притисни ентер »

„ВАР ќе ги претвори играчите и навивачите во роботи“

„ВАР ќе ги претвори играчите и навивачите во роботи“

Вулверхемптон и Лестер синоќа го отворија 26 коло во Премиер лигата. Натпреварот заврши 0:0, а го обележа контроверзен детал во првото полувреме кога ВАР им поништи гол на Вулверхемптон. Во моментот кога Бони го постигна голот стадионот „експлодираше“ од радост, но по цела минута Мајк Дин го поништи голот. Како во многу случаеви сезонава во Англија

„Волците“ и „лисиците“ со 0:0, новa ВАР-контроверза во Премиер лигата (видео)

„Волците“ и „лисиците“ со 0:0, новa ВАР-контроверза во Премиер лигата (видео)

Вулверхемптон и Лестер, двата тима од Премиер лигата кои оваа сезона повторно изненадуваат со својата одлична форма, одиграа 0:0 во првиот меч од 26. коло во Англија по кратката зимска пауза, но мечот повторно беше во сенка со „сомнителна“ одлука на ВАР-системот. Клучната случка дојде во финишот на првото полувреме, кога по еден брзо изведен корнер,

„Волците“ и „лисиците“ со 0:0, новa ВАР-контроверза во Премиер лигата (видео)

„Волците“ и „лисиците“ со 0:0, новa ВАР-контроверза во Премиер лигата (видео)

Вулверхемптон и Лестер, двата тима од Премиер лигата кои оваа сезона повторно изненадуваат со својата одлична форма, одиграа 0:0 во првиот меч од 26. коло во Англија по кратката зимска пауза, но мечот повторно беше во сенка со „сомнителна“ одлука на ВАР-системот. Клучната случка дојде во финишот на првото полувреме, кога по еден брзо изведен корнер,

Вулверхемптон и Лестер одиграа без голови

Вулверхемптон и Лестер одиграа без голови

Фудбалерите на Вулверхемптон и Лестер Сити одиграа без голови во петокот вечерта на отворањето на 26-то коло од англиското фудбалско првенство/ Во натпреварот одигран во Вулверхемптон, домашните не успеаја да ја материјализираат и предноста од играч повеќе во последните дваесетина минути, откако во 76 минута беше исклучен Хамза Чаудри. Лестер има 50

„Волците“ и „лисиците“ одиграа без голови

„Волците“ и „лисиците“ одиграа без голови

Во меч без многу шанси, Вулверхемптон и Лестер одиграа нерешено – 0:0 во воведниот викенд меч од тековното 26. коло во англиската Премиер лига. Пред своја публика, „волците“ не ја искористија ниту предноста од играч повеќе во последните 15. минути, откако „лисиците“ останаа без „поцрвенетиот“ Чондури во 76. минута. По ова реми Лестер останува трет

„Волците“ и „лисиците“ одиграа без голови

„Волците“ и „лисиците“ одиграа без голови

Во меч без многу шанси, Вулверхемптон и Лестер одиграа нерешено – 0:0 во воведниот викенд меч од тековното 26. коло во англиската Премиер лига. Пред своја публика, „волците“ не ја искористија ниту предноста од играч повеќе во последните 15. минути, откако „лисиците“ останаа без „поцрвенетиот“ Чондури во 76. минута. По ова реми Лестер останува трет

Реми без голови меѓу Вулверхемтпон и Лестер (ВИДЕО)

Реми без голови меѓу Вулверхемтпон и Лестер (ВИДЕО)

Вулверхемтпон и Лестер одиграа без голови 0-0 во натпревар од 26. коло во англиската Премиер лига. Во првото полувреме домаќините постигнаа гол преку Вили Боли во 45. минута, но судијата Мајк Дин по консултација со ВАР собата одлучи да го поништи голот. Во второто полувреме за издвојување е 76. минута кога гостинскиот фудбалер Чудури го заработи вториот

„Волците“ и „лисиците“ ги поделија бодовите (ВИДЕО)

„Волците“ и „лисиците“ ги поделија бодовите (ВИДЕО)

Вулверхемптон и Лестер сити одиграа без голови во рамки на 26.коло во Премиерлигата. Домашниот тим повеќе напаѓаше и имаше подобри шанси, особено преку Раул Хименез. Мексиканецот најдобрата шанса ја имаше во финишот кога со глава биеше за малку крај голот на „лисиците“. Домашниот тим мислеше дека поведе во првото полувреме преку Вили Боли, но голот

ВИДЕО: Лестер со човек помалку слави херојско реми кај Вулверхемптон

ВИДЕО: Лестер со човек помалку слави херојско реми кај Вулверхемптон

Екипата на Лестер Сити оддолеа на нападите на Вулверхемптон и со играч помалку се избори за големо реми без голови (0-0). Поседот на топка убедливо беше на страна на „лисиците“, кои ги одиграа последните 15 минути од мечот без исклучениот Чудури. Тој заработи втор жолт картон и ја остави екипата на цедило во завршницата. Извештај од натпреварот: Домашната

Милиметарскиот офсајд на Жота ја одзеде победата на Волците против Лестер (видео)

Милиметарскиот офсајд на Жота ја одзеде победата на Волците против Лестер (видео)

ВАР-системот забележа нерегуларност при погодоко на Боли што не може да се забележи со око Вулверхемптон и Лестер ги поделија бодовите во мечот без голови на стартот од 26-тото коло во Премиер лигата. И во втората овосезонска пресметка на овие две екипи не се забележа ниту еден погодок, барем не регуларен бидејќи вечерва Волците останаа без победата

„Волците“ и „лисиците“ одиграа без голови

„Волците“ и „лисиците“ одиграа без голови

Во меч без многу шанси, Вулверхемптон и Лестер одиграа нерешено – 0:0 во воведниот викенд меч од тековното 26. коло во англиската Премиер лига. Пред своја публика, „волците“ не ја искористија ниту предноста од играч повеќе во последните 15. минути, откако „лисиците“ останаа без „поцрвенетиот“ Чондури во 76. минута. По ова реми Лестер останува трет