притисни ентер »

Се огласи еден од учесниците во сообраќајката на кошаркарот Кузмиќ

Се огласи еден од учесниците во сообраќајката на кошаркарот Кузмиќ

Се огласи еден од учесниците во сообраќајката на кошаркарот Кузмиќ Кошаркарот на Црвена Звезда Огњен Кузмиќ, е тешко повреден по денешната сообраќајна незгода на патот Приједор- Бања Лука кога неговото „Порше“ удри во „БМВ“ кое одело од спротивен правец. Кузмиќ и Богдан Милиќ кој бил со него, се тешко повредени, а две лица од БМВ-то минале со полесни

ПОТРЕСНО СВЕДОШТВО: Од автомобилот се слушаше гласна музика и кашлање

ПОТРЕСНО СВЕДОШТВО: Од автомобилот се слушаше гласна музика и кашлање

Боксерот Дражен Јањанин беше во автомобилот „БМВ“ кој се судри со „Порше-то“ во кое беше кошаркарот на Црвена звезда, Огњен Кузмиќ. Кошаркарот на Црвена звезда и српски репрезентативец, Огњен Кузмиќ,  е тешко повреден во сообраќајната несреќа која се случи сабајлево на магистралниот пат Приједор – Бања Лука. Несреќата се случи кога возилото „Порше“

Центарот на Црвена звезда, Кузмиќ тешко повреден во сообраќајна несреќа

Центарот на Црвена звезда, Кузмиќ тешко повреден во сообраќајна несреќа

Српскиот кошаркарски репрезентативец и центар на Црвена звезда, Огњен Кузмиќ доживеа сообраќајна несреќа утринава, соопштија „црвено-белите“. „Црвена звезда со жалење ја информира српската кошаркарска јавност дека во неделата во утринските часови на автопатотот Бања Лука-Приједор центарот на нашиот клуб и на репрезентацијата на Србија, Огњен Кузмиќ

ПОТРЕСНО СВЕДОШТВО: Од автомобилот се слушаше гласна музика и кашлање

ПОТРЕСНО СВЕДОШТВО: Од автомобилот се слушаше гласна музика и кашлање

Боксерот Дражен Јањанин беше во автомобилот „БМВ“ кој се судри со „Порше-то“ во кое беше кошаркарот на Црвена звезда, Огњен Кузмиќ. Кошаркарот на Црвена звезда и српски репрезентативец, Огњен Кузмиќ,  е тешко повреден во сообраќајната несреќа која се случи сабајлево на магистралниот пат Приједор – Бања Лука. Несреќата се случи кога возилото „Порше“

Боксерот ја опиша големата несреќа со кошаркарот на Црвена звезда

Боксерот ја опиша големата несреќа со кошаркарот на Црвена звезда

Утрово на патот кај Бања Лука се случи тешка сообраќајна несреќа во која тешко е повреден српскиот кошаркар Огнен Кузмиќ. Кошаркарот на Црвена звезда со своите пријатели се враќал од свадба и со својот автомобил се удрил во друг. Заедно со него бил и неговиот пријател, а во другиот автомобил бил боксерот Дражен Јањанин, во кој бил совозач. Се враќав

Се огласи еден од учесниците во сообраќајката на кошаркарот Кузмиќ

Се огласи еден од учесниците во сообраќајката на кошаркарот Кузмиќ

Кошаркарот на Црвена Звезда Огњен Кузмиќ, е тешко повреден по денешната сообраќајна незгода на патот Приједор- Бања Лука кога неговото „Порше“ удри во „БМВ“ кое одело од спротивен правец. Кузмиќ и Богдан Милиќ кој бил со него, се тешко повредени, а две лица од БМВ-то минале со полесни повреди. Еден од нив бил и боксерот Дражен Јанјанин кој открил што

Центарот на Црвена звезда, Кузмиќ тешко повреден во сообраќајна несреќа

Центарот на Црвена звезда, Кузмиќ тешко повреден во сообраќајна несреќа

Српскиот кошаркарски репрезентативец и центар на Црвена звезда, Огњен Кузмиќ претрпе сообраќајна несреќа утринава, соопштија „црвено-белите“. „Црвена звезда со жалење ја информира српската кошаркарска јавност дека во неделата во утринските часови на автопатотот Бања Лука-Приједор центарот на нашиот клуб и на репрезентацијата на Србија, Огњен Кузмиќ

Морбидни фотографии од местото на несреќата! Поршето на Кузмиќ тотално уништено, чудо е како останал жив! (ФОТО)

Морбидни фотографии од местото на несреќата! Поршето на Кузмиќ тотално уништено, чудо е како останал жив! (ФОТО)

Кошаркарот на Црвена ѕвезда и српскиот репрезентативец Огњен Кузмиќ доживеал стравична сообраќајна несреќа на магистралниот пат Бања Лука - Приједор. Кузмиќ возел Порше СУВ кога се судрил со возило од марката Бе-ем-ве. Двете возила се потполно уништени, а во несреќата се повредени четири лица. Судејќи по изгледот на возилото на кошаркарот вистинско

Од автомобилот се слушаше гласна музика и кашлање

Од автомобилот се слушаше гласна музика и кашлање

Боксерот Дражен Јањанин беше во автомобилот „БМВ“ кој се судри со „Порше-то“ во кое беше кошаркарот на Црвена звезда, Огњен Кузмиќ. Кошаркарот на Црвена звезда и српски репрезентативец, Огњен Кузмиќ,  е тешко повреден во сообраќајната несреќа која се случи сабајлево на магистралниот пат Приједор – Бања Лука. Несреќата се случи кога возилото „Порше“

Морбидни фотографии од местото на несреќата! Поршето на Кузмиќ тотално уништено, чудо е како останал жив! (ФОТО)

Морбидни фотографии од местото на несреќата! Поршето на Кузмиќ тотално уништено, чудо е како останал жив! (ФОТО)

Кошаркарот на Црвена ѕвезда и српскиот репрезентативец Огњен Кузмиќ доживеал стравична сообраќајна несреќа на магистралниот пат Бања Лука - Приједор. Кузмиќ возел Порше СУВ кога се судрил со возило од марката Бе-ем-ве. Двете возила се потполно уништени, а во несреќата се повредени четири лица. Судејќи по изгледот на возилото на кошаркарот вистинско

ФОТО: Се бори за живот - Српскиот кошаркар со хеликоптер пренесен во болница

ФОТО: Се бори за живот - Српскиот кошаркар со хеликоптер пренесен во болница

Ситуацијата со српскиот репрезентативен центар Огнен Кузмиќ по тешката сообраќајна несреќа во Бања Лука утрово не е нималку наивна. Кузмиќ кој беше во клиничкиот центар во Бања Лука поради сериозноста на повредите и во трка со времето, итно со хеликоптер Ургентниот центар во Белград. Сообраќајната несреќа се случила утрово кога Кузмиќ со своето порше

(Фото) Српскиот кошаркар Кузмиќ тешко повреден во сообраќајка во Босна, со хеликоптер пренесен во Белград

(Фото) Српскиот кошаркар Кузмиќ тешко повреден во сообраќајка во Босна, со хеликоптер пренесен во Белград

Кошаркарот на Црвена Ѕвезда, Огнен Кузмиќ утрово е тешко повреден во сообраќајна несреќа во близина на Бања Лука. Заради тешките повреди, тој со хеликоптер е итно пренесен во Ургентниот центар во Белград, а лекарите се борат за неговиот живот. Српскиот кошаркар е во кома, а во сударот се здобил со тешки повреди на главата и градниот кош и ги скршил

ФОТО Кошаркарот пренесен со хеликоптер во Белград, возилата целосно уништени

ФОТО Кошаркарот пренесен со хеликоптер во Белград, возилата целосно уништени

Кошаркарот на Црвена ѕвезда, Огнен Кузмиќ, утринава доживеа тешка сообраќајна несреќа по враќање од свадба во Бања Лука и со хеликоптер е пренесен во Белград, јавуваат српските медиуми. Од Ургентниот клинички центар во Република Српска велат дека Кузмиќ се здобил со скршеници на лицето и вилицата, оток на мозокот и набиетини во пределот на градите

Центарот на Црвена звезда, Кузмиќ тешко повреден во сообраќајна несреќа

Центарот на Црвена звезда, Кузмиќ тешко повреден во сообраќајна несреќа

Српскиот кошаркарски репрезентативец и центар на Црвена звезда, Огњен Кузмиќ претрпе сообраќајна несреќа утринава, соопштија „црвено-белите“. „Црвена звезда со жалење ја информира српската кошаркарска јавност дека во неделата во утринските часови на автопатотот Бања Лука-Приједор центарот на нашиот клуб и на репрезентацијата на Србија, Огњен Кузмиќ

Во сообраќајка тешко повреден кошаркарот Кузмиќ (фото)

Во сообраќајка тешко повреден кошаркарот Кузмиќ (фото)

Во сообраќајна несреќа во Босна и Херцеговина потешко е повреден кошаркарот на Црвена звезда, Огњен Кузмиќ, потврдија од српскиот клуб. Кузмиќ со своето Порше се судрил со БМВ на магистралниот пат Бања Лука-Приједор и се здобил со тешки повреди на главата и градниот кош, по што е пренесен во Белград. Автомобилот на Кузмиќ се превртел, а повреден е

КУЗМИЌ тешко повреден во сообраќајна несреќа

КУЗМИЌ тешко повреден во сообраќајна несреќа

Кошаркарот на Црвена Звезда и српската репрезентација, Огњен Кузмиќ се здобил со тешки повреди во сообраќајна несреќа што утринава се случила на патот Бања Лука – Приједор. Кузмиќ со своето „Порше“ се судрил со автомобил „БМВ“. Тој и неговиот другар, кој исто така се наоѓал во „Поршето“ се здобиле со тешки повреди, додека двете лица во другиот автомобил

(ВИДЕО) Борба со времето: Кузмиќ со хеликоптер итно пренесен во Белград

(ВИДЕО) Борба со времето: Кузмиќ со хеликоптер итно пренесен во Белград

(ВИДЕО) Борба со времето: Кузмиќ со хеликоптер итно пренесен во Белград Ситуацијата со српскиот репрезентативен центар Огнен Кузмиќ по тешката сообраќајна несреќа во Бања Лука утрово не е нималку наивна. Кузмиќ кој беше во клиничкиот центар во Бања Лука поради сериозноста на повредите и во трка со времето, итно со хеликоптер Ургентниот центар во Белград

КУЗМИЌ тешко повреден во сообраќајна несреќа

КУЗМИЌ тешко повреден во сообраќајна несреќа

Кошаркарот на Црвена Звезда и српската репрезентација, Огњен Кузмиќ се здобил со тешки повреди во сообраќајна несреќа што утринава се случила на патот Бања Лука – Приједор. Кузмиќ со своето „Порше“ се судрил со автомобил „БМВ“. Тој и неговиот другар, кој исто така се наоѓал во „Поршето“ се здобиле со тешки повреди, додека двете лица во другиот автомобил

Кошаркарот на Црвена звезда, Огњен Кузмиќ во кома по тешка сообраќајна несреќа (ФОТО)

Кошаркарот на Црвена звезда, Огњен Кузмиќ во кома по тешка сообраќајна несреќа (ФОТО)

Српскиот репрезентативец и член на Црвена звезда, Огњен Кузмиќ е во индуцирана кома откако заработил повреди на главата и градниот кош во тешка сообраќајна несреќа. Како што пренесуваат медиумите, тешката сообраќајна незгода се случила во раните утрински часови во близина на Бања Лука кога Огњен Кузмиќ со својот автомобил Порше се судрил со возило