо се враќа во Формула 1 за нова авантура со Рено

Алонсо се враќа во Формула 1 за нова авантура со Рено

Фернандо Алонсо следната година ќе биде дел од Формула 1, двократниот шампион ќе го замени Даниел Рикиардо во Рено. Падна договор за враќање на Фернандо Алонсо во Формула 1, голем број на извори пренесуваат дека се испеглани сите детали и утре ќе биде соопштена соработката. Шпанецот, кој го напушти Мекларен во 2018 и реши да се испроба во други тркачки

Би-би-си: Алонсо се враќа во Формула 1

Би-би-си: Алонсо се враќа во Формула 1

Двојниот светски шампион Фернадо Алонсо од наредната сезона повторно ќе вози во Формула 1 објави Би-би-си. Шпанецот ќе го вози болидот на Рено. Алонсо пред две години ја напушти Формула 1, тој во кариерата два пати возеше за францускиот тим. 39 годишниот возач во кариерата возел и за Минарди, Мекларен и Ферари. Со Рено, Алонсо, во 2005 и 2006 година

Алонсо се враќа во Формула 1 на 39 години!

Алонсо се враќа во Формула 1 на 39 години!

Поранешниот шампион Фернандо Алонсо, наводно, веќе има потпишано договор со Рено, но тоа засега не е официјално, јавува Би-Би-Си. Иако е на прагот на петтата деценија од животот, бидејќи има 39 години, Алонсо од трките во Индијанаполис и Инди 500, ќе се префрли во Формула во 2021. Трката во Индијанаполис го чека во август и тој ќе ја вози во Мекларен

Стигна потврда: Фернандо Алонсо се враќа во Формула 1!

Стигна потврда: Фернандо Алонсо се враќа во Формула 1!

Фернандо Алонсо се враќа во Формула 1 и ќе вози за Рено во 2021 година. 38 годишниот Алонсо во Рено ќе го замени Даниел Рикардо . Ова е трет пат Шпанецот да потпише за тимот на Рено, со овој тим освои две титули во 2005 и 2006 година. Алонсо важи за еден од најуспешните возачи во историјата на Формула 1. Во 2018 година тој ја напушти Формула 1 после

ПОТВРДЕНО: Фернандо Алонсо се враќа во Формула 1

ПОТВРДЕНО: Фернандо Алонсо се враќа во Формула 1

Шпанскиот возач Фернандо Алонсо ќе се врати во Формула 1 и ќе вози за Рено во 2021 година, а таму ќе го замени Даниел Рикиардо. 38-годишниот Алонсо потпиша со Рено трет пат, а со нив освои две титули во 2005 и 2006 година. Алонсо е еден од најуспешните во Формула 1, но и една од најполемичните ѕвезди, а во 2018 година го напушти овој спорт и Мекларен

Алонсо се враќа во Формула 1

Алонсо се враќа во Формула 1

Поранешниот светски шампион во Формула 1, Фернандо Алонсо, повторно ќе биде дел од најпопуларната трка со автомобили во светот. Шпанскиот возач ќе се врати како дел од тимот на Рено во сезоната 2021 година. Поранешниот двократен светски шампион, кој ќе наполни 39 години подоцна овој месец, потпиша договор со тимот и ќе биде официјално објавен за нов