притисни ентер »

Најнова анализа: И понатаму продолжува ВИСТИНСКОТО ЛЕТО со нормално високи температури

Најнова анализа: И понатаму продолжува ВИСТИНСКОТО ЛЕТО со нормално високи температури

И понатаму продолжува периодот на претежно стабилно, суво и нормално топло време со нормално високи температури на воздухот. Времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од промелнив правец. Во попладневните часови особено денес (четврток) и претежно на планинските места но и на оние места кој се во близина

Најнова анализа: И понатаму продолжува ВИСТИНСКОТО ЛЕТО со нормално високи температури

Најнова анализа: И понатаму продолжува ВИСТИНСКОТО ЛЕТО со нормално високи температури

И понатаму продолжува периодот на претежно стабилно, суво и нормално топло време со нормално високи температури на воздухот. Времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од промелнив правец. Во попладневните часови особено денес (четврток) и претежно на планинските места но и на оние места кој се во близина

Метеорологот ПОПОСКИ со најнова анализа: Продолжува вистинското лето во кое вреди да се ужива!

Метеорологот ПОПОСКИ со најнова анализа: Продолжува вистинското лето во кое вреди да се ужива!

Продолжува периодот на претежно стабибилно, суво и нормално топло време со нормално високи тењмператури на воздухот за овој дел од годината што значи и натаму продолжува вистинското лето. Времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец кој повремено на некои места може да засилува на интензитет

АМСМ: Состојба на патиштата

АМСМ: Состојба на патиштата

СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. ВНИМАТЕЛНО: АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Во клисурите и засеците можна е појава на одрони, особено на патните правци: Кочани – Македонска Каменица – Делчево, Виница – Берово, Гостивар – Стража,

Состојба на патиштата

Состојба на патиштата

СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. ВНИМАТЕЛНО: АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Во клисурите и засеците можна е појава на одрони, особено на патните правци: Кочани – Македонска Каменица – Делчево, Виница – Берово, Гостивар – Стража,